Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

dawistr

New member
Czy ktoś miał podobny problem?
Dwa razy mi się zdarzyło iż podczas przełączania kanałów na dekoderze nagle włącza się tylko dźwięk, obraz znika. Można by powiedzieć wina dekodera. Problem w tym że znika też obraz np na Youtube gdzie menu działa. Pomaga tylko wyłączenie TV z gniazdka. Czy to początek problemów?

Ja mam taki problem z YouTube.
 

Kurakaodr

Member
Ja mam taki problem z YouTube.

Nie ma najmniejszego problemu
k050.gif


Aplikacja YouTube aktualizowana na bieżąco?

Oprogramowanie telewizora w najnowszej wersji TPM191E _R. 101.001.123.008?
 

tomasov

New member
Ja dzisiaj otrzymałem aktualizacje TPM191E_R. 101.001.123.008
Ale nie wiem co ona wnosi

Swoją drogą z końcówka 123.003 o której kolega wyżej wspomniał nawet nie mam w historii aktualizacji
 

b0guslaw

New member
Ja dzisiaj otrzymałem aktualizacje TPM191E_R. 101.001.123.008
Ale nie wiem co ona wnosi

Swoją drogą z końcówka 123.003 o której kolega wyżej wspomniał nawet nie mam w historii aktualizacji
Znalazłem coś takiego:
TPM191E _ 101.001.123.008 – Date: 2020/10/21
- Solution for inverted top part of the screen
- Solution for loss of equalizer settings after update
- Improvements for network setup on xxx4 TV range
- Stability improvements
- General improvements
 

Syfon208

New member
Witam,
moi mili doradźcie jako doświadczeni użytkownicy PUS8804 - jakie ustawienia obrazu dla 50PU8804? Bo od 2 dni się męczę i chce mi się płakać już. Mam wrażenie, że mój stary 10 letni 37 calowy philips grał lepiej. Kupując nowy TV koniecznie chciałem Philipsa ze względu na Ambilight a teraz się zastanawiam czy to był najlepszy wybór. Nie do końca chyba przemyślałem, że jako człowiek lubiący oglądać sport telewizor z matrycą 60 hz może być jednak niewystarczający (poprzedni miał jednak 100 hz). Chyba, ze da się jakoś obraz ustawić by zrekompensował mi niedostatki w płynności ruchu (chyba, że to tylko moje wewnętrzne rozterki i na tym poziomie 100hz LG czy Samsung w cenie ok 3 tys grałby tak samo)?
Z góry dzięki za opinie i sugestie co można zrobić by poprawić obraz. Chyba, ze ktoś z Was mógłby podpowiedzieć jakieś swoje ustawienia.
 

williamUM

New member
Styl ruchu musi być wyłączony. Wtedy możesz oglądać w miarę przyjemnie kanały jak masz jakieś dostępne w 50 FPS. Włączenie jakiegokolwiek uplynniacza pozbawia na tym tv nas jakiejkolwiek przyjemności. Mi przyjemnie sport na tym tv ogląda się wyłącznie na C+ 4k i którym Polsat Sport bo też jest w 50 FPS.
 

Syfon208

New member
Witam! Po kalibracji mój 50PUS8804 wreszcie gra jak należy 😀 dziękuję z pomoc Kiki!
W dalszym ciągu jednak nie przekonuje mnie oglądanie sportu.
Wyczaiłem możliwość kupna modelu 49PUS8303 czyli z matrycą 100hz. Proszę o radę, czy gra jest warta świeczki i warto wymieniać, czy też jednak w tych nowych telewizorach nie odczuję różnicy i dalej będę widział niedoskonałą płynność i smuge w locie piłki tenisowej czy bili od snookera?
Przy okazji am też pytanie, czy orientujecie się czy skoro od środy testuję ten obecny 50PUS8804 to bez przeszkód mogę go dalej zwrócić (kupowany był drogą internetową) i otrzymam pełen zwrot pieniędzy? Nigdy jeszcze niczego nie odsyłałem stąd wolałbym wiedzieć jak to wygląda przy zwrocie konsumenckim.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Super , tak miało być po kalibracji.
Masz 14 dni na zwrot zakupu przez internet bez podania przyczyn.
Ile masz max kasy ?
 

