Piano Craft czy amplituner?

Jacwing

New member
Witam,
Sprawa jest prosta. Zastanawiam się nad pierwszym sprzętem Hi-Fi do mojego domu. Pokój ma 16 m2. Będę głównie słuchał muzyki i dlatego właśnie stereo(chociaż telewizor też podłączę). Mogę przeznaczyć maksymalnie 2500 na sprzęt. Musi być nowy. I teraz tak. Lepiej kupić Piano Crafta 640 którego słuchałem i jest ok. Czy kupić jakiś amplituner stereo, np Yamaha R S 500 bądź 700 i dwie kolumny? Najbardziej podoba mi się amplituner Onkyo 8050, najdroższy ale ma usb i wlan...to duży plus bo nie muszę na początku inwestować w odtwarzacz CD. A kolumny? Mam opcję podłączyć te z Piano Crafta, NS BP 300 wystaczą na począek? A potem monitor audio albo jamo podłogowe.
Będę wdzięczny za odpowiedzi:)
 

edi7777

Member
Mam podobny problem - pokój 18m2 przez najbliższy rok potem pewnie w jakimś podobnym postawie może trochę większym. Zależy mi na ampli i kolumnach raczej podłogowych + nie wykluczam z czasem suba. Myślałem o KEF iq70/90, JBL Studio 180/190, JBL ES80. Amplitunera jeszcze nie wybrałem. Myślałem początkowo o H/K od serii 4 potem o Denonie serii 3, teraz pierwszy raz myślę o Onkyo, i Sony. Miałem okazję przesłuchać H/K avr430 z JBL ES90 i grało to przyjemnie tyle że ten ampli to dość stary sprzęt teraz, a chciałbym mieć możliwość podłączenia kompa przez hdmi i puszczenia obrazu na projektor. Bawiłem się też Denonem avr-3808 i to już jakby inna generacja amplitunerów. Może to dziwne pod amplitunery 7.1 szukać 1 pary kolumn ale jakoś nikt nie doradził mi nic sensownego z np. amplitunerów stereo. No i nie jestem jakimś mega audiofilem - wychodzę z założenia, że mam taką możliwość modulacji dźwięku - equalizer w źródle + eq w ampli i inne ustawienia/wzbogacacze dźwięku że prędzej nie spodoba mi się utwór czy tam koncert niż sam dźwięk. Mam też takie wrażenie że 90% dźwięku to jednak głośniki a te 10% to amplituner więc właściwie dobrze jak nie brakuje mu mocy i tyle:p
Poza hdmi mam jeden wymóg - chcę żeby ampli miał multiroom / obsługę drugiej strefy czy jak jeszcze to tam nazywają.

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny. Pozdr.
 

Jacwing

New member
I jeszcze jedna sprawa...może to normalne ale nie orientuje się ale dlaczego w amplitunerach stereo nie ma hdmi...??? Czekam na odpowiedzi:)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Ampli stereo służy do muzy (audio), więc hdmi (puszcza jednym kablem tor audio/video) nie jest aż tak konieczne.To tak najprościej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jacwing

New member
W sumie logiczne, po co hdmi jak to nie kino domowe. W ogóle słuchałem dzisiaj kolumn monitor audio m2...myślę, że na początek starczą. Będzie taki zestaw Onkyo 8050 plus te kolumny. Co myślicie?
 
Do góry