Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

WojcBond

New member
Skoro nie płacisz za kablówkę to po prostu nie masz sygnału w gniazdku....
Za kablówkę płacę, ale nie za przesył sygnały cyfrowego. Jednak okazało się, że takowy sygnał jest w kablu. Problem był taki, że w Filipku nie ma zapisanej częstotliwości 362 MHz dla DVB-C. Po wpisaniu ręcznym (lub wyborze miejsca instalacji np Szwecja) TV znalazł sobie wszystkie kanały. Część jest szyfrowana, ale te nieszyfrowane mogę odbierać.

a) pisałem parę postów wcześniej - menu będzie po polsku
Nie do końca. NetTV też miałem po polsku, a teraz mam po angielsku. Tak samo przewodnik telewizyjny i niektóre opcje po klawiszem "MENU"
 
Ostatnia edycja:

Arekino

New member
Planuję zakup tego tv w wersji 37". Proszę użytkowników o odpowiedź:

1. Czy ten Tv jak niektóre wyłącza podświetlanie matrycy na ciemnych scenach?
2. Czy Ambilight można zupełnie wyłączyć?
3. Czy w zupełnie ciemnym pomieszczeniu widać nierównomierność podświetlania matrycy?
4. Czy po przełączeniu na tryb GAME tracimy pełną możliwość ustawień obrazu? Mój Samsung tak ma co jest irytujące.

Bardzo proszę o konkretną pomoc bo muszę kupić TV w tym tygodniu.
 

Freddie

New member
Planuję zakup tego tv w wersji 37". Proszę użytkowników o odpowiedź:

1. Czy ten Tv jak niektóre wyłącza podświetlanie matrycy na ciemnych scenach?
2. Czy Ambilight można zupełnie wyłączyć?
3. Czy w zupełnie ciemnym pomieszczeniu widać nierównomierność podświetlania matrycy?
4. Czy po przełączeniu na tryb GAME tracimy pełną możliwość ustawień obrazu? Mój Samsung tak ma co jest irytujące.

Bardzo proszę o konkretną pomoc bo muszę kupić TV w tym tygodniu.

1) Pewności nie mam, ale według mnie nie (w końcu to Edge LED)
2) Tak można wyłączyć całkowicie (jest też wiele opcji ustawień samego Ambilight jak ma działać)
3) U mnie nie
4) Po wybraniu w opcjach "Obraz > Nastawy obrazu > Gra" telewizor zmienia ustawienia kontrastu, koloru, jasności itd. na takie jakie predefiniował producent dla opcji "Gra", ale można wtedy je też samemu zmienić (regulować)
 

Freddie

New member
Dziękuję za odpowiedź. Jak oceniasz poziom czerni przy oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu?

1) W całkowicie zaciemnionym pokoju po włączeniu TV i wyświetleniu jako obrazu testowego czarnej planszy widać, że cała matryca jest podświetlana (czerń nie jest w 100% czarna że się tak wyrażę, ale nie jest to fiolet czy szary). Poziom czerni jest akceptowalny.

2) Przy wyświetlaniu różnych plansz testowych (w tym przejścia z białego do czarnego) nie rzuca się to w oczy.
Po włączeniu oświetlenia zewn. w pomieszceniu (lampka nocna), czy funcji Ambilight jest to niezauważalne.

Nieznaczną poprawę daje wyłączenie oszczędzania energii i czujnika światła - ale jest to tylko moje subiektywne wrażenie.

Nie mam porównania z innymi TV LCD, ale gdybym nie to, że sprawdzałem czerń na Twoją prośbę to nawet nie zauważałem podczas normalnego użytkowania, że nie jest ona idealna. Poza tym poświetlenie matrycy jest cały czas aktywne - to nie Full LED (czy jak to się tam nazywa)

P.S Ja jednak telewizor kupiłem do oglądania telewizji i odtwarzania filmów a nie do testowania plansz kalibracyjnych, mierzenia miernikiem itp. więc mi taki stan rzeczy odpowiada
 

zepter

Member
Witam kupiłem ostatnio ten tv 40PFL7605H po przeczytaniu tego wątku, ze wszystkiego jestem zadowolony z wyjątkiem w jaki sposób współgra on z kablówka vectry mam dekoder SD po euro złączu i jeszcze po kablu z pominięciem dekodera bezpośrednio do TV antenę. Telewizor znajduje jedynie 10 kanałów które okropnie prószą jak dam antenę od dekodera znajduje ponad 100 wszystkie okropnie prószą. Ostawień próbowałem z opcja Szwecja i Polska. Dodam ze stary kineskopowy Sony bez dekodera znajdował 49 kanałów bo tyle tylko mógł zapisać w pamięci. Co jest nie tak?
 

marioking

Member
Spotkal sie ktos w ktoryms sklepie z ta oryginalna podstawka do mocowania na scianie(Wall Mount)? Bo poza materialami reklamowywmi nigdzie tego nie widze. Ewnetualnie jakie dobre mocowanie na sciane jest kompatybilne z tym TV?
 

zepter

Member
proszę o pilna odpowiedz bo nie wiem czy czegoś nie zgubiłem a dokładniej czy z tv była jakaś płyta CD chciałem ściągnąć program do przesyłu obrazu z komp. ale by ściągnąć potrzebuje jakiś numer który rzekomo jest na kopercie od płyty CD

jeszcze jedno jak zrobić by tv widział media na kompie?
 

