Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

Kurakaodr

Member
Ja pisałem u ustawieniu na film. Ustaw sobie i zobacz czy obraz jest taka żyleta :grin: To jest jedyny tryb który nie powoduje efektu "opery mydlanej", ale obraz przy ruchu jest tragiczny.

O czym Ty do mnie piszesz, jaka "tragedia", masz omamy wzrokowe
k045.gif


W ustawieniach Tryb obrazu zmieniłem na Film
Ruch => Style ruchu => Film
Natural Motion => nie aktywny

Zapodałem z Netflixa film "Ostatni skok w historii USA", obraz siekiera, kolory sam miód, ruch tak płynny iż ledwie wzrokiem nadążałem za akcją
a076.gif


Z mojej strony wszystko w temacie
g045.gif
 

Mbone

New member
Tego nie da się nie widzieć. Wlaczylem u siebie taki sam fragment filmu jak na wyżej wspomnianym Samsungu i różnica jest widoczna z bliska, z daleka bez wpatrywania się. Jeśli u Ciebie jest ok a u mnie nie to w takim razie Philips robi niedorobki i nie każdy tv spełnia normy. Tylko że tego się nie udowodni.
 

Gie

Member
Bez reklam
Przy ruchach całego kadru obraz rozmywa się i jakby klatkuje aż dosłownie bola oczy przy oglądaniu filmów. Mówię o ustawieniu upłynniacza na Film, bo każde inne powoduje efekt opery mydlanej.

Nagraj to i wrzuć filmik na forum. Mam wrażenie że to jakaś zorganizowana akcja dyskredytacji Philipsa. Kolejna świeżo zarejestrowana osoba która narzeka na Philipsa. Poprzednio też poprosiłem o filmik z jakimś zacinaniem się obrazu i filmiku nie było. Na innym forum jest jakiś user, a może i dwóch, którzy przy każdej nadarzającej się okazji odradzają Philipsa.
 

djrzz

Member
Ktoś w opiniach napisał "O dziwo na stronie producenta jest ogólna informacja, że producent gwarantuje poprawne odtwarzanie dźwięku do poziomu głośności 20 (maksymalny poziom głośności to 60 więc tylko do 1/3 głośności mamy gwarancję, że dźwięk będzie dobry i czysty)"

Jeśli faktycznie tak jest to producent moim zdaniem sobie jaja robi...
 

djrzz

Member
Nawet na stronie PHILIPSA pod różnymi modelami telewizorów są kropka w kropkę te same komentarze, a raczej nie powinno tak być. Cała seria 7xx4 ma te same opinie, tak jakby to był jeden ten sam model, nawet rozmiar i technologia matrycy nie ma tu znaczenia...


Po takich zagraniach widzę jaką ma intencję PHILIPS.
 

Michup

New member
Czymś trzeba się kierować przy zakupach. W sklepie nie da się porównać różnych tv, do tego jest zwykle fatalne oświetlenie. Są różne testy, YouTube. Na końcu i tak cena weryfikuje nasze życzenia..Dobry przekrój opinii daje Amazon i tu też jest nieźle (np. 43 Pus7304 ma 4,4/5 gwiazdek).
Osobiście należę do większości zadowolonych i po 2mcach kupiłbym Phila jeszcze raz. Oczywiście za odpowiednią cenę.
 

williamUM

New member
Mam ten sam TV i jak dla mnie to porażka, a nie zdążyłem oddać go w ciągu 2 tygodni (walczyłem dalej z ustawieniami). Mam wrażenie że ustawienie upłanniasza "film" = "wył.". I klatkowanie widać doskonale np. przy napisach końcowych jak idą z dołu do góry - ewidentnie klatkuje.
Przy wyłączenie wszystkich ustawień i włączeniu tylko upłynniacza na jakikolwiek inny niż "wył." i "film" niweluje klatkowanie, jednak przy bardziej dynamicznych akcjach (a w filmach takich wiele) kadr jakby nie nadążał, a na krawędziach powstaje pikseloza jakby upłynniacz nie nadążał. Dodatkowo przy zmianie sceny pierwsza 1-2 sekundy zamula i dopiero włącza się płynność. Wszystkie ustawienia sprawdzam na różnych źródłach, różnych programach, różnej jakości.


Co to za TV, w którym trzeba obowiązkowo wyłączyć wszystkie efekty, żeby powiedzmy w miarę coś odtworzyć? TV kupuję dla obrazu, to jego główna funkcja, a nie dźwięk czy ambilight. Jakbym nie chciał żadnych efektów itp. to kupiłbym zwykły TV za ~1500zł.



Dodatkowo występuje problem, o którym już wspominałem - materiały 4K wyłączają się po ok. 50 minutach na domyślnym odtwarzaczu. Pisałem w tej sprawie zgłoszenie do Philipsa, ale oni nie widzą problemu - przecież odtwarza filmy 4K, co z tego, że nie w całości.


Chętnie porównałbym wszystko na innym TV o tym samym modelu. Przynajmniej miałbym pewność czy to usterka czy lipa od Philipsa. Wydaje mi się to drugie.



PS. Jak dla nie nie ma problemu z nagraniem tego wątpliwego "efektu" dla niedowiarków, a wątek zacząłem komentować w momencie zakupu (chyba logiczne. Po co miałbym komentować jakiś model nie mając żadnego doświadczenia z nim).


