Picasa Sony Bravia

lukast

Member
Hej,


Dzis przestala mi poprawnie dzialac Picasa na moim telewizorze.
Wczesniej dzialalo.
Teraz wyglada to tak ze wchodzac do Picasy widze albumy, ale jak juz wejde w jakis album to nie wyswietlaja sie miniatury zdjec (tak jakby ciagle sie laduja). Jak sprobuje wejsc w jakies zdjecie to tez sie nie zaladuje.
Zastanawiam sie czy to jakis problem u mnie, czy moze Sony cos tam kombinuje ? Moglby ktos sprawdzic czy mu to poprawnie dziala ?
 

hiero.zato

New member
Hej,


Dzis przestala mi poprawnie dzialac Picasa na moim telewizorze.
Wczesniej dzialalo.
Teraz wyglada to tak ze wchodzac do Picasy widze albumy, ale jak juz wejde w jakis album to nie wyswietlaja sie miniatury zdjec (tak jakby ciagle sie laduja). Jak sprobuje wejsc w jakies zdjecie to tez sie nie zaladuje.
Zastanawiam sie czy to jakis problem u mnie, czy moze Sony cos tam kombinuje ? Moglby ktos sprawdzic czy mu to poprawnie dziala ?

To mnie kolega pocieszył. U mnie to samo. Wczoraj też poza picassą nie działał youtube. Dziś youtube działa a le picassa wciąż nie.
pozdr
hz
 

lukast

Member
Ufff, czekalem na taka odpowiedz. Czyli to jednak jakis problem sony.
Ciekawe kiedy i czy w ogole to naprawia ... Moze warto zadzwonic do serwisu i sie dowiedziec... Ale dam im jeszcze troche czasu ...
 

hiero.zato

New member
A jaki masz model tv ?
Ja mam 40EX500 i podejrzewam że aktualizacja softu sony która miała miejsce 14.02.2011 namieszała w moim tv.
pozdr
hz
 

lukast

Member
A jaki masz model tv ?
Ja mam 40EX500 i podejrzewam że aktualizacja softu sony która miała miejsce 14.02.2011 namieszała w moim tv.
pozdr
hz

32EX710. Problem w tym że ja nie aktualizowałem w żaden sposób softu... Da się w ogóle aktualizować firmware telewizora ? No chyba że zaktualizował mi się sam za moimi plecami w co wątpię ?
 

merx

New member
Jeśli tv masz podpięty do netu i nie wyłączyłeś automatycznej aktualizacji to sam się zaktualizował.
 

hiero.zato

New member
Ciekaw jestem czy w innych modelach ten problem występuje i czy faktycznie jest to efektem zmiany na nowe oprogramowanie. Może coś w serwisach będą wiedzieć ale raczej wątpię. Ostatnio miałem przyjemność gościć w domu pana z serwisu Sony (wymiana płyty głównej) i powiem że mi wiedzą nie zaimponowali.
 

hiero.zato

New member
Czy u innych jest problem z Picasa ?

Właśnie przeczytałem na forum sony wpis jednego z użytkowników że u niego Picasa "chodzi" poprawnie a ma nowy soft w tv. Teraz to już nie wiem o co chodzi z tą Picasą.....
Czy ktoś ma ten sam problem ???
 

lukast

Member
No u mnie też nie pomaga. Ja telewizor mam od miesiąca. Picasa chodziła dobrze - mniej wiecej wlasnie od 14.02 przestala dzialac :(((
 

hiero.zato

New member
No u mnie też nie pomaga. Ja telewizor mam od miesiąca. Picasa chodziła dobrze - mniej wiecej wlasnie od 14.02 przestala dzialac :(((

Biuro obsługi klienta w Sony twierdzi że wszystko jest ok. i że jest to indywidualny (według nich tylko mój) problem.
Niestety trzeba sprawę zgłosić do serwisu.
 

merx

New member
Możecie przywrócić ustawienia fabryczne wtedy wszystkie gadżety są usuwane (i wszelkie inne ustawienia też) i od nowa pobrać zawartość internetową.

U siebie miałem coś takiego że po próbach połączania z netem za pośrednictwem laptopa okazało się że przy włączaniu przestał pojawiać się napis sony. Po resecie tv wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:

hiero.zato

New member
Możecie przywrócić ustawienia fabryczne wtedy wszystkie gadżety są usuwane (i wszelkie inne ustawienia też) i od nowa pobrać zawartość internetową.

U siebie miałem coś takiego że po próbach połączania z netem za pośrednictwem laptopa okazało się że przy włączaniu przestał pojawiać się napis sony. Po resecie tv wszystko jest ok.


Niestety to nie pomaga.
 

lukast

Member
Problem wygląda na masowy. U mojego znajomego też przestała Picasa działać... Narazie więc czekam i nie zgłaszam sprawy do serwisu... Daj znac jak sprawa się u Ciebie rozwiąże
 

hiero.zato

New member

hiero.zato

New member
Zgłosiłem problem przez formularz na tej stronie - ale nikt jeszcze nie dzwonił.
Udało się cos zdziałac w tym temacie ?


Zadzwoniłem dziś ponownie do obsługi klienta. Podobno sami testowali picase i też stwierdzili ten problem. Przekazali sprawę do działu technicznego.
Czyli czekamy.
 

Dig Dug

New member
Co to jest ta picasa, bo chce żebym się logował, a ja nie wiem czy warto szukać na necie co i jak i zakładać konto.
 
Do góry