Philips DLED 85x6 z serii Performance.

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, tak z innej beczki...
Zdarzyło mi się wczoraj (pierwszy raz na tym TV) obejrzeć film z przenośnego dysku i zauważyłem, że telewizor nie czyta polskiej czcionki. Napisy były w oddzielnym pliku w formacie .srt.
W starym LG miałem możliwość wyboru dekodowania napisów na region "środkowoeuropejski" (czy jakoś tak) i to pomagało. Tutaj tego nie widzę.
Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
Będę wdzięczny za pomoc.
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po testach nic wyłączenie autoaktualizacji nie dało . Skacze po kanałach nagle cyk i przenosi mnie gdzie indziej i usuwa np 7 kanałów żałosne.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
O to tego w starym oprogramowaniu nie było, więc nie będę aktualizował jak się pojawi w telewizorze aktualizacja, bo rodzice już by w ogóle telewizora nie oglądali. Dzięki za info.

Philips powinien sprawdzić do grudniowego włącznie co się w nowych zmieniło że wyrzuca z listy ulubionej, a w tym nowym oprogramowaniu z końcówką 222 to już w ogóle cyrk.

Zrób sobie kopie zapasową lisy kanałów na pamięci przenośnej i będziesz mógł sobie ją przywrócić.

Zadzwoń na infolinię Philipsa i zgłoś problem z nowym oprogramowaniem
https://tv-sound-monitors.philips.c...92.2058307525.1660161548-147999358.1634375567
 
Ostatnia edycja:

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
To mniej więcej działa tak że na tym kanale co się zawiesi to ten transponder wyrzuca z listy ulubionych czyli wszystkie kanały :/ mam w planie kupić sobie coś z 4k i enigma ale muszę uzbierać bo szczerze mówiąc to nie wiem czy wytrzymam jak to jest tak częste może to wina tego że mam diseq na 4 staelity i nie wyrabia nie wiem
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzwoń koniecznie do Philipsa, i rób zgłoszenie usterki nowego oprogramowania, nie po to kupuje się telewizor z wbudowanymi tunerami DVB-T i DVB-S oraz możliwością stworzenia listy kanałów ulubionych i sterowania wszystkim jednym pilotem, by teraz dokładać kolejną cegłę pod telewizorem. Niech podadzą Ci procedurę powrotu do starszego oprogramowania, chyba że wyjdzie na dniach poprawka.

Koniecznie zrób sobie kopię listy kanałów na pamięci przenośnej.
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Listę na pendrive mam już :)

Zgłosiłem dziś do philipsa i czekam na maila.

Ale mnie to denerwuje zwłaszcza jak mam urlop i mocno testuje tv .
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj dzwoniłem na infolinię Philipsa i na razie brak lekarstwa na kłopoty z odbiorem kanału Wydarzenia24 na Philipsach z serii PUS85X6 i wyższych.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnie czasami szybko na drugi trzeci dzień, czasem dłużej. Zgłosiłeś poprzez formularz kontaktowy?
Zapewne poproszą Ciebie o nagranie logów (podadzą instrukcję jak to wykonać) jak wystąpi ten problem ze znikającymi kanałami na liście ulubionej i pójdzie do techników do badania przyczyn.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisałem prośbę do Kikiego na PW, jeśli może by sprawdził na nowej sztuce wyjętej z kartonu co będzie miała starsze oprogramowanie, czy na tym starszym oprogramowaniu występuje problem z Wydarzeniami24 na PUS85X6 i wyższych, bo według Polsatu winne jest nowe oprogramowanie, a na starszym niby jest ok. My tu na forum wszyscy mamy już nowe z Androidem 11, a zweryfikowalibyśmy wypowiedź Polsatu w tej sprawi co otrzymałem.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy da się nie aktualizować TV? Dostałem informację na moim ekranie że po ponownym uruchomieniu telewizora nastąpi aktualizacja oprogramowania. Czy mam na to jakiś wpływ?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Można wyłączyć aktualizacje, wtedy tv sam nic nie zrobi dopuki Ty mu nie każesz sprawdzić aktualizacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pierwszy problem telewizor miesza satelity i usuwa sam kanaly z listy ulubionej po aktualizacji .

Dostałeś odpowiedź od Philipsa? i jak z usuwaniem kanałów, nadal usuwa? , bo ja nadal nie dostałem na telewizor tego nowego oprogramowania z końcówką 222, a według Philipsa Wydarzenia24 powinny już na nim działać poprawnie, bo nie mają nowych zgłoszeń.
 
Ostatnia edycja:

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałeś odpowiedź od Philipsa? i jak z usuwaniem kanałów, nadal usuwa? , bo ja nadal nie dostałem na telewizor tego nowego oprogramowania z końcówką 222, a według Philipsa Wydarzenia24 powinny już na nim działać poprawnie, bo nie mają nowych zgłoszeń.


A jaki problem pobrać oprogramowanie ze strony i wgrać przez pendrive.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Boję się, że będą na nim znikać kanały z listy ulubionej, to byłby już wtedy dla rodziców dramat, a cofnąć się do obecnego już się nie da.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
da się cofnąć - pisałem już wielokrotnie że się da
druga kwestia - piszesz że nie dostałeś na tv nowego, czyli gbybyś dostał to byś pewno przeprowadził aktualizację, więc co to za różnica czy z pena czy OTA?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dopiero wczoraj rozmawiałem z konsultantem i powiedział że się nie da cofnąć wersji do tyłu. Dopytywałem się o to znikanie kanałów z listy ulubionej jak kolega Krisol54 wyżej napisał, to powiedziano mi ze nie mają o tym sygnałów, i żeby nie słuchać rad na forum...

Dla mnie bardzo ale do bardzo ważna jest lista kanałów ulubionych i żeby nie było z nią problemów, z tego powodu wybór padł na Philipsa a nie na innego.
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupiłem odbiornik na Linuxie nie wytrzymałem .
Nie będę im robił za beta testera za.frajer w końcu zapłaciłem kasę za sprzęt anti klops ale warto było się przesiąść
Pozdrawiam
 
Do góry