Pierwsza plazma 46"+ do max 6500 tys

PsmakR

New member
Hej!

Zaczalem sie przymierzac do kupna swojej pierwszej plazmy. Na poczatku wachalem sie nad LCD LED, ale przekonaly mnie mity i fakty nt plazmy oraz LEDow.

Obecnie zastanawiam sie nad Panasoniciem P50VT20E/P50VT30E/Samsungiem PS51D8000, co jest lepsze waszym zdaniem?

A moze warto kupic cos innego?

Z gory dzieki za rade!

Oto moje warunki:

Jakie masz warunki - pokój 6,05 m x 3,60 m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic, Samsung moze jakies inne?
Jaki sygnał – wstępnie sd, kablówka, telewizja HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost, rowniez z boku, ale planuje miec tv na uchwycie z ramieniem
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, ps3, PC
Jaka klasa cenowa – 4-6 tys zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – glownie wieczorami ale oczywiscie zdarza sie i w dzien
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach., telewizor na ścianie północnej w odleglosci jakos 1m od rogu pokoju ale w glebi pomieszczenia, a nie tego tuz przy oknie.
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3-4
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, gry
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - raczej bez swiatla, ale jesli juz to nie duzo natezenie
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD.

W kwestii multimediow to fajnie byloby gdyby bylo bezproblemowe stremowanie z PC na TV, odtwarzanie z jakiegos nosnika danych, odtwarzanie DiVX z napisami (obojetnie czy wbudowanymi w plik video czy nie), Internet, WiFI.

W kwestii AUDIO fajnie gdyby dobrze wpsolgral z moimi glosnikami Logitech Z5500-THX.

P.S. Jesli macie jakies dodatkowe pytania co do warunkow to piszcie

Pozdrawiam,

PsmakR
 
Ostatnia edycja:

PsmakR

New member
Dzieki kiki za szybka odp!

Wlasnie dokopalem sie do tego testu i faktycznie 50VT30 rzadzi.
Jednak przyszlo mi pyanie innej natury...jak wypada vt30 na tle vt20? Czy oplaca sie brac vt30, czy moze lepiej vt30?

Dodatkowo jeszcze: jak VT30 sprawdza sie w grach moze lepiej wziac braci z innych serii jak GT30 czy ST30?

P.S - Nie wyrazilem sie jasno wyzej - 1m od rogu pokoju ale w glebi pomieszczenia, a nie tego tuz przy oknie.

Pozdrawiam,

PsmakR
 
Ostatnia edycja:

PsmakR

New member
Przepraszam kiki, ze tak mecze, ale jak wiadomo nie chce wyrzucic 6 tys w bloto...jak juz zostalo pokazane w testach to samsung P51D8000 jest gorszy od VT30. Moje pytanie brzmi zatem, czy ktorys z TV Sharp i Toshiba jest rozsadnym konkurentem dla VT30, zeby moc sie zastanawiac czy moze jednak nie VT30?

Pozdrawiam,

PsmakR
 
Do góry