Phillips 42PFL5603D

garabasz

New member
MariuszSw napisał:
Wczoraj oglądałem film "300" na HBO, i było to samo (smurzenie) , nie jest to obraz full HD ani nawet HD READY, rozdzielczość 720x580 bit rate: 3,5 Mbit wiec sporo brakuje do HD. W prawdzie na sygnale cyfrowym jest o niebo lepiej, ale nadal dość słabo, jutro podłącze XBOX 360 wtedy zobaczymy jak to wygląda.

Jeszcze jedno, twarze ludzi o ciemnej karnacji są jakby zielone w ciemniejszych miejscach. Niestety nie ma tu żadnej możliwości redukcji balansu RGB.

Gdy Dynamiczny kontrast jest włączony, a sceny bardzo szybkie, widać wyraźnie zmiany podświetlenia, dość nieprzyjemne dla oka.
Czy Twój model jest na pewno sprawny ??? też mam tego Phila i nie obserwuję takich efektów jak opisujesz np. "twarze ludzi o ciemnej karnacji są jakby zielone w ciemniejszych miejscach" albo to smużenie ja tego nie widzę nawet na meczach no chyba że mi coś się dzieje ze wzrokiem :) Z anteny siatkowej też jest znośnie (kwestia jeszcze jaki ten sygnał jest u Ciebie) fakt jest taki że u znajomego z kablówki obraz nawet na panelu HD Ready jest dużo gorszy niż u mnie z anteny siatkowej ale to wszystko kwestia jakości tego co dostajesz od operatora. Tak jak to już wcześniej ktoś wspomniał jak chcesz czegoś wymagać to za to zapłać. Model 5603 to jeden z niższych model i nie ma cudów, chodź uważam że nie jest źle. Zamiana na inny w podobnej cenie nic Ci nie da, dalej będziesz narzekał.

Jedynie co jest faktycznie denerwujące to ten dynamiczny kontrast ale to można wyłączyć.
 

oleey

New member
Witam,

Przymierzam się do tego TV z tym, że używał go będę do n-ki (HDMI), xbox 360 (HDMI), mac mini po DVI -> HDMI.

Sytuacja: wszystkie urządzenia wyłączone, włączam TV, włączam dekoder n
Pytanie #1: czy TV sam wykryje sygnał na złączu HDMI i przełączy się na to wejście?

Pytanie #2: czy jest możliwość wyboru domyślnego wejścia w momencie włączania TV? (np. dekoder n na wejściu HDMI1 i to wejście jako domyślne)
 

awakeman

New member
Jestem posiadaczem tego telewizora od 4 miesięcy i muszę przyznać, że chyba nie kupi się lepszego modelu w tej cenie.
Nie mam z nim żadnych problemów, można się przyczepić do obrazu na kanałach SD, ale... oglądając je już z 3 metrów obraz jest bardzo przyzwoity. W sumie to kto kupuje TV 42'' żeby oglądać go z mniejszej odległości niż 3 m?
Bajery takie jak dynamiczny kontrast, redukcja szumów, wzmocnienie kolorów, active control, czy czujnik światła mam powyłączane bo wtedy telewizor jak na mój gust odbiera gorzej. Sam sobie ustawiłem ręcznie ostrość, kontrast, jasność i kolory i naprawdę jest dobrze.
Co do kanałów HD to obraz brzytwa. Mam ich obecnie 8 i trzeba się parę sekund pzyzwyczajać ponownie do obrazu SD po zmianie kanału właśnie z tego z HD.
Model ten super się sprawdza również z laptopem oraz konsolą Playstation3.
Filmy z lapka oglądam przez 3 metrowy kabel HDMI/HDMI i nawet filmy zripowane z DVD, czyli zwykłe Divix'y ogląda się z przyjemnością.
Granie na PS3 na tym telewizorze to istna rozkosz. Obraz Full HD na Fifie, Pro Evolution, Brothers in Arms, czy Need for Speed powoduje, że można sie poczuć jakby było się w samym środku akcji. Nie dostrzegam żadnych problemów wynikających z braku 100 Hz odświeżania matrycy. Dla mnie rewelacja!

Kolejnym plusem tego LCDeka są jego głośniki. Dźwięk jest super. Kiedy kupowałem ten telewiozr chciałem kupić go od razu z zestwem 5.1 kina domowego i przyznam szczerze, że dobrze zrobiłem że się wstrzymałem. Choć pewnie mogą odezwać się teraz melomani i mnie zjechać za porównywanie głośników w TV do zestawu 5.1. Ja wydawać pieniędzy na takie bajery nie mam zamiaru, bo w pełni wystarcza mi dźwięk z TV.

Ważną rzeczą jest również piękny, stylowy design. W końcu telewizor ten zajmuje trochę miejsca i trzeba przyznać, że wyglądem zdobi pokój. Jak dla mnie stylistyką bije na głowe modele Samsunga, Toshiby, czy nawet Bravie.

Jest natomiast jedna rzecz, która mnie trochę irytuje. Kiedy pojawia się dużo koloru czerwonego na ekranie wydaje mi się, że kolory te jakby się zlewały, jakby brakowało ostrości. Czy ktoś z Was też to dostrzegł? Wcześniej ktoś napisał, że ma podobny problem z kolorami na twarzy u ludzi. Też to miałem, ale ustawienie ostrości pomogło. Niestety, koloru czerwonego w dużych ilościach i elementach pojawiających się w obrazie nie potrafię już ustawić tak, żeby było ok.

Chyba napisałem wszystkie moje spostrzeżenia na temat tego modelu Philipsa. Za cenę 2500 zł nic lepszego sie nie kupi.
 
Do góry