Pierwsza recenzja nowej ST50

usered

New member
dzięki za info

@nostah: mam kilka pytań co do odtwarzania:
1. a czy te filmiki mkv z napisami txt/srt otwierałeś po dlna czy z dysku/pena? Ustawiałeś coś dodatkowo czy działało od razu?

2. jeśli po dlna to czy coś ustawiałeś czy działało od razu/jakiego serwera dlna używasz?
 

nostah

Klub HDTV.com.pl
vip
1. z pendrive'a i działało od razu. jeśli Tobie nie działa to może musisz update tv wykonać?

2. po dlna działa mi wszystko (po kablu) bez ustawiania czegokolwiek. używam ps3 media server (nie jest tylko do ps3)
 

jini

New member
Mi napisy w mkv odtwarza, ale tylko te w srt. Oczywiście trzeba wybrać w opcjach napisy i odpowiednie kodowanie. Z avi działają txt, ale reszty nie sprawdzałem.
 

usered

New member
Mi napisy w mkv odtwarza, ale tylko te w srt. Oczywiście trzeba wybrać w opcjach napisy i odpowiednie kodowanie. Z avi działają txt, ale reszty nie sprawdzałem.

Dzięki chłopaki za odpowiedzi! :) Mi też już działa, dla mkv od razu wyświetla *.txt napisy (kodowanie jednak trzeba zmienić).

U mnie problemem było to że "czas" wyświetlania napisów był podawany w pliku jako "[ ]" zamiast bardziej powszechny format "{}". Więc z takimi niekompatybilnymi napisamy subedit radzi sobie łatwo. Szkoda tylko, że nie obsługuje tv napisów w formacie ssa, bo wtedy możnaby zmienić wielkość fontu, który jest trochę mały.
 

kuras90

New member
ja również od dzisiaj stałem się posiadaczem P42ST50 i niby wszystko fajnie, ale nie wiem czy mi się wydaje, ale mam wrażenie, że ojca S20 mniej migota i jakby chyba gradiacja kolorów była lepsza. Chyba, że to takie wrażenie bo tamten już jest konkretnie wygrzany (ma ponad 1,5 roku)
 

smuga22

New member
Powielone moje pytanie z wątku o 40PFL5507 za to przepraszam ale szukam rady:

Czy ktoś z forumowiczów porównywał 46PFL5507 z Panas. 42ST50E. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Pokój mam raczej słoneczny ale w tej chwili mam CRT i jest ok (na plazmach nie ma chyba większych odbić niż na crt?). Szkoda, że Panas. nie ma 46" bo obawiam się że 42" może być za mało odległośc do tv 1,5 m - 3,2 m ale za Panas. przemawjają konty widzenia w moim przypadku dość istotne.
W EURO 46PFL5507 + 2 okul. 3.600 42ST50E 3.500.
Agito daje jeszcze wiecej do myślenia 46PFL5507 3.412, 46PFL5007 (wersja bez 3D) 3.183, 42ST50E 3.350, 46GT30E 3.150
 

usered

New member
Hej, czy wiecie jak zniwelować słabe/mgliste wyświtlanie paska/podpisów u dołu ekranu na np. tvp1 (hd) - gdy jest program "panorama", czy tv śniadaniowa - w senise takie podpisy itp. jakby pływają (na razie jadę na ustawieniach fabrycznych). Sam obraz jest bardzo dobry.
 

majki84

New member
POnawiam pytanie, bo jest to dla mnie bardzo ważne, czy da się wypuścić DTS 5.1 po optyku z filmu lecącego z HDD podpiętego pod USB do TV.

Jakby ktoś jeszcze się nad tym zastanawiał to dzwoniłem na techniczną infolinię Panasa i odpowiedzieli mi że ze źródeł zewnętrznych dźwięk jest ucinany do stereo! Jak dla mnie skandal. 21 wiek a oni pakują dekoder dts w stereo :) Dobrze że nie w mono. Dziwne też jest, że nie ma opcji aby telewizor poprostu przekazywał dźwięk bez obróbki/ingerencji na zewnętrzny dekoder. Moim zdaniem bardzo duży minus jak na telewizor multimedialny "SMART" w 2012 roku. Samsung E6500 ma dekoder 5.1 dla źródeł zewnętrznych. Waham się między tymi dwoma tv i dzięki takiej drobnostce chcąc brać panasa będę musiał puszczać filmy przez PC żeby mieć dźwięk 5.1. Cały bajer obsługi urządzeń przez usb jest więc już dla mnie zbędny.

Pytanie z innej beczki: Czy komputer może stać blisko plazmy? Czy duży subwoofer (logitech Z-5500) może stać blisko plazmy i PC? Chodzi mi o to czy nie będzie negatywnego wpływu dużego magnesu w subwooferze czy innego promieniowania z pc na telewizor plazmowy.
 

Osato

New member
No ciekawe pytanie. Mnie też nurtuje czy może stać baaaardzo blisko np. dekodera ? (pod ekranem)
Mógłby ktoś z użytkowników tego telewizora stwierdzić jak sprawuje się z konsolami oraz ile (średnio) ten telewizor pobiera prądu ? Może ktoś ma akurat w domu watomierz i mógłby sam w praktyce sprawdzić. Nie proszę o jakieś dane podawane przez producenta. Dzięki i pozdrawiam. :)
 

copperman

New member
glośniki mają wpływ na magnetyczne pole wytwarzane w kineskopach.W przypadku LCD i plazmy nie mają żadnego wpływu.Mam 12'' SUB prawie pod 50st50 i nic się nie dzieje.
 

usered

New member
Hej, czy wiecie jak zniwelować słabe/mgliste wyświtlanie paska/podpisów u dołu ekranu na np. tvp1 (hd) - gdy jest program "panorama", czy tv śniadaniowa - w senise takie podpisy itp. jakby pływają (na razie jadę na ustawieniach fabrycznych). Sam obraz jest bardzo dobry.

