Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

szyMarek

New member
Mam następujący problem. podłączam hp8540p do TV przez konfigurację kabli: DisplayPort - przejściówka DisplayPort/HDMI - HDMI (w moim przypadku boczne). Obraz jest ale dźwięk się nie przesyła. Miał ktoś do czynienia z takim podłączeniem?
 

Freddie

New member
Chciałbym skorzystać z tunera DVB-C, ale mimo ustawień mój TV nie znajduje kanałów cyfrowych. Nie wiem czy to spowodowane jest brakiem sygnału cyfrowego w kablu (nie mam dekodera z kablówki i nie płacę za przesył sygnały cyfrowego, więc może się zdarzyć, że sygnał nie dochodzi do mojego mieszkania), czy ustawieniem kraju odbioru - jak można go zmienić, bez konfigurowania całego TV od początku i zgubieniem dotychczasowych ustawień kanałów.
Skoro nie płacisz za kablówkę to po prostu nie masz sygnału w gniazdku....

2 - związane z softem: czy ten pobrany ze strony Philipsa w języku angielskim zmienia menu na angielskojęzyczne czy nadal pozostaje menu polskojęzyczne. Czy wgranie spftu wymusza konfiguracje TV od początku?
a) pisałem parę postów wcześniej - menu będzie po polsku
b) konfiguracji "nie rozwaliło"

3. Czy korzystał ktoś i czy jest w ogóle możliwe korzystanie z wypożyczalni vod (np. vod.onet.pl)?
Pozdrawiam
Nie korzystam
Nie sprawdzałem
 

accu

New member
Bez reklam
Mam następujący problem. podłączam hp8540p do TV przez konfigurację kabli: DisplayPort - przejściówka DisplayPort/HDMI - HDMI (w moim przypadku boczne). Obraz jest ale dźwięk się nie przesyła. Miał ktoś do czynienia z takim podłączeniem?

Witam.Rozumiem ,że HP masz podłączonego kablem HDMI z telewizorkiem. Spróbuj wejść w HP do panelu sterowania , znajdź ikonę dźwięk.Dalej w zakładce Odtwarzanie masz do wyboru:
Głośnik
Realtek Digital Qutput
Wybierz : Realtek Digital Qutput.
Napisz czy masz głos.:neutral:
Pozdrawiam , :)
 

szyMarek

New member
Witam.Rozumiem ,że HP masz podłączonego kablem HDMI z telewizorkiem. Spróbuj wejść w HP do panelu sterowania , znajdź ikonę dźwięk.Dalej w zakładce Odtwarzanie masz do wyboru:
Głośnik
Realtek Digital Qutput
Wybierz : Realtek Digital Qutput.
Napisz czy masz głos.:neutral:
Pozdrawiam , :)

Do wyboru mam tylko "IDT Audio" a zainstalowane mam stery ze strony HP. Łącze się przez kabel HDMI podłączony do lapka przez przejściówkę DisplayPort/HDMI. Dzięku nie mam :/ Dobrze, że chociaż Media Server działa z napisami :D więc wieczór uratowany
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Pomyliłem model HP,myślałem , że ma system Vista , a on chyba ma Windows 7 Professional 32 i procesor i7-620M . Niestety nie znam go.
Ale inni użytkownicy forum może pomogą?
Pozdrawiam , :)
 

szyMarek

New member
Witam. Pomyliłem model HP,myślałem , że ma system Vista , a on chyba ma Windows 7 Professional 32 i procesor i7-620M . Niestety nie znam go.
Ale inni użytkownicy forum może pomogą?
Pozdrawiam , :)
Jest na i5 a system to XPek ze względu na to, że "7" nie jest do końca kompatybilna z aplikacjami Siemensa, Fanuca i kilku innych. Komp do pracy więc zależy mi na stabilności i kompatybilności. Aha. Sprawdzałem i nie ma dostępnych innych sterów :/
 

Freddie

New member
czy ktoś próbował podłączyć pod usb dysk zewnętrzny ? jak z komunikacja takiego dysku - szybkość - odczytywanie filmów/zdjęć ?