Jump

New member
proszę o pilna odpowiedz bo nie wiem czy czegoś nie zgubiłem a dokładniej czy z tv była jakaś płyta CD chciałem ściągnąć program do przesyłu obrazu z komp. ale by ściągnąć potrzebuje jakiś numer który rzekomo jest na kopercie od płyty CD

jeszcze jedno jak zrobić by tv widział media na kompie?

Musisz kupić adapter, pta01 - wyszukane w RTV EURO AGD tam masz kod do ściągnięcia programu...
 

Freddie

New member
proszę o pilna odpowiedz bo nie wiem czy czegoś nie zgubiłem a dokładniej czy z tv była jakaś płyta CD chciałem ściągnąć program do przesyłu obrazu z komp. ale by ściągnąć potrzebuje jakiś numer który rzekomo jest na kopercie od płyty CD
do TV nie było żadnej płyty

jeszcze jedno jak zrobić by tv widział media na kompie?
przez DLNA?
użyć odpowiedniego oprogramowania do swojego systemu operacyjnego - spis jest w instrukcji obsługi - PDF str.71
http://download.p4c.philips.com/files/3/37pfl7605h_12/37pfl7605h_12_dfu_pol.pdf

P.S. Na przyszłość prezycyjniej zadawaj pytania bo jak widać każdy z nas inaczej rozumie o co Ci chodzi....
 

sprzedamibiz

New member
Philips, a Samsung

Witam wszystkich,

Szukam białego lub srebrnego TV LED '46 do pokoju dziennego (dobrze doświetlony - obok drzwi balkonowe) tylko do oglądania TV z kablówki, DVD, Blue-ray, odległość od kanapy ok. 2,8m. Biorę pod uwagę Samsung UE46C6510 albo właśnie Philips 46PFL7605H, ale jako laik nie potrafię odnaleźć żadnej różnicy między nimi - pomóżcie. W sklepie wychwalali pod niebiosa Samsunga, ale Philips jest blisko o 1,5tys droższy - pewnie też nie bez powodu.
Co wybrać? :hmm:

TV chcę zamontować razem z kinem domowym typu soundbar Philips model HTS8161B albo HTS9140. Pierwszy z nich jest b.trudno osiągalny, bo wycofany ze sprzedaży, ale drugi jest tylko srebrny, co w połączeniu z białym TV Samsunga będzie się gryzło, ale to już kwestia indywidualnego poczucia estetyki:grin:

 

szyMarek

New member
proszę o pilna odpowiedz bo nie wiem czy czegoś nie zgubiłem a dokładniej czy z tv była jakaś płyta CD chciałem ściągnąć program do przesyłu obrazu z komp. ale by ściągnąć potrzebuje jakiś numer który rzekomo jest na kopercie od płyty CD

jeszcze jedno jak zrobić by tv widział media na kompie?
Ze swojej strony polecam serwer Wild Media Server. Bardzo przyjemny w obsłudze i umożliwia dodawanie napisów do filmów.
 

meeckowhy

New member
Witam,
jesem zainteresowany zakupem 37PFL7605H, przeczytałem różne opinie na temat tego modelu na tym forum. Znalazłem jedną opinię na temat tego telewizora na portalu skąpiec i się przeraziłem.
Cytat opinii
"Jestem posiadaczem tego modelu od miesiąca.
Od samego początku telewizor wyłącza się sam po 2 godzinach grania. Sprawę zgłosiłem do philips polska gdzie poradzono mi pobranie aktualizacji ze strony i wgranie do tv. Niestety nie pomogło. Ponowne wgranie- ponownie bez zmian. Od pracownika działu serwisu dowiedziałem się, że philips polska wie o wadzie tych telewizorów na polskim rynku. Obecnie czekam na serwis z warszawy. Nie polecam!!!. "
Pytanie do posidaczy tego telewizora - co sądzicie o tej opinii i odpowiedzi serwisu na ten problem.

