philips HTS8100

arnold1313

New member
Witam,
czy miał ktoś z Was doczynienia z nagrodzoną nowością philipsa HTS8100?
Jak to się sprawuje, czy wogóle wart jest tej ceny (ok. 3000 zł), czy rzeczywiście spełnia wymogi kina domowego, jeżeli chodzi o jakość i funkcjonalność?
Posiadam LCD Philips 32PF9551 w małym pomieszczeniu i nieukrywam, że podoba mi się wygląd i fakt, że wszystko jest zamknięte w jednym urządzeniu. Czy mogłoby być to dobre dopełnienie tego telewizora?
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za komentarze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w miejscach zamkniętych robi duże wrażenie.
Mieliśmy mozliwość specjalnego odsłuchu na targach w Berlinie.
Tu znajdziesz info:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15741

ale Philips to nagrodzone produkty Eisa LCD 42PFL9732
c80c797c0f8aa673med.jpg


to również system dźwieku kina domowego znajdujacy sie w jednym głosniku w cenie 999 euro . I na prezenetacji trzeba przyznać w zamknietym pomieszczeniu mógł zrobic wrazenie.
83888abb4cdbfaabmed.jpg

o szczegóły pytaj Ar2 - on dłużej siedział na prezentacji.

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2483
 

raffik

New member
Witajcie

Czy wiecie może gdzie w Warszawie można tego posłuchać/pooglądać? Byłem w MM i Euro w Jankach, niestety nie mają. Biorąć pod uwagę nietypowe rozwiązanie na razie jestem sceptyczny co do jakości dźwięku - ale EISA za 'coś' to cudo nagrodziła. Na pewno jest to funkcjonalne ze względu na upchnięcie do jednej puszki, która na zdjęciach wygląda znakomicie. Jednak na własne uszy chciałbym to sprawdzić.

Pozdrawiam Wszystkich
 

arnold1313

New member
Cześć,
czy rzeczywiście w Warszawie nie ma sprzedawcy u którego można zobaczyć ten sprzęt w akcji?
A na marginesie, dzwoniłem do Philips Polska i powiedziano mi, że nic nie słychać o dopuszczeniu tego na rynek polski.
Może prywatni importerzy? Przecież w sklepach internetowych jest w ofercie, pewnie z Niemiec, ale jest.
 

Bowman87

New member
Witam, kino z tematu jest dostępne od jakiegoś czasu juz na naszym rynku. Spotkał się już ktoś z nim? Chciałbym posłuchać opinii ponieważ jestem zainteresowany kupnem tegoż.
Pozdrawiam
 

sosna

New member

sosna

New member
Kupiłem HTS8100.
Wygląd i prezencja (podwieszony pod PV80) ideał.
Dźwięk zasakująco potężny ( 5.1 na filmie ), woofer niepozorny ale daje znakomity efekt. Stereo przyzwoite. Naturalnie nigdy taki zestaw nie zagra tak jak normalne dobre skrzyniowe glośniki, ale tego nikt nie obiecywał. :mrgreen:
Generalnie rewelacja.
 

jataman

New member
sosna napisał:
Kupiłem HTS8100.
jakie to spelnia funkcje?
mozna pod to podlaczyc dzwiek z dekodera telewizji cyfrowej lub z komputera typu media center?
czy posiada to tylko wyjscia dla podlaczyc obraz pod tv a dzwiek jest odtwarzany z nosnikow odpalonych na tym urzadzeniu bez mozliwosci podlaczenia urzadzen zewnetrznych?

znalazlem taki opis
Wejście / wyjście
DV wejście (IEEE1394): nie
SD slot: nie
USB port: Tak
HDMI: tak
SCART: tak
Komponentowe wyjście: tak
Wideo wyjście (CINCH): nie
Wideo wejście (CINCH): nie
Cyfrowe wyjście (optyczne): nie
Cyfrowe wejście (optyczne): nie
Cyfrowe wyjście (koaksyalne): tak
Cyfrowe wejście (koaksyalne): nie
Audio L+R wyjście (CINCH): nie
Audio L+R wejście (CINCH): tak
Audio wejście (3,5mm): tak
Audio wyjście 5.1 (CINCH): nie
Audio wejście 5.1 (CINCH): nie

i nie wiem czy mozna to potraktowac jako zestaw glosnikowy do ktorego podlacze swoj odtwarzacz dvd
 

traszka

New member
Po paru dniach jego używania mogę swierdzić że ma wady i zalety:
- nie nadaje się do każdego pomieszczenia, tak jak umnie pokój cały wybity boazerią łącznie z sufitem dźwięk jest dobry w supermakecie koszmarny. Duże znaczenie ma ustawienie suba, producent przewidział to dając długie kable połączeniowe.
- jest łatwy w obsłudze, żadnych regulacji tylko dla nie obytych z laptopami może nastręczać problemów wkładanie krążka.
-brak wejść wideo ale ma dwa wejścia audio typu L/R oraz coaxsial.Dodatkowy odtwarzacz można podłączyc w następujący sposób video pod telewizor a audio pod niego, sprawdzałem i jest wszystko OK.
- doskonałym rozwiązanie dla ludzi co mają nieduże pokoje o dobrej akustyce i nie mają miejsca na postawienie pełnowymiarowych kolumn, dźwięk o niebo lepszy jak plastikowych zestawach.
- odtwarzanie muzyki nie oceniam jakoś gra, do tego kupiłem MCD908/12 (lampowy).
- bardzo ładnie działa z Cyfrą+ po SD pod warunkiem że na danym kanale leci odpowiedni dźwięk.
- naistotniejsza wada to cena wręcz zaporowa.
 

Zgrabny

New member
Wiem, że dziwięk z belki jest dośc ładny ale jak sie sprawuje sub?
dlaczego piszesz, że ważne jest ustawienie go w odpowiednim miejscu?
Czy zestaw ma dośc dużo moc? Jak sie prezentuje bas w tym KD?
Mam pokoj 15m2 czy to wystrczy? Nigdy nie miałem kominów więc wydaje mi się, że to KD będzie i tak mocne..

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź!
Pozdrawiam!
 

traszka

New member
Mój pokój ma 4.5 na 4.5 m telewizor stoi w lewym rogu a oglądamy po przekątnej, suba ustawiłem wg tego kreatora co jest przy pierwszym uruchomieniu, to brakowało dzwięku po prawej stronie. Zjawisko to nie było powodem braku mocy w urządzeniu tylko dźwięk uciekał do przedpokoju dlatego że stał na wprost wejścia. Dźwięk ustawiony mam na 12 (skala do 35) na filmie "Jestem legędą" efekty zadowalające można dostać zawału. Jakość obrazu na 42pfl 9603 (do niego był podłączany w MM) nie odbiega od testowego jaki wyświetlają w MM, nie ma żadnych problemów z wyświetlanie polskich napisów w Divx i Xvid. Sub ma moc 135W brzmi dość ładnie.Jak masz troszke pojęcia o programowaniu to na sieci jest dużo narzędzi do majstrowania softem od Philipsów, możesz zmieniać (tworzyć własne) okno powitalne oraz pozostałe elementy GUI naprzykład umiejscowienie kolor format napisów dialogowych.
Mankamentem jest brak wejścia optycznego audio jest tylko coaxial i L/R, a co zauważyłem chyba nie ma tunera satelitarnego z coaxialem, chociaż dxwięk z Philipsa 6010 jest zadawalający.
 
Do góry