Phlips BDP9600 + onkyo 608

fenix79

Member
Witam,
Mam pytanie, jak waszym zdaniem najlepiej podlaczyc bluray philipsa BDP9600 z onkyo 608 aby uzyskac najlepsza jakosc dzwieku. Narazie mam podlaczone przez hdmi ale ten odtwarzacz ma dedykowane wyjście stereo i dysponuje specjalną sekcją audio wyposażoną w przetworniki Burr-Brown. To jak to zrobic, aby wykorzystac to wszystko i mozna bylo cieszysc sie lepszym dzwiekiem zarowno stereo przy puszczaniu muzyki z CD jaki i 5.1 w razie ogladania filmow? Oprocz hdmi podlaczyc dodatkowo przewody audio? Nie chcialbym takze obrazu popsuc przez te podlaczenie.
 

pkomp

New member
nic lepszego od obecnego połączenia w kwestii jakości dźwięku nigdy nie osiągniesz - połączenie cyfrowe to szczyt mozliwości i pełna perfekcja przesyłanego sygnału BIT DO BITU

różnica polega jedynie na przetwornikach i torze analogowym za przetwornikiem
 

fenix79

Member
czyli mam rozumiec ze sluchajac plyt cd po hdmi dzwiek bedzie lepszy niz jak bym sluchal po analogu w tym przypadku? to po co ta specjalna sekcja audio z tymi przetwornikami?
 

pawelbrz

New member
Uważam, że warto wypróbować to wyjście analogowe 7.1 które masz w BR. Jak sobie czytam specyfikację tego odtwarzacza to może się okazać, ze efekt jest znacznie lepszy od przetworników wbudowanych w amplitunerze przy połączeniu przez hdmi - zwykle w ampli traktuje się przetworniki po macoszemu i daleko im do audiofilskiego dźwięku, chyba że twój ampli to też jakaś konstrukcja z górnej półki to może wtedy nie być w niej z tym dźwiękiem tak źle.
Warto spróbować - zawsze możesz mieć oba połączenia na raz, niczego to nie zepsuje a słuchając jakiejś dobrze zrealizowanej płyty CD możesz przełączając cyfrowy/analogowe wyjście bezpośrednio porównać które gra lepiej, opisać to w tym wątku i może komuś to pomorze w wyborze odtwarzacza BR.
 
Ostatnia edycja:
Do góry