Od końca lipca 2010 mam 40PFL7605. Już po paru dniach pojawiła sie dokladnie taka sama usterka. Centralny Autoryzowany Serwis Philipsa jest (dla Warszawy) w Radomiu. Po 13 dniach TV wrócił: napisano, że testowano sprzęt sprawny oraz aktualizowano oprogramowanie. Teraz usterka przyjęła postać taką, że TV z pilota wyłącza się tylko na chwilę po czym sam sie włącza. Wyłaczenie wymaga odcięcia zasilania.
I jeszcze jedno: Ogólna opinia o typie 37PFL7605 z AVForums.com dokladnie pasuje do mojego 40PFL7605. I jeszcze warto przeczytać na tymże forum wtek 1066071. Wygalda na to, ze Philips nieźle dał ciała na cały świat. No i już w niektórych krajowych sklepach internetowych jest za 2600 - 2800. A jeszcze w końcu lipca był z 1000 zł droższy... Obniżka nie bez powodu.
Chętnie bym zobaczył wpis od kogoś komu serwis Philipsa wyleczył tę chorobę.
 

WojcBond

New member
Po 13 dniach TV wrócił: napisano, że testowano sprzęt sprawny oraz aktualizowano oprogramowanie. Teraz usterka przyjęła postać taką, że TV z pilota wyłącza się tylko na chwilę po czym sam sie włącza. Wyłaczenie wymaga odcięcia zasilania.
Mam 32PFL7605 - u mnie po aktualizacji oprogramowania telewizor włącza się 5 sekund po naciśnięciu wyłącznika na pilocie i tak do trzech razy czasami za trzecim, czasami za czwartym razem skutecznie sie wyłączy. Czy Tobie na tą usterkę cos poradzili, czy nie zgłaszałeś jej do serwisu? Mam telewizor od miesiąca i nie chciałbym sie go pozbywać na dwa tygodnie tylko dlatego, żeby serwis sobie go testował i bez rezultatu przysłał z powrotem.
 

meeckowhy

New member
Mam 32PFL7605 - u mnie po aktualizacji oprogramowania telewizor włącza się 5 sekund po naciśnięciu wyłącznika na pilocie i tak do trzech razy czasami za trzecim, czasami za czwartym razem skutecznie sie wyłączy. Czy Tobie na tą usterkę cos poradzili, czy nie zgłaszałeś jej do serwisu? Mam telewizor od miesiąca i nie chciałbym sie go pozbywać na dwa tygodne tylko dlatego, żeby serwis sobie go testował i bez rezultatu przysłał z powrotem.

Taką postać usterka przybrała po pobycie w serwisie. Przed tym TV wyłączał się samowolnie po ok. 2 h pracy i występowało to nie zawsze i na tą usterkę był zabrany do serwisu. Teraz jeszcz nie wiem co zrobię.
 

WojcBond

New member
Taką postać usterka przybrała po pobycie w serwisie. Przed tym TV wyłączał się samowolnie po ok. 2 h pracy i występowało to nie zawsze i na tą usterkę był zabrany do serwisu. Teraz jeszcz nie wiem co zrobię.

Zgłosiłem usterkę do serwisu. Odpowiedź z serwisu otrzymałem takową: podejrzenie uszkodzenia modułu ssb - usterka niemożliwa do naprawienia w domu - konieczność zabrania sprzętu do serwisu. Trochę sie wkurzyłem, bo mam telewizor od niecałego miesiąca i juz mam się go pozbyć na 2 tygodnie. Nie tego się spodziewałem, bądź co bądź po markowym sprzęcie. Zaczynam żałować wyboru Philipsa.
 

marioking

Member
Ten telewizor nie posiada tunera do odbioru tv sat lecz DVB-T czyli tv cyfrowa naziemna, TNK nadaje tylko drogą satelitarną.

Niestety dotarlem do podobnych wiadomosci. A potrzeba by DVB-S, ale to chyba tylko w serii 9xxx. Chociarz nie do konca jest tak zle, ma tuner DVB-C, do odbioru kablowek cyfrowych. Niestety tu sprawa ma sie znacznie gorzej niz z satelitami gdzie jeszcze pare modulow sie znajdzie. Z kablowkami bieda straszna i tylko jakies podrzedne sieci wspieraja to rozwiazanie :(

Swoja droga odbior DVB-T zajebisty! Zwykla rozklekotana antenka pokojowa ktora na analogu ledwo lapie w centrum zasniezone kanaly, TO DVB-t odbiera jak zyleta, 8 kanalow czysty miod. Zreszta analogowy aster podobnie wyrazisty. Za to dvd po euro w porownaniu z DVB-T to bida z nedza.
 
Ostatnia edycja:

Jaszczurek

New member
... Chociarz nie do konca jest tak zle, ma tuner DVB-C, do odbioru kablowek cyfrowych. Niestety tu sprawa ma sie znacznie gorzej niz z satelitami gdzie jeszcze pare modulow sie znajdzie. Z kablowkami bieda straszna i tylko jakies podrzedne sieci wspieraja to rozwiazanie :(
Zgadza się. Korzystam z usług UPC i niestety muszę używać dostarczonego dekodera ponieważ karta jest z nim parowana. A mogłoby się obyć bez dodatkowego sprzętu i pilota.
 
Do góry