Nie ma najmniejszego problemu z odczytem / szybkością
Video - próba na filmie Full HD (.mkv) - chodzi płynnie
Foto - próba na zdjęciach 18Mpixeli - slideshow chodzi płynnie


testowano z dyskiem Samsung S2 2,5 cala
 

ZeeZu

New member
Witam,
jestem nowy na forum a przedmiotowym Philips'em ciesze się od 3 dni. Póki co wszystko jest OK!! ale zauważyłem pewną ciekawą sprawę, a mianowicie: tv odbieram ze zwykłej kablówki (niestety) w domu mam router wifi i gdy przeglądam strony www bądź ściągam coś z neta na niektórych kanałach zauważyłem dosyć mocne zakłócenia w postaci "latających" pasów.
Miał ktoś może podobną sytuację??? albo wie co może być przyczyną i jak się tego pozbyć???
Dodaję że tv nie jest obecnie w żaden sposób połączony z internetem.
 

WojcBond

New member
Nie ma najmniejszego problemu z odczytem / szybkością
Video - próba na filmie Full HD (.mkv) - chodzi płynnie
Foto - próba na zdjęciach 18Mpixeli - slideshow chodzi płynnie


testowano z dyskiem Samsung S2 2,5 cala

Czy ten dysk był w jakiejś kieszeni, czy jest to tzw. portable dysk samsunga. Jakiej pojemności był dysk i jaki format plików miał zainstalowany. Dzięki
 

WojcBond

New member
mam pytanie dotyczący udostępniania multimediów z PC. Mam Windows 7 Ultimate i w TV widze zawartość udostępnionych folderów, ale gdy podczas oglądania jakiegoś filmu zechcę przejść do następnego klipu - komputer się zawiesza. Czy winny jest telewizor czy komputer? Miał ktoś może podobny przyapdek
 

zepter

Member
czy mógłby ktoś w stawić zdjęcie z menu serwisowym?? czy zmiana tych trzech opcji o ktorych była mowa wcześniej nie powoduje zawiechy przy ponownym włączaniu tv??
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Problem podłączenia HP wystąpił również u mnie. Siostra ma notebooka HP Pavilion dv 9960ew z systemem Vista Home Premium.
Postanowiłem przetestować go z Philipsem 32PFL9705. Połączyłem tę parę urządzeń kabelkiem HDMI-HDMI.Włożyłem płytę DVD (koncert grupy Metallica )do stacji dysków DVD RW i odpaliłem. Na ekranie telewizora pojawił się piękny obraz bez żadnych zniekształceń lecz bez fonii. Nie wiem jaka może być przyczyna że dźwięk płynie tylko z laptopa HP. Wcześniej ten sam laptop połączony był z telewizorem Philips 32PFL 9632D też przy użyciu kabelka HDMI-HDMI i dźwięk był również w telewizorze oraz obraz bez zarzutu.W między czasie siostra aktualizowała sterownik karty graficznej NVIDIA GeForce 8600 GS, może to ma wpływ na brak dźwięku w tv Philips 32PFL9705 ?
Problem zgłoszony przez uczestnika forum szyMarek ,że jest obraz a nie ma dźwięku w telewizorze Philips , po połączeniu laptopa HP z telewizorem kablem HDMI-HDMI potwierdza się.Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna.
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

Freddie

New member
Witam. Problem podłączenia HP wystąpił również u mnie. Siostra ma notebooka HP Pavilion dv 9960ew z systemem Vista Home Premium.
Postanowiłem przetestować go z Philipsem 32PFL9705. Połączyłem tę parę urządzeń kabelkiem HDMI-HDMI.Włożyłem płytę DVD (koncert grupy Metallica )do stacji dysków DVD RW i odpaliłem. Na ekranie telewizora pojawił się piękny obraz bez żadnych zniekształceń lecz bez fonii. Nie wiem jaka może być przyczyna że dźwięk płynie tylko z laptopa HP. Wcześniej ten sam laptop połączony był z telewizorem Philips 32PFL 9632D też przy użyciu kabelka HDMI-HDMI i dźwięk był również w telewizorze oraz obraz bez zarzutu.W między czasie siostra aktualizowała sterownik karty graficznej NVIDIA GeForce 8600 GS, może to ma wpływ na brak dźwięku w tv Philips 32PFL9705 ?
Problem zgłoszony przez uczestnika forum szyMarek ,że jest obraz a nie ma dźwięku w telewizorze Philips , po połączeniu laptopa HP z telewizorem kablem HDMI-HDMI potwierdza się.Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna.
Pozdrawiam , :)

Zapewniam Cię, że nie jest to wina telewizora
Zalecam skonfigurować kodeki oraz sterowniki w Windowsie.

