Philips PUS7170

Adamus78

New member
Wczoraj udało mi się dorwać PUS7170. Po rozpakowaniu i odpaleniu telewizor jak na razie działa :) i większych obiekcji nie mam. Może czerń nie jest tak czarna jakbym sobie tego życzył ale tutaj pojawia się właśnie pytanie o jakaś kalibracje/ustawienia tego telewizora. Może ktoś ma i pomoże ?

Ponadto zauważyłem że wolne miejsce na "dysku android" to około 10GB jak rozumiem resztę zajmuje system ? (według specyfikacji cały dysk powinien mieć 16GB)

Wersja softu to wrzesień.2015. Jak wygląda sprawa z nowszymi softami. Przetestowane działają stabilnie ? czy psują więcej niż naprawiają ?

Mam miesiąc na oddanie więc pytanie co warto sprawdzić przetestować przez ten czas ?

dzięki pozdrawiam
A.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz na PW dostaniesz info.
Ja jak mam wszystko extra nie korzystam z update i zawsze wychodziłem na tym extra.
 

Adamus78

New member
Mam taką nadzieję, że będzie wszystko śmigać. Dziś meczyk i oby TV sprawił się poprawnie.

Tak w ogóle to chciałbym sprawdzić ile ten telewizor chodził. Czy w związku z wejściem w tryb serwisowy mogę utracić gwarancje ?
 

Adamus78

New member
Meczyk i matryca 60Hz. Mogłeś wybrać lepiej...

Napiszę Ci tak.
Może masz racje natomiast do tej pory byłem posiadaczem telewizora, który mógłby być eksponatem w muzeum. Mogę mieć też coś ze wzrokiem a może odległość od TV jest na tyle duża że nie zauważam pewnych detali więc moje wrażenia z oglądania wczorajszego meczu są pozytywne. Nie zauważyłem zacinania się obrazu, klołdingu, teatru czy innych - może alkohol pomógł nie wiem :D

Moja opinia o tym TV wciąż się wyrabia a gdyby coś to mam miesiąc na oddanie :).

Telewizor kupiłem też ze względu na Ambilight i muszę napisać ,że mam mieszane uczucia co do niego. Wrażenie zrobiło na mnie demo gdzie na czarnym tle przelatywała kula ognia co dawało efekt wychodzenia poza TV. Natomiast oglądając zwykłe programy w tym wczorajszy mecz wrażenie jakoś przygasa.

Nie sprawdzałem też działania 3D choć w ogóle mi do szczęścia nie potrzebne to może w weekend przetestuje na Awatarze :)
 

LTR63

New member
Ja tez musze powiedziec (jako swiezy posiadacz 60 Mhz PUS7100), ze mecz ogladany na nim wygladal duzo lepiej niz na 100 Hz Sharpie RD2E sprzed 8 lat. Owszem, gdy ustawilem "czysty" obraz to widzialem nieco gorsza plynnosc obrazu przy szybkich ruchach kamery, ale po wlaczeniu "efektu opery mydlanej" :) wszystko zrobilo sie zdecydowanie plynniejsze ale nie "teatralne".

A kolory, ostrosc itd. - wiadomo, co nowka to nowka.

Po cichu mam wrazenie, ze niektorzy userzy tutaj sa jak ci, co biora do muzeum lupe i ogladaja obrazy grymaszac, ze widac odpryski werniksu, ze farba tu i tak wyblakla, ze sladzy pedzla na farbie niezbyt proste itd.

A ja sobie staje metr czy dwa i podziwiam te Dame z Lasiczka czy innego Rembrandta :)

I nie wiem kto w efekcie jest bardziej zadowolony z wizyty w muzeum. :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja nauczony doświadczeniem wyjaśnię, że właściwie jedynym obrazem, do którego Ambi jest zbyteczny, to właśnie mecze. Człowiek chciałby wokół trochę zieleni czy intensywnych kolorów, a tu zazwyczaj papka. Dlatego na czas mistrzostw włączam naszą flagę.
 
Do góry