PS2. Opinie na jakimś opineo, ceneo itp. można sobie o kant tyłka rozbić.









Witam, kupiłem ostatnio 50pus8804 i zastanawiam się czy trafiłem na jakąś niedoróbkę, nie wiem czy mam go oddać... bo tv nie nadaje się do oglądania. Można na nim jedynie komfortowo posłuchać muzyki - dzwięk jest świetny.

Jedna osoba na tyle stron wątku zwróciła na to uwagę mianowicie DRAMAT jeśli chodzi odwzorowanie ruchu. Przy ruchach całego kadru obraz rozmywa się i jakby klatkuje aż dosłownie bola oczy przy oglądaniu filmów. Mówię o ustawieniu upłynniacza na Film, bo każde inne powoduje efekt opery mydlanej.

Nie wiem czy nikt inny na tyle stron wątku nie zauważył tego czy oglądacie tv z maks upłynnieniem gdzie klatkowania nie widać?

Mam porównanie z kilkuletnim lg i zeszłorocznym samsungiem z podstawowej serii, oba 50hz i tam płynność jest bez porównania lepsza przy zachowaniu braku efektu opery.
 

Harpo

New member
Witam, kupiłem ostatnio 50pus8804 i zastanawiam się czy trafiłem na jakąś niedoróbkę, nie wiem czy mam go oddać... bo tv nie nadaje się do oglądania. Można na nim jedynie komfortowo posłuchać muzyki - dzwięk jest świetny.

Jedna osoba na tyle stron wątku zwróciła na to uwagę mianowicie DRAMAT jeśli chodzi odwzorowanie ruchu. Przy ruchach całego kadru obraz rozmywa się i jakby klatkuje aż dosłownie bola oczy przy oglądaniu filmów. Mówię o ustawieniu upłynniacza na Film, bo każde inne powoduje efekt opery mydlanej.

Nie wiem czy nikt inny na tyle stron wątku nie zauważył tego czy oglądacie tv z maks upłynnieniem gdzie klatkowania nie widać?

Mam porównanie z kilkuletnim lg i zeszłorocznym samsungiem z podstawowej serii, oba 50hz i tam płynność jest bez porównania lepsza przy zachowaniu braku efektu opery.
U mnie płynność świetna, nic się nie rozmywa.
Nawet w opcji "Film" gdzie jak wiadomo nie ma takiej super płynności (to nie "teatr") jest zwykłe rozmycie jak to w filmach, nic szczególnego. Po włączeniu opcji "Sport" albo "Płynny" obraz świetny, bez przycięć.


Przy jakich materiałach Ci tak tnie? Satelita czy internet? Może o słaby sygnał chodzi...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie są rozbieżności do podanego sygnału.
U nas podobnie jak u Harpo, normalna płynność !
 

tomasov

New member
Ja mam natomiast inne pytanie a właściwie dwa pytania. Posiadam 50PUS8804

1. Korzystam z telewizji kablowej od firmy multimedia. Bardzo chciałbym używać jednego pilota do wszystkiego i w tym celu próbowałem wyszukać kanały na TV lecz bezskutecznie. Znalezione kanały 0! Pytanie właśnie jak zrobić to skutecznie?


2. Czy można podłączyć PS4 tak aby po jej włączeniu tv sam przełączał się na odpowiednie HDMI gdzie podłączona jest konsola? Tak samo po wyłączeniu PS4 TV wracał do HDMI gdzie podłączony jest dekoder z telewizją kablową? Tak bynajmniej wcześniej działało mi na TV od Sony.
 

piotrkro

New member
Ja mam natomiast inne pytanie a właściwie dwa pytania. Posiadam 50PUS8804

1. Korzystam z telewizji kablowej od firmy multimedia. Bardzo chciałbym używać jednego pilota do wszystkiego i w tym celu próbowałem wyszukać kanały na TV lecz bezskutecznie. Znalezione kanały 0! Pytanie właśnie jak zrobić to skutecznie?


2. Czy można podłączyć PS4 tak aby po jej włączeniu tv sam przełączał się na odpowiednie HDMI gdzie podłączona jest konsola? Tak samo po wyłączeniu PS4 TV wracał do HDMI gdzie podłączony jest dekoder z telewizją kablową? Tak bynajmniej wcześniej działało mi na TV od Sony.

Ad 1. Tylko poprzez moduł CI+ możesz obsługiwać kanały kablowe od dostawcy poprzez dekoder w tv.

Ad 2. Nie widziałem takiej opcji, jest tylko automatyczny tryb obrazu gra który może się przełączyć po wykryciu konsoli.
 

dawistr

New member
2. Czy można podłączyć PS4 tak aby po jej włączeniu tv sam przełączał się na odpowiednie HDMI gdzie podłączona jest konsola? Tak samo po wyłączeniu PS4 TV wracał do HDMI gdzie podłączony jest dekoder z telewizją kablową? Tak bynajmniej wcześniej działało mi na TV od Sony.[/QUOTE]

Telewizor powinien sam włączyć obraz z hdmi na którym jest sygnał, więc jeśli będziesz miał włączony dekoder to nie zmieni ci na PS-a.
 
Do góry