U mnie przez HDMI wychodzi z laptopa do TV zarówno video jak i audio.
Moje testy:
1) odtwarzanie filmu programem programem Windows Media Player - aby uzyskać dźwięk należało skonfigurować kodeki FFDShow (konfiguracja dekodera audio ffdshow > Strumień wyjścia)
2) odtwarzanie filmu programem programem Media Player Classic Home Cinema link1 - audio poszło "od strzału" bez zabawy z kodekami
3) odtwarzanie filmu programem programem VLC Media Player link2 - audio poszło "od strzału" bez zabawy z kodekami (ten program ma wbudowane swoje)

Po podłączeniu TV z laptopem przez HDMI dodatkowo:
- sprawdź ustawienia wyjścia dźwięku w ustawieniach karty dźwiękowej (powinno Ci tam wykryć telewizor jako urządzenie wyjściowe)
- sprawdź ustawienia w panelu sterowania Nvidia (j.w. po podłączeniu TV)
 

szyMarek

New member
Problem zgłoszony przez uczestnika forum szyMarek ,że jest obraz a nie ma dźwięku w telewizorze Philips , po połączeniu laptopa HP z telewizorem kablem HDMI-HDMI potwierdza się.Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna.
Pozdrawiam , :)
U mnie problem występuje przy PD>HDMI więc sytuacja jest ciut inna. Znalazłem pdfa na stronie nVidii, z którego wynika, że audio będzie przesyłane przez DP dopiero od Vista w górę. Ja mam XPka (komp do pracy i muszę mieć XP). Za kilka dni postaram się zainstalować 7 + XP i zobaczymy jak na 7 to wygląda.

Niech ktoś mi podpowie, jak wejść w tryb serwisowy. W którym momencie wklepuje się kombinację cyfr?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Dzięki Freddie za zainteresowanie i pomocne rady oraz użyteczne linki.
Wydaje się , że nie jest to wina telewizora , tylko trzeba szukać przyczyn w laptopie HP. Nadchodzi weekend to spróbuję naprawić problem. W panelu sterowania HP w karcie dźwięk w zakładce odtwarzanie są dwie pozycje: 1. Głośniki , które można testować , oraz wybrać jako domyślne czy wyłączyć. 2. Realtek Digital Qutput ,które można również testować , wybrać jako domyślne , czy wyłączyć. Przy drugiej włączonej pozycji (cyfrowe wyjście) po połączeniu laptopa z telewizorem Philips 32PFL9632D kablem HDMI obraz i dźwięk był przesyłany do telewizora.

Pozdrawiam , :)
 

accu

New member
Bez reklam
U mnie problem występuje przy PD>HDMI więc sytuacja jest ciut inna. Znalazłem pdfa na stronie nVidii, z którego wynika, że audio będzie przesyłane przez DP dopiero od Vista w górę. Ja mam XPka (komp do pracy i muszę mieć XP). Za kilka dni postaram się zainstalować 7 + XP i zobaczymy jak na 7 to wygląda.

Niech ktoś mi podpowie, jak wejść w tryb serwisowy. W którym momencie wklepuje się kombinację cyfr?

Witam.Ja w swoim modelu 32"9705 wchodzę w tryb serwisowy gdy oglądam program telewizyjny , wklepując kombinację cyfr 062596 oraz przycisk OK.
W starszych modelach wejście do tego trybu to:kombinacja cyfr ta sama oraz przycisk i+ .
Każde wejście jest zapisywane przez odbiornik.
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

zepter

Member
pomimo tych dwóch urządzeń czyli głośniki i Realtek digital output powinniście mnieć nvidia hdmi out jest to mały sterownik niekiedy zawarty w sterownikach czasem nie poszukajcie tego
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. No udało się przywrócić przesyłanie dźwięku do telewizorka Philips 32"9705 z laptopa HP.
Po przejrzeniu stronek Nvidii , postawiłem na przywrócenie starego sterownika z 2007-11-07 wersja 7.15.11.6743 w miejsce sterownika z 2009-10-03 wersja 8.16.11.8766. To był "strzał w dziesiątkę" .
Muszę potwierdzić, że wydałem mylną opinię , że to może jest wina telewizorka ,że nie przyjmuje dźwięku przesyłanego przez laptopa HP po połączeniu tych urządzeń kablem HDMI.Dziękuję za udzielone mnie porady przez uczestników forum.:):):)
Pozdrawiam , :)
 
Do góry