Philips LCD nie widzi od razu dekodera Cyfry+

rafallogi

New member
Witam,
po włączeniu TV widzi dekoder HD C+, ale jeśli wskaże mu się manualnie żródło ( w tym przypadku HDMI 1) Jeśli tego nie zrobimy obraz jest czarny. Na starym dekoderze połączonym poprzez euro tego problemu nie ma. Jaką opcję i gdzie trzeba włączyć, aby od razu po włączeniu TV i dekodera HD C+ pojawiał się obraz bez ciągłego wybierania źródła sygnału. Piszę z terenu, więc jeśli trzeba uzupełnić zapytanie o dokładne dane np. TV, to postaram się to zrobić po powrocie.
 

jery--

New member
Bez reklam
U mnie nie ma tego problemu. Mam dekoder Pace PVR, TV 47PFL7606. TV startuje ze źródłem jakie było wybrane przed wyłączeniem. Oglądam tylko przez Cyfrę.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podłącz po euro i zmień rozdzielczość właściwą i podłącz po hdmi.
 

rafallogi

New member
Podłącz po euro i zmień rozdzielczość właściwą i podłącz po hdmi.

Rozdzielczość w TV oczywiście? Czy to jakieś ustawienia szczególnie ukryte-gdzie tego szukać? Jaka rozdzielczość jest właściwa?
Przepraszam, ale odpowiedź Kikiego brzmi dla mnie bardzo technicznie a ja nie z tych technicznych:roll:
Dziękuję.
 

rafallogi

New member
Rozdzielczość w TV oczywiście? Czy to jakieś ustawienia szczególnie ukryte-gdzie tego szukać? Jaka rozdzielczość jest właściwa?
Przepraszam, ale odpowiedź Kikiego brzmi dla mnie bardzo technicznie a ja nie z tych technicznych:roll:
Dziękuję.

ło matko... jednak w dekoderze-jeszcze nie zastosowałem- pozwolę sobie odezwać się.
 

rafallogi

New member
zrobiłem tak jak radził Kiki- przepinałem na euro i w ustawieniach dekodera zmieniałem każdorazowo rozdzielczość po kolei na wszystkie dostępne: 576, 720, 1080i (chyba nic nie ominąłem) i podpinałem hdmi, ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Nadal po hdmi trzeba wskazywać w TV wciskając AV źródło sygnału (tutaj akurat hdmi1). Jeśli po hdmi nie wskażę źródła to jest niestety tylko niebieskie tło ekranu.
TV to Philips PFL 5322. Dekoder C+ to taki mały Sagem HD.
Poratujcie!
 

jery--

New member
Bez reklam
Czy masz w menu swojego TV opcje EasyLink? Funkcja ta odpowiada za współpracę między urządzeniami połączonymi HDMI i powinna być włączona.
Jeśli to nie pomoże to jest jeszcze rozwiązanie sprzętowe, czyli kupno uniwersalnego pilota w którym można zaprogramować sekwencje co i z jakimi parametrami ma być włączane. Np. Jakiś najtańszy pilot Logitech.

pozdrawiam
 
Do góry