Pierwsza plazma - co wybrać (50 lub 46cali)

The_GrabeK

New member
Cześć,

Mój wysłużony 32" CRT Samsunga pora odłożyć w kąt i pomyśleć nad czymś innym. Powód zmiany to przede wszystkim przebudowa i przemeblowanie mieszkania, aby przygotować je do dorosłego życia z przyszłą żoną. Wiadomo, że płaskie mniej miejsca zajmuje. Poniżej garść parametrów o których myślałem, ale ostatnio nie siedziałem dawno w tych sprawach, a sprzedawca wiadomo - poleci to, na czym więcej zarobi.

Preferowany rozmiar TV: 46" - 50"
Wielkość pokoju: 3.5m na 4m (wysokość 2.2m) - przestrzeń półotwarta na następne 20m2 (przejście niewidoczne przy patrzeniu na TV - za plecami)
Jaki sygnał: N, C+, PS3, MKV (brak odtwarzacza na ten moment)
Jaka odległość od ekranu: 2.8m
Jakie urządzenia do podłączenia: HDMI (dekoder N, dekoder C+ plus ewentualnie odtwarzacz MKV - dwa ostatnie spokojnie naprzemiennie, gdyż C+ włączam tylko dla sportu na kilka godzin tygodniowo), EURO (DVD)
Jaka klasa cenowa? do 3.000PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 18.00 - 02.00
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? bardzo małe (okno 2m x 1m, parter, obok choinki, ściana wschodnia)
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz telewizor? – CRT 32
Przeznaczenie: filmy BR, MKV (50%), telewizja z dekodera N (30% przewaga AXN, TVN, TVP1 - HD), telewizja z dekodera C+ (10% piłka nożna w HD), PS3 (gry - 10%)
Ma stać czy wisieć: WISIEĆ

No i teraz o czym myślę:

- LG 50PK350
- PANASONIC TX-P46S20E
- LG 50PJ550 (wiem, że tylko 1366x768 i dlatego na samym końcu)

I jeszcze pytanko: czy ktoś brał sprzęt w MM na 2 dni i oddawał za zwrotem pieniędzy? Chciałbym je w ten sposób przetestować, ale nie wiem czy nie robią później na siłę jakiegoś problemu typu: "karteczka z instrukcji zagniotła się na roku, więc nie można oddać".

Aha, jeszcze kwestia podświetlenia (chodzi o odbicia w LG). Naprzeciw TV pusta ściana i kanapa z widzami. W suficie kilkanaście LED-owych halogenków, a to oglądania TV włączone oświetlenie rozchodzące się na ścianie gdzie wisieć ma TV - taśma LED biała ciepła.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie opinie

Krzysiek
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wszystkie będą miały jednakowe ''odbicia''.Jeśli ma ci się odbijać w tv punktowe światło,to i filtr nie pomoże.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jak boisz się odbić to na YT jest kilkanaście filmików z plazmami LG bez filtra ilustrującymi problem więc możesz zobaczyć czy będzie ci to przeszkadzać.
Ja też mam 2,8m do ekranu i mniejszego od 50 cali bym nie kupił.
Z tych modeli ktore wymieniłeś wziąłbym pk350 albo lepiej pk550 bo różnica w cenie mała a warto ze względu na wyposażenie.
Nie znam polityki MM, zwykle sprzęt można było zwracać ale nie wiem jak jest z plazmami, potem cieżko im sprzedać drugi raz telewizor który jest "popalcowany". Kumpel w zeszłym miesiącu chciał oddać laptopa i nie przyjęli no ale on tam już postawił system z płytki więc to już bylo troche bezczelne :)
 

The_GrabeK

New member
Dzięki za sugestie :)

Co do odbić to źle to sformułowałem - w każdym bądź razie instalacja oświetlenia zza telewizora na ścianę na której wisi pozwoli w trakcie oglądania TV zrezygnować z reszty oświetlenia i w ten sposób nic przed TV nie będzie źródłem światła.

Pisałem o tym, że halogenki w sensie braku dodatkowego cienia stwarzanego przez jakiegokolwiek rodzaju klosz.
 

don111

Banned
nie bój się odbić, jak nie masz naprawdę mocnego lub punktowego źródła światła naprzeciw ekranu to żadnego problemu nie będzie
filmiki na youtube czy zdjęcia w necie wyglądają bardzo kiepsko ale nie pokazują prawdziwego efektu jaki widzi ludzkie oko
lustro owszem, jest ale tylko jak tv jest wyłączony, jak się coś ogląda to nie zwracasz na to uwagi, w tak małym stopniu efekt odbić widać
wracam od siostry (ma LG PJ350) i mimo że jestem przyzwyczajony do mojej plazmy Panasonica z bdb filtrem to żadnego dyskomfortu nie czułem
skoro dosyć mały % tv to z tych w/w nie ma sensu brać Panasonica (ma lepsze skalowanie tv), bo cenowo bardziej się opłaca LG, obraz jest podobnej jakości (Panas odrobinę lepsza czerń, reszta nie lepsza)
 

The_GrabeK

New member
don111, dzięki za info. Pewnie głupio wyglądałem w sklepie, ale świeciłem w TV latarką ledową z różnych kątów, a druga połówka mówiła jak to wygląda itd.

Uznaliśmy, że faktycznie jest bardzo okej jak na nasze gusta, a w połączeniu z ciemnym pokojem i brakiem światła włączonego przed TV w czasie oglądania będzie okej.

Wybór zapadł, mam nadzieję, że w piątek będę już miał czas na kupno tego TV.

Cena dosyć średnia, ale mam znajomego kuriera i wiem, że plazma to śliski interes na odległość (mimo, że 90% kurierów wozi je tak jak się powinno).

Cena: 2 717 PLN
 
Do góry