Philips OLED804 - samoistnie zwiększające się szerokości krawędzi bocznych

Krzysztof008

New member
Dzień dobry. Kupiłem nowy telewizor oled (Philips 804/12), zauważyłem że po kilku minutach od włączenia lewy, prawy i górny bok ekranu na zmianę zmieniają swoją szerokość, czyli do krawędzi telewizora dochodzi czarny pasek przez co ramka wygląd na grubszą. Strasznie mnie to irytuje. Ustawienia w formacie obrazu nic nie dają. Dlaczego się tak dzieje, da się to jakoś wyłączyć ?
 

Attachments

  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    803,6 KB · Wyś: 78
  • unnamed (3).jpg
    unnamed (3).jpg
    991,8 KB · Wyś: 84
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zobacz jak masz ustawiony format obrazu: Ustawienia->Format obrazu ....
Wybranie "Wypełnij ekran" odpowiada trybowi Overscan = On
Eksperymentuj, zobacz co Ci najbardziej odpowiada.
Overscan zaleca się wyłączyć w nowoczesnych odbiornikach to technologia stworzona dla kineskopów.
Sprawdź też czy nie włączone jest przesuwanie piksela celem oszczędzania panelu przed wypaleniami.
U Ciebie wygląda to mocno agresywnie "mało dyskretnie"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co masz podłączone ?
Jaki masz wybrany tryb podświetlenia matrycy ?
Jak ustawiony tryb wypełnienia ekranu ?
 

Krzysztof008

New member
Jakiego bym formatu obrazu nie wybrał, nic nie pomaga. Nie wiem gdzie znaleźć to ustawienie od przesunięcia piksela w celu zabezpieczenia panelu przed wypaleniami.
Mam podłączony przewód od kablówki i okazyjnie kabel hdmi do netbooka jeśli oglądam film z netu.
Nie wiem o co chodzi z trybem podświetlenia matrycy :/
 

SDman

Banned
Tryb podświetlenia nie ma tutaj nic do rzeczy.
Philips chyba ma najbardziej agresywny i niewyłączalny system ochrony "Pixel Shift".
No niezbyt to wygląda przesunięcia są co 80 s i aż do 8 pikseli prawo/lewo.
Powinny być co 1 piksel niezauważalnie czyżby u Ciebie od razu był skok ?
 

Krzysztof008

New member
Powinny być co 1 piksel niezauważalnie czyżby u Ciebie od razu był skok ?

Zaraz po włączeniu jest normalnie, ale z czasem stopniowo dochodzą kolejne paski, aż w efekcie widać wkurzającą pogrubioną ramkę.

Jeśli jest tak jak mówisz i jest to system ochrony przed wypaleniami, dlaczego nie rozwiązali tego w inny sposób, przecież wystarczyło by rozciągnąć obraz o te kilka pikseli i przesuwać cały obraz w obrębie ramki telewizora, wtedy nie było by żadnych czarnych pasków.
 

jasssu

New member
Wygląda jako zabezpieczenie przeciwko wypalaniu. W zasadzie dopiero teraz, po jakiejś większej ilości reklamacji wiadomo o ile należy ten shifting robić by ryzyko zmniejszyć jak najbardziej.
 

SDman

Banned
Zaraz po włączeniu jest normalnie, ale z czasem stopniowo dochodzą kolejne paski, aż w efekcie widać wkurzającą pogrubioną ramkę.

Jeśli jest tak jak mówisz i jest to system ochrony przed wypaleniami, dlaczego nie rozwiązali tego w inny sposób, przecież wystarczyło by rozciągnąć obraz o te kilka pikseli i przesuwać cały obraz w obrębie ramki telewizora, wtedy nie było by żadnych czarnych pasków.


U mnie w Plazmie rozciąga obraz na całą powierzchnię Overscan jak go włączę.
Przesuw piksela mam ustawiony na Auto i nigdy tak silnego przesunięcia nie ma.
Szkoda, że Philips nie dał możliwości włączania i wyłączania tego.

Ciekaw jestem jak jest w innych egzemplarzach Philipsa -bo jeśli tak samo to skreślam model.
Oczywiście soft masz najświeższy ?
 

