Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

ksygzywygzy9

New member
Witam, ostatnio nabyłem właśnie pus8303 i czy mógłbym prosić o podesłanie kalibracji ? Bo trochę się bawię ustawieniami ale średnio mi to idzie. Pozdrawiam
 

quarx

New member
to baw sie aż wyjdzie. Tzw. kalibracje dostaniesz do jednego trybu taką samą jak wszyscy, co z urzędu jest bez sensu bo nie jest dopasowana do egzemplarza. Albo zamów sobie kalibrację u siebie w domu. To najlepsze.
 

InputLag

New member
Jak to jest z aktualizacją? Ktoś w recenzji pisał,by pobierać direct ze strony Philipsa. Co to za różnica,czy zrobię to OTA z poziomu Androida,czy przez zewnętrzny dysk?
 

glanus

Member
Czy to prawda ze powinno sie zarejestrowac swoj tv na stronie philipsa czy to jakies bujdy.
Szybkie pytanie troszke OT ale prosze o wybaczenie
Wedlug was lepiej wydac
2000 na soudbar czy 2000 wzmacniacz /amplituner plus glosniki
Wszyscy mowia zeby kupowac amplituner +glosniki a czy zwyczajny wzmacniacz z optykiem by nie wystarczył?
No niestety glosniki w 8303 nie powalaja i szukam czegos na okres przejsciowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie trzeba rejestrować .
Dźwięk to kwestia preferencji.
Bar 3.1 jest w tej klasie bardzo dobrym rozwiązaniem.

W sprawie kalibracji napisz na PW dostaniesz info.
 

janunio

New member
Bez reklam
8303 najlepiej zagra w trybie [Styl Obrazu] = [Naturalny]
Dalsze szukanie prowadzi do kłopotów i stratę czasu.


Wczoraj pobawiłem się trybami HDR. Okazało się, że zmniejszanie jasności i agresywności obrazu prowadzi do znakomitych opcji. Nie dajcie się wkręcić, że HDR to powala przy mega jasności.
 
Ostatnia edycja:

AAAron

New member
Witam,

Mam możliwe że głupie pytania, mianowicie chodzi o model jak w temacie 8303 wersja 49 calowa, wszystko śmiga i w sumie nie mam zastrzeżeń poza jednym, płynność obrazu przy filmach akcji gdy dużo się dzieję w pewnych miejscach po prostu widać pikseloze, na ten przykład film w 4K HDR "król wyjęty spod prawa" i wszystko ładnie pięknie się ogląda tylko gdy już jest moment bitwy to momentami ciężko odczytać co się dzieje na ekranie, będę w domu to podeślę nagranie o co mi chodzi bo nic poza nazwaniem tego pikselozą nie przychodzi mi do głowy :D Trochę bawiłem się ustawieniami upłynniacza i w sumie nie widzę poprawy, myślałem nad przywróceniem ustawień fabrycznych by mieć pewność czy aby na pewno to nie coś sknociłem lecz wolę tutaj was ekspertów zapytać czy kojarzycie taki problem :)

Drugie pytanie, przy wybraniu stylu obrazu Film widać widoczne klatkowanie, wiem że filmy są nagrywane przy niższym pułapie klatkowym lecz nie spodziewałem się tego :D Przy każdym innym stylu obrazu jest zdecydowanie płynniej i nie wiem czy to jest normalne czy paranoi dostaję ? :)
 

Mickey Mouse

New member
Nie trzeba rejestrować .
Dźwięk to kwestia preferencji.
Bar 3.1 jest w tej klasie bardzo dobrym rozwiązaniem.

W sprawie kalibracji napisz na PW dostaniesz info.

Jakich preferencji? Albo ktoś ma słuch i słyszy albo mu słoń na ucho nadepnął i mu nie przeszkadza.
To w takim razie możesz dodać to samo o kalibracji - albo ktoś widzi kolory - różnicę albo jest daltonistą.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Obraz po kalibracji jest zwyczajnie inny kontrastowy i pełen kolorów z zachowaniem szczegółów w czerniach i bielach nie da się tego nie widzieć oczywiście mowa o prawdziwej kalibracji.
 

szybal

Banned
Witam
Musisz kupić tak zwany mostek .
To serce HUE .
Następnie taśmę HUE 2m
Ja polecam taśmę HUE i lampki HUE Go z własnym wbudowanym aku.
 

kutini

New member
Witam
Musisz kupić tak zwany mostek .
To serce HUE .
Następnie taśmę HUE 2m
Ja polecam taśmę HUE i lampki HUE Go z własnym wbudowanym aku.

Czyli w zadzie wystarczy ten mostek + taśma HUE (którą przytnę) - i co paruję z TV (bo widziałem, że ma w opcjach takie ustawienia) czy muszę zaprzęgnąć do tego jeszcze aplikację na telefon? Zależy mi na efekcie 4 stronnego Ambilight za tv. Nie potrzebuję sterować tym z telefonu.

Masz jakieś doświadczenia z tym? W sensie działa to tak samo jak na TV czy może z jakimś opóźnieniem itp.
 

szybal

Banned
Tak działa tak samo tv tym steruje
Możesz też sterować z smartfona.
Taśmę można przycinać co 10 centymetrów.
 

Attachments

  • 20181218_125632.jpg
    20181218_125632.jpg
    22,7 KB · Wyś: 83

szybal

Banned
Kutini aktualizacja mostka musisz zrobić z aplikacji w telefonie raz na jakiś czas . Na rynku są dwa rodzaje mostków okrągły i kwadratowy - kup kwadratowy to nowsza generacja .
Taśma startowa jest 2 metrowa z wtyczką metrowe to przedłużacze
Ja mam teraz 5 metrów.
Taśma HUE posiada jedną stronę przylepną radzę dobrze przymierzyć przed przylepieniem.
 

ksygzywygzy9

New member
mam pytanko, wam też na yt w 4k w najwyższej jakości laguje co chwilę? bo u mnie niestety tak . W czym może być problem ? Bo jak np strimuje z smartfona jest okej. Ale np na appce yt na xboxie jest lekko lepiej ale nadal widać lagi. W niższej rozdziałce jest w miarę okej. Pobrałem najnowszą aktualizację ze strony producenta. Ktoś ma podobnie ?
 
Do góry