Syfon208

New member
Generalnie mam budżet w okolicach 3000 pln. Ten 50PUS8804 zachwyca mnie dźwiękiem jednak przypatrując się podczas sportu zauważam, że piłka nie leci idealnie i czasami mam wrażenie smużenia. Pytanie czy rzeczywiście tak jest z powodu 60 hz, czy też model 49PUS8303, mimo iż 100HZ, też tak będzie miał. Czy też to moje paranoje, które jednak obawiam się, że zabiorą mi całą przyjemność z oglądania sportu, bo podświadomie będę szukał niedoskonałości
Generalnie chcę zostać przy Philipsie więc w grę wchodzi jeden z tych dwóch modeli - posiadany od ubiegłego tygodnia 50PUS8804 lub ewentualny 100HZ 49PUS8303. I tu pytanie czy w ogóle model 49PUS8303 jest wart rozważenia. Bo telewizor 50PUS8804 stoi i gra już kilka dni, nie bardzo chce mi się organizować cały zwrot, zamawiać kuriera itd. jeśli nie będzie różnicy. Dochodzi też do tego obawa czy sklep (jeden z molochów e-handlu elektroniką) nie będzie się doczepiać, ze TV był używany, nie ma naklejki na ekranie, mam rozpakowane baterie i widać, że stópki były przykręcone (chbya, ze nikt tego nie sprawdza tak pieczołowicie)?
 

Sławomir62

New member
Witajcie
Kupiłem tego Philipsa 55” radość moja była krótka ,gdy w domu zobaczyłem dwa miejsca w dole matrycy świeciły jak latarnia. W trzecim miejscu świeci kilka pikseli.


Chętnie bym go zwrócił ale w sklepach niema innego na wymianę (warmińsko-mazurskie) ,a może oddać go do naprawy gwarancyjnej.


Napiszcie czy powinna być w pudle książka instrukcja obsługi .
Jeżeli można proszę o przesłanie optymalnych ustawień.



Super po historii aktualizacji systemu dowiedziałem się że mój ,,nowy” TV działa od 2 lat .
 

gutekxtpl

Member
Czy jest jakaś możliwość, aby wyłączyć automatycznie przełączanie się telewizora w tryb HDR dla wejścia HDMI?
Podłączam boxa na AndroidTV, nie ma on żadnych ustawień odnośnie HDR. A telewizor od razu przechodzi w tryb HDR, nawet na ekranie startowym boxa. Przez co kolory są tak wyblakłe, że nie da się tego oglądać.
 

LukeX

New member
Z racji że mój egzemplarz sam przycina ,poszerza obraz(raz co chwila raz co kilka minut )Jest możliwość wyłączenia skalowania obrazu?(czy wogole tu jest taka możliwosc)Nie wiem co z tym fantem zrobić bo gwarancja jeszcze miesiąc ważna.Sygnal płynie poprzez amplituner.Pozdrawiam
 

grzegorzkx4

New member
Czytałem, że ten model stracił sporo trybów ambilight, czy dotyczy tylko tego modelu czy np. 8535 też ? Te co odpadły często były przez was używane ?
 

hubababa

New member
Cześć, czy spotkał się ktoś z problemem tragicznej jakości kolorów przy ciemnych scenach ? Dla przykładu - scena w filmie w nocy i światła policyjne. To są praktycznie 2 kolory czarny i czerwony które są odcięte od siebie jak w paintcie, praktycznie nie istnieją przejścia, cienie między kolorami, problem głównie z czerwonym.

Używam trybu film, przy innych bardzo przesycone, nienaturalne kolory.
 
Do góry