Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Już to pisałem wielokrotnie i nie tylko w tym temacie że często trzeba mieć inne ustawienia po platformy streamingowe a inne pod dekoder. Ja po roku mam jedne już ale dużo czasu mi to zajęło aby to tak ustawić.
 

rafaello79

New member
Dzieki za info, czy w tym modelu jest możliwość wyłączenia tylko dolnego podswietlenia z pozycji opcji? czy może działa albo 4 stronny ambilight albo wcale?
 

First3x

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego tv. Czy w jakości 4k u was występuje coś takiego, że dajmy na to mamy obraz miasta nocą, i widać takie nie wiem jakby szumy na ciemnym tle. Wygląda yo paskudnie.
 

First3x

New member
To jest kwestia kalibracji tv
I jakim parametrem powinienem operować żeby się tego pozbyć? Tak to wygląda
IMG_20230302_211553.jpg
 

First3x

New member
I jeszcze jedno moje pytanie. Ja wchodząc w menu dostosowania punktu bieli i dalej 20 punktowe mam aby 4 punty. Poziom, r przesunięcie, g przesunięcie, b przesunięcie. Nie mam tak jak w Twojej kalibracji 20 punktów. Dlaczego tak jest?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Patrzyłem na niemiecką stronę Philipsa tam tego modelu nie ma ,gdyby rzeczywiście był produkowany to by tam był zwłaszcza że Philips poważniej traktuje tamten rynek niż polski
 

First3x

New member
Czy rozmazujace się ciemne sceneria np niebo nocą czy ciemne pomieszczenie, ciemna szara podłoga to wina złych ustawień tv czy uszkodzenia, bądź jeszcze coś innego?
 

First3x

New member
Nie wiem jak to wyjaśnić. Wygląda to bardzo źle jakby obraz był w bardzo słabej jakości. Jasne obrazy wyglądają ładnie bądź bardzo ładnie a ciemne scenerie, szczególnie gdzie jest jakaś poświata wydaje się rozmazana, jakby klatki widać
 

First3x

New member
Nie wiem jak to wyjaśnić. Wygląda to bardzo źle jakby obraz był w bardzo słabej jakości. Jasne obrazy wyglądają ładnie bądź bardzo ładnie a ciemne scenerie, szczególnie gdzie jest jakaś poświata wydaje się rozmazana, jakby klatki widać
Oczywiście musi być też przesunięcie kamery względem obrazu.
 
Mam pytanko, bo ten tv 55 cali jest dostępny w xkom za niecałe 3500, w komputronik wersja 9435 jest za podobną cenę, coś mi tu nie gra, to chyba z wystawy te tv,albo na chybcika kupują z innych sklepów z wystawy,jak to jest? Orientuje się ktoś? No bo ten 9435 za 3500 to coś za tanio
 
Do góry