Kulunis

Member
U mnie w Plazmie rozciąga obraz na całą powierzchnię Overscan jak go włączę.
Przesuw piksela mam ustawiony na Auto i nigdy tak silnego przesunięcia nie ma.
Szkoda, że Philips nie dał możliwości włączania i wyłączania tego.

Ciekaw jestem jak jest w innych egzemplarzach Philipsa -bo jeśli tak samo to skreślam model.
Oczywiście soft masz najświeższy ?
Posiadam 803 jest tak samo
 

SDman

Banned
Najgorzej jak coś się zauważy i zaczyna to przeszkadzać.
Testowałem LG CX parę godzin i nie zauważyłem takiego przesunięcia ale muszą wypowiedzieć się użytkownicy LG.
Prośba również do użytkowników 804 czy jest tak samo z tym przesunięciem?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
W instrukcji obsługi jeat to opisane (pierwszy punkt):

"Telewizor Philips jest wyposażony w następujące

funkcje chroniące ekran OLED:

• Przesunięcie pikseli

Stale przesuwa pozycje pikseli, aby zmniejszyć ich

obciążenie. Czasami przesunięcie pikseli może

spowodować wykadrowanie niewielkiej części (<1%)

zawartości obrazu w pobliżu krawędzi ekranu.

• Automatyczny proces odświeżania

W razie potrzeby wykonywany jest proces

odświeżania ekranu.

• Automatyczna regulacja jasności ekranu

Stopniowo zmniejsza jasność ekranu wtedy, gdy

nieruchomy obraz jest wyświetlany przez długi czas.

• Wygaszacz ekranu

Wygaszacz ekranu pojawia się wtedy, gdy przez

dłuższy czas na ekranie jest wyświetlany nieruchomy

obraz."

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
W moim 804 nie ma tej cechy.
Na instrukcji nie ma co polegać bo wielokrotnie po jej opracowaniu zmieniano system zabezpieczeń any-burn in.
Ostatnia wersja procka P5 dostała np. opcje poprawy anty-burn-in (rozpoznawanie logo i wykrywanie elementów statycznych)
Obraz jest podzielony na 32400 stref, a zawartość statyczna jest przyciemniona Wcześniej PHILIPS sygnalizował, że prauje nad wyrafinowanym systemem w/w zabezpieczeń.

Napisz co jest źródłem video.
Na YT też to jest ?
 
Ostatnia edycja:

Krzysztof008

New member
W moim 804 nie ma tej cechy.
Na instrukcji nie ma co polegać bo wielokrotnie po jej opracowaniu zmieniano system zabezpieczeń any-burn in.
Ostatnia wersja procka P5 dostała np. opcje poprawy anty-burn-in (rozpoznawanie logo i wykrywanie elementów statycznych)
Obraz jest podzielony na 32400 stref, a zawartość statyczna jest przyciemniona Wcześniej PHILIPS sygnalizował, że prauje nad wyrafinowanym systemem w/w zabezpieczeń.

Napisz co jest źródłem video.
Na YT też to jest ?

Którą masz wersję oprogramowania? U mnie jest najnowsza. Dlaczego u Ciebie na tym samym modelu nie ma tych ramek :confused:
Mam podpiętą kablówkę z kartą w gnieździe CI
Na YT jest to samo, na sygnale przesyłanym po HDMI z laptopa też.
 

Attachments

  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    396,7 KB · Wyś: 68

SDman

Banned
W moim 804 nie ma tej cechy.
No to ciekawe co Philips przekombinował, moim zdaniem takie agresywne przesuwanie dyskwalifikuje
egzemplarz -czyżby loteria
Napisz jeśli możesz z jakiego miesiąca produkcji ?

Mam Oled 854 i jest ten sam efekt raz z lewej raz z prawej. Natomiast mi to nie przeszkadza.

To bardzo dobra cecha jak potrafisz nie zwracać na to uwagi.
Dla przykładu Sony XF 9005 i jego przyciemnione rogi -jedni to akceptują inni zwracają TV.
Również jeśli możesz napisz z jakiego miesiąca produkcji ?
 
Do góry