Phillips 42PFL5603D

roskar

New member
Witam !

Mam prośbę o poradę w wyborze telewizora , bo naczytałem się różnych opinii
i już sam nie wiem czym się sugerować.
Jestem prawie zdecydowany na 100% na telewizor Philips 42PFL5603D lub Philips 37PFL5603D , tylko nie jestem pewny wielkości ekranu , a sam telewizor porównywałem na żywo w sklepach i najbardziej mi przypadł do gustu zakładając oczywiście pieniądze jakie chce przeznaczyć na ten zakup , a w tej chwili model 37 cali kosztuje w internecie 2270 zł , a model 42 cale 2570 zł.
Poniżej podaję warunki w jakich będę użytkował wspomniany powyżej telewizor :
- odległość oglądania od 2,5 do 3,5 m
- sygnał tv cyfra + (dekoder hd)
- konsola PS3

Z góry dziękuję za pomoc .
 

garabasz

New member
Jak mażesz bierz 42 ja niedawno kupiłem 42 faktycznie na początku sprawiał wrażenie dużego po 3 dniach wiem że mógłby być 47 :-D.
 

kosiara

New member
PFL5603 a SD

Witam, czy któryś z użytkowników mógłby mi powiedzieć jak powyższy telewizor radzi sobie z sygnałem analogowym (dachówka bądź kablówka)? Wiem, że plazma byłaby lepsza, ale chciałbym również komfortowo ogladać filmy w fHD.
kk
Edit: Głupie pytanie. Zadałem zanim poszukałem :p
 
Ostatnia edycja:

Cyrian

New member
Po ustawieniu Redukcji szumow na max obraz z kablowki badz anteny jest troche sztuczny (pastelowy) ale w miare ladny , takze przy ustawieniu ostrosci na max obraz jest fajny . Chociaz wychodze z zalozenia ze jak juz sie ma taki tv to lepiej podpiac cos z sygnalem Hd (obraz z satelity jest kilka razy ladniejszy niz to co mialem na kablu)
 

MariuszSw

New member
Kupiłem ten telewizor, ale muszę powiedzieć ze trochę żałuje. Słabo radzi sobie z sygnałem SD, kolory są dobre, kąty widzenia także, choć muszę powiedzieć ze sygnał Full HD jest świetny,
Wady:
Sygnał SD: Słabo radzi sobie z tym sygnałem, kolory są jak by malowane pędzlem, dużo szumu, w zależności jaki program się ogląda, czasem jest lepiej czasem bardzo słabo. Końcowe napisy w filmach strasznie smużą, po godzinie ustawiania i kalibracji, da sie to troche ograniczyć, czesto widać jak by przesuwanie sie fragmetów ekranu razem z postaciami, najcześciej widać to na ubraniach o niejednolitej fakturze, (marynarka w drobne kratki)
Sygnał z komputera po SVideo do rozdzielczości 1280x1024 dość słaby rozmyte czcionki, nie da sie przeczytać podpisów pod ikonami folderów, Filmy DVD, i divx z komputera całkiem niezle, czym lepszy sygnał sie podaje tym lepiej, jednak zawsze troche smuży.

Podczas oglądania Harrego Pottera, (mnustwo ciemnych scen) widać jak twarze przesuwają sie po ekranie, widać to szczególnie patrząc na oczy aktora.
Lepiej na cyfrowym dekoderze kablowym.(sygnał HD Ready)

Poza tym nie da sie do końca pozbyć sinej poświaty na czarnych obiektach.
Zalety: Dobry dzwiek.
Swietne kolory na statycznych obiektach. (zdjęcia)

Mam zamiar wymienić na inny 100Hz, prawdopodobnie na Samsung :).

Pozdro.
 

MariuszSw

New member
Wczoraj oglądałem film "300" na HBO, i było to samo (smurzenie) , nie jest to obraz full HD ani nawet HD READY, rozdzielczość 720x580 bit rate: 3,5 Mbit wiec sporo brakuje do HD. W prawdzie na sygnale cyfrowym jest o niebo lepiej, ale nadal dość słabo, jutro podłącze XBOX 360 wtedy zobaczymy jak to wygląda.

Jeszcze jedno, twarze ludzi o ciemnej karnacji są jakby zielone w ciemniejszych miejscach. Niestety nie ma tu żadnej możliwości redukcji balansu RGB.

