Philips407008 Vs Sony 40Hx850

tweetykrk

New member
Witam, proszę o pomoc, Was drodzy użytkownicy a także forumowiczów, przebrnąłem przez tony postów, wiele sprzeczek i wiele pochwał w kierunku każdego z tych TV. Chcę poprostu prawdziwych opinii, co mam nadzieje pozwoli mi na zakup owego TV.

Więc tak z krótka opiszę czego szukam w TV

Głównie to obraz, oglądał będe przedewszystim filmy z dysku oraz z kompa, za jakiś czas pewnie zakupie cyfrowy polsat, bo lubię piłeczkę oglądać :) programy przyrodnicze i dobry film, ps3/ps4 w planach, ale najpierw TV.
Ważna jest czerń biel, kolory, aby nie mazało i cięło programów,
Nie istotne jest 3D
nie istotne są żadne smarty i inne takie
nie isotne jest czytanie bezposrednio z dysku (wiem ze soniak ma problem)
dokupię i tak i tak bluraya potem oraz odbiornik cyfrowej telewizji.
w Pokoju mam rolety wiec z odbijaniem tez nie ma problemu (gorillaz w soniaku)
NIe jest istotny ambelight

chce przedewszystkim cieszyś się obrazem i nie doznawać uczucia goryczy, gdy mi wyskoczy jakiś mocny clouding czy inne takie rzeczy.

Nie chce plazmy, bo nie i już, jakby ktoś polecał...

I chcę wybrać tylko i wyłącznie pomiędzy tymi dwoma Tv w tylko i wyłącznie tym rozmiarze.

PHIL kosztuje 4 k, soniak lekko ponad 3...

Pomóżcie, cięzko je porównać jeden obok drugiego...


zapomniałem dodać, na dźwieku też mi nie zależ ponieważ mam kino domowe w pokoju :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak ambilight nie jest istotny, to największa zaleta Philipsa stracona :p
Ogólnie to który byś nie wziął będziesz zadowolony, o ile jeszcze je gdzieś dostaniesz (7007 i hx850 to modele 2012).
Z głównych różnic -
Philips ma lepszą czerń, kontrast i szczegółowość ekranu
Sony ma większe możliwości jeśli chodzi o kolory, lepszą płynność, praktycznie brak teatru.
 

tweetykrk

New member
Jak ambilight nie jest istotny, to największa zaleta Philipsa stracona :p
Ogólnie to który byś nie wziął będziesz zadowolony, o ile jeszcze je gdzieś dostaniesz (7007 i hx850 to modele 2012).
Z głównych różnic -
Philips ma lepszą czerń, kontrast i szczegółowość ekranu
Sony ma większe możliwości jeśli chodzi o kolory, lepszą płynność, praktycznie brak teatru.

o kurcze a ja po postach i ocenach, wnioskowalem i wbiłęm sobie w głowę, że philiphs, ma gorszą czerń, to jak w końcu jest, bo wiedząc ze phil lepiej wypada w tej kwesti, szalę przechyla dodatkowo wlasnie ambi oraz smart i inne "szmery-bajery"
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Smart dużo lepszy(bogatszy i płynniejszy) na Sonym, choć wygoda obsługi jest na Philipsie jakby lepsza, dzięki pilotowi z klawiaturą.
Sony też ma bardzo dobrą i równo podświetloną czerń, ale delikatnie odstaje.
 

tweetykrk

New member
Smart dużo lepszy(bogatszy i płynniejszy) na Sonym, choć wygoda obsługi jest na Philipsie jakby lepsza, dzięki pilotowi z klawiaturą.
Sony też ma bardzo dobrą i równo podświetloną czerń, ale delikatnie odstaje.

hmm, a widziales te tv obydwa, a jak z obrazem np podczas ogladania sportu ??
 

tweetykrk

New member
Smart dużo lepszy(bogatszy i płynniejszy) na Sonym, choć wygoda obsługi jest na Philipsie jakby lepsza, dzięki pilotowi z klawiaturą.
Sony też ma bardzo dobrą i równo podświetloną czerń, ale delikatnie odstaje.
a jak jest ze strefami bo jak czytalem jeszcze wczesniej o tych modelach to zachwalali strasznie noniaka

a jakie odpowiedniki modeli są na ten rok ? i sonego i phila ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 8008
Sony nie ma odpowiednika (no może W905, ale ten ma rozjechane kolory)
Porównywałem obok, skalują bardzo podobnie, równość podświetlenia w obydwóch jest niemal idealna. Płynność przy meczu lepsza na Sonym, szczegółowość obrazu na Philipsie.
 

tweetykrk

New member
Jaką masz odległość od ekranu ?

2-3 m zalezy jak sofke ułoże, ale cos pomiedzy, 46 nie wchodzi w gre bo mam tak sciane zrobioną i glosniki usadowione ze nic sie nie wymysli

a pytanie mam odnosnie tego rozmazywania, czy np na philku naprawde to przeszkadza, np podczas wlasnie meczu czy np tenisa czy nie ma takiej tragedii ?

a efekt teatru bardzo przeszkadza ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
O rozmazywaniu raczej bym nie mówił, radzi sobie trochę gorzej po prostu.
Z teatrem jednak jest spory problem, jeśli ktoś jest na to wyczulony. Bo liczba artefaktów jest na ponad normalnym poziomie.
 

tweetykrk

New member
O rozmazywaniu raczej bym nie mówił, radzi sobie trochę gorzej po prostu.
Z teatrem jednak jest spory problem, jeśli ktoś jest na to wyczulony. Bo liczba artefaktów jest na ponad normalnym poziomie.

ale po czasie się idzie przyzwyczaić :>

różnica tych modeli w cenie to ok 1000 zł, dość sporo, co byś brał na moim miejscu ??

a jak się do nich ma wersja 8008 ?
 
Do góry