philips dvd 625

gubic

New member
Chcę kupić dvd panasa S511. W tej chwili posiadam kilkuletnie dvd philps 625 i obraz na pv80 jest koszmarny.Blady, słaby , kolory tragiczne prawie sepia :) Zastanawiam się czy zakup panasa s511 coś poprawi i o ile,gdyż stare dvd philipsa na zwykłym telewizorze crt grało naprawdę ok- o wiele lepszy obraz niż na plaźmie...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No to dziwnym nie jest :> Nowoczesne telewizory wymagaja dużo lepszej jakości sygnału niż CRT i tutaj Scart nie zdaje egzaminu :> Panasonica 511 podłączysz przez HDMI i będzie ok. Z tym że w tej cenie masz dużo lepszego pioneera DV410 z USB :]
 

gubic

New member
hmm,a dlaczego dużo lepszy? porównuje parametry i nie widzę żadnej praktycznie różnicy oprócz usb... chyba,że czegoś nie widzę...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Lepsza korekcja błedów, pełne sterowanie z panelu przedniego, lepsza obsługa Divx i USB!!!!!!!!!!!!!!!! :> Ogólna solidność wykonania i niezawodność. W parametrach poza tym nie uwzglednia sie takiego parametru jak "wygoda i funkcjonalność" ;)

No chyba że ogladasz wyłącznie oryginały to 511 może być ;>
Ale żeby nie było że uważam 511 za zły sprzęt, chodzi o to że pioneer tutaj nie ma za bardzo konkurencji :> A co by przemawiało za Panasonic poza tym że masz TV Panasonic ?
 

gubic

New member
no właśnie oglądam tylko nie oryginały;) -ale w ogromnej większości dvd. Vieralink najbardziej mi się podoba w panasie-mógłbym używać jednego pilota do tv i dvd.
Ogólnie jestem raczej otwarty i może się przekonam do pioneera albo czegoś innego. A właśńie zauważyłem róznicę: jeden maskalowanie 1080i ; a drugi 1080p hmm to robi jakąś różnicę?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Różnicy w skalowaniu raczej nie zauważysz, ewentualnie jest Panasonic s 53 (chyba) który ma skalowanie do "p" ale to szczególy są .
Viera link to ja zwykle czysty marketing, zważ na to że na pilocie od TV nie masz wszystkich przycisków niezbędnych do używania DVD. np. nie masz guziczka zmiany AUDIO czy SUBTITLES ...
Jak widzisz kazda firma chce klienta omamić bajerami żeby kupił sprzet tej samej marki ... w rzeczywistosci nic to nie daje.

Teraz wyobraź sobie że masz Divxy na dysku w komputerze ....
Chce Ci sie je wypalać na płytce ? Nie wolisz w kilka sekund wrzucić ich na pendrive i odpalić na pioneerze ?

Albo schowałeś pilota do lodówki ...
Panasonic ma na panelu dwa przyciski, a pioneer pełną obsługe menu i inne niezbędne funkcje :)

Poza tym Pioneer jest dwa razy większy, jak myślisz który sprzęt jest solidniejszy ? ;>
 

gubic

New member
qrcze trochę zaczynasz mnie przekonywać do tego sprzętu..
Chociaż jeżeli chodzi o przyciski np audio itd to pilot od pv80 jest programowalny(tak mi się wydaje) i można sobie przypisać który do czego.
Posiadanie "zestwu" panasa to bardzo pociągająca wizja,z drugiej strony posiadanie pioneera to taka trochę awangarda... Muszę zacząć szukać bo na ceneo go nie ma..
Jeżeli go posiadasz to jak u niego z czytaniem napisów? wiem że w panasie folder z nap musi mieć taką samą nazwę i inne duperele, jak u niego z czytaniem divixów, wszystko zczyta? w panasie różnie...
Jak audio? Jakie minusy pioneera?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak narazie argumentem za Panasonikiem jest pociągająca wizja zestawu górująca nad całą resztą mniej istotnych kwestii :>
Nie sądziłem że to może być z moje strony taka awangardowa propozycja :)
Pod względem czytania napisów nie ma żadnych kłopotów.
Szczegóły znajdziesz na www.pioneerdivx.net
Audio ... działa jako transport :>

Minusy, że mam srebrny a wolałbym czarny, po włączeniu przez chwile nie pokazuje nic na wyświetlaczu, USB 1.1
 

gubic

New member
To mnie przekonałeś.Pioneer powinien wypłacić Ci dywidenta :)
Wrażenia-odtwarzacz jak odtwarzacz - boli brak polskiego menu,słaby dźwięk(ale wzmacniacz juz stary).Odtwarzacz jest głośny,najbardziej zaraz po włożeniu płyty-mieli jak stara betoniara-no i trwa to bardzo długo,nawet ponad minutę zanim wyświetli menu filmu!Tacka do bezszelestnych też nie należy :)
Pilot wygląda jak z poprzedniej epoki,ale bardzo funkcjkonalny.
Odtwarzacz podłączony przez hdmi do 42pv80.
I tu mam mały problem nie wiem jaka rozdzielczość wybrać na wysciu hdmi.Nie ma 1024*720-czyli takiego jak posiadam w tv,a gdy ustawiam na 1280*720 to przy oglądania mam pasy po bokach.Jakość przy zmanie rozdzielczości,raczej nie ulega zmianie
W dźwięku drażni mnie bardzo słaba jakość dialogów-są jakieś.. ciche
 
Ostatnia edycja:
Do góry