Gdy Dynamiczny kontrast jest włączony, a sceny bardzo szybkie, widać wyraźnie zmiany podświetlenia, dość nieprzyjemne dla oka.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Muszę pocieszyć tych którzy uważają że kupili np.Philipsa Full HD i obraz po analogu mają taki sobie - ja tez mam taki sobie i wszyscy moi znojomi u których byłem mają taki sam słaby obraz na TV Full HD bo ten obraz nie może być dobry i tu nie chodzi o firmę taką czy inną tylko o procesor obrazu i rozdzielczość.Nigdy nie będzie dobrego obrazu podając 576 i to jeszcze z kiepskiej kablówki.To są odbiorniki przeznaczone do odbioru sygnału 1080 i tak maja pisane algorytmy koderów i dekoderów obrazu - jeżeli ktoś pisze że ma obraz żyletę ze zwykłej kablówki to po prostu słowo żyleta znaczy dla niego co innego niż powinno.
 

MariuszSw

New member
W 100% się z tobą zgadzam, jak to mówią z " g...a bata nie ukręcisz". Po podłączeniu XBOX 360 na 1080p obraz jest faktycznie świetny, ale nadal nie taki jak zakładałem. nie ma regulacji RGB i nie można niestety wysterować przesadnej czerwieni, i smugi straszne.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli posiadasz serię 5603 to ten tv potrafi tylko tyle widocznie , jest to w zasadzie dolna półka i niestety trzeba tylko tyle wymagac ile się zapłaciło.
 

MariuszSw

New member
Ponownie się z tobą zgadam, ciekawostką jest tylko to ze Matryca w modelach z serii 7603 oraz 9703 jest identyczna, dodam tylko ze różnica to przetwarzanie obrazu w modelach 5603 to Pixel Plus HD a w modelach 7603 oraz 9703 to Pixel Plus 3 HD. Może diabeł tkwi w szczegółach.:grin:
 

pkoso

New member
Ten procesor czyli jak to mowisz szczegół to tak naprawde serce calego TV - wszystkie algorytmy ktore musza w czasie rzeczywistym przeksztalcic analogowy sygnal o niskiej rozdzielczosci na cyfrowa matryce full hd sa NAJWAZNIEJSZE im wyzszy model tym algorytmy szybsze bo i procesor szybszy i o wiekszej mocy obliczeniowej - niestety ale musze to powiedziec - chcesz miec doskonaly obraz nawet z analogowego sygnalu - to musisz dac za tv dwa razy tyle ile kosztuje seria 5 - :)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
No niestety ale cena jednak wyznacza poziom klasy odbiornika , na czymś muszą zarabiać , ale tak jest we wszystkim.Lapciak za 1.500 zł a lapciak za 3.000 to dwa Światy.
Ale wracają do serii 5603 to nawet juz zamówiłem taki tv w wersji 32 cale , miałem okazję go potestować u Siostry i muszę powiedzieć że grał koncertowo , bardzo ostry obraz z masą szczegółów - ale to jest pnel HD Ready i tu jest piesek pogrzebany - HD Ready są poprastu lepsze do gorszego sygnału np. analogowej kablówki od Full HD , no chyba że ktoś ma drogą maszynę o wieloprocesorowym przetwarzaniu i torach wizyjnych rozpisanych osobno dla 576 , 720 i 1080.Mam Kolegę który w tym siedzi i mówił mi że tajemnica dobrego odbioru polega właśnie na przetwaqrzaniu wielotorowym a nie wszystko do kupy w jednym procku - nie da się napisać dobrego softu i algorytmu kodera dla wszystkich rozdziałek w jednym procku - albo rybka albo;) Stąd często się zdarza że bardzo tani LCD ;) gra lepiej na kablówie niż o wiele droższy tv - bo ten tani jest właśnie dla takiego marketowego odbiorcy który ma kiepski sygnał , natomiast w HD nie ma szans do tego z wyższej półki.Często posiadacze Full HD podkreślają że obraz żyleta w Full a na kablówce kiepski.Można też zrobić tak jak ja - do HD mam Sonego a do kiepskiejk kablówki wstawię Mamie do pokoju Phila 5603 właśnie tylko HD Ready:cool:
 
Do góry