Ponawiam pytanie, czy ktoś z posiadaczy ST50 też ma ten problem? Lub może ktoś wie jak go wyeliminować?
 

kuras90

New member
Jakby ktoś jeszcze się nad tym zastanawiał to dzwoniłem na techniczną infolinię Panasa i odpowiedzieli mi że ze źródeł zewnętrznych dźwięk jest ucinany do stereo! Jak dla mnie skandal. 21 wiek a oni pakują dekoder dts w stereo :) Dobrze że nie w mono. Dziwne też jest, że nie ma opcji aby telewizor poprostu przekazywał dźwięk bez obróbki/ingerencji na zewnętrzny dekoder. Moim zdaniem bardzo duży minus jak na telewizor multimedialny "SMART" w 2012 roku. Samsung E6500 ma dekoder 5.1 dla źródeł zewnętrznych. Waham się między tymi dwoma tv i dzięki takiej drobnostce chcąc brać panasa będę musiał puszczać filmy przez PC żeby mieć dźwięk 5.1. Cały bajer obsługi urządzeń przez usb jest więc już dla mnie zbędny.

Pytanie z innej beczki: Czy komputer może stać blisko plazmy? Czy duży subwoofer (logitech Z-5500) może stać blisko plazmy i PC? Chodzi mi o to czy nie będzie negatywnego wpływu dużego magnesu w subwooferze czy innego promieniowania z pc na telewizor plazmowy.

no to ja Wam odpowiem. Tak, da się!
Podłączyłem wczoraj na szybko dysk zewnętrzny pod TV (dysk dodatkowo zasilany), TV podłączone z amplitunerem przez optyka i po włączeniu filmu, na wyświetlaczu amplitunera ukazał się DTS ;)
 

filcek

Member
no to ja Wam odpowiem. Tak, da się!
Podłączyłem wczoraj na szybko dysk zewnętrzny pod TV (dysk dodatkowo zasilany), TV podłączone z amplitunerem przez optyka i po włączeniu filmu, na wyświetlaczu amplitunera ukazał się DTS ;)
no to że dts sie pokazał to wiadomo ale sprawdź czy masz dzwięk 5.1 !!!
 

kuras90

New member
fakt, źle napisałem. Oczywiście sprawdzone na dźwiękach 5.1, w których każdy kanał gra po kolei i tyły grają jak należy tylko to co mają :)
 

Danio02

New member
Dzisiaj doszedł do mnie nowy router Linksys EA4500, oczywiście czym prędzej sprawdziłem DLNA - problem został rozwiązany, nic nie szarpie, wszystko działa jak należy (mowa oczywiście o HD, FHD oraz obrazie 3D przesyłanym strumieniowo).
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Powielone moje pytanie z wątku o 40PFL5507 za to przepraszam ale szukam rady:

Czy ktoś z forumowiczów porównywał 46PFL5507 z Panas. 42ST50E. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Pokój mam raczej słoneczny ale w tej chwili mam CRT i jest ok (na plazmach nie ma chyba większych odbić niż na crt?). Szkoda, że Panas. nie ma 46" bo obawiam się że 42" może być za mało odległośc do tv 1,5 m - 3,2 m ale za Panas. przemawjają konty widzenia w moim przypadku dość istotne.
W EURO 46PFL5507 + 2 okul. 3.600 42ST50E 3.500.
Agito daje jeszcze wiecej do myślenia 46PFL5507 3.412, 46PFL5007 (wersja bez 3D) 3.183, 42ST50E 3.350, 46GT30E 3.150
Ciekawie by wygladalo porownanie plazmy Panasonica badz samsunga z tym Philipsem.
Kiki kiedys nam obiecywal ze porowna nowe plazmy z nowymi Ledami ale na tym sie skonczylo a by sie przydalo takie porownanie,zwlaszcza ze podobno ten Philips wedlug niektorych jest rewelacyjny
 

majki84

New member
fakt, źle napisałem. Oczywiście sprawdzone na dźwiękach 5.1, w których każdy kanał gra po kolei i tyły grają jak należy tylko to co mają :)

O kurczę, jeśli to prawda to zamawiam jednak ST50 a nie sama E6500 :) Czyli pracownicy Panasonica na infolinii się nie znają? Liczę tylko na łud szczęścia i że mój St50 nie będzie miał tyle problemów co tu ludzie zgłaszają, bo generalnie w samsungu E6500 jest jakby mniej problemów.

Podłączam się pod pytanie piecyk5102: Czy można podłączyć bezprzewodową myszkę/klawiaturę pod usb?
 
Ostatnia edycja:

kuras90

New member
Posiadacze wypowiedzcie się, czy u Was też po prawej i lewej stronie ekranu są 2 pionowe ciemniejsze pasy tuż przy ramce?
Pytanie drugie: mam wrażenie, że obraz jest jakby ziarnisty patrząc z bliska, czy to tak na być czy coś z matrycą? Bo na S20 u ojca tego nie ma.
Czy u Was też oglądając mecz, przy szybszym ruchu kamery kolory murawy wyglądają dziwnie? Bo ja momentami mam wrażenie że wygląda to tak jak na obrazku z 8bitowymi kolorami
 
Do góry