Philips 9705 wszystko o serii

Soniak45

New member
Fajnie ze umieściłeś swoje ustawienia wypróbowałem i jest GIT :) Dałem tylko troszeczke mniej kontrastu za jasno jak dla mnie i mam kontrast 65a jasnosc 35 ale za to wiecej ostrosci na 7 reszta jak u Ciebie :) Pozdrawiam i zyczę bezawaryjnej eksploatacji :) Na marginesie u kolegi zobaczyłem w działaniu ambi na tv 9664 marzyłem o takim tv ale teraz jak widze róznice: czern :kontrast i ambi 3, hm...... czasami warto poczekać :)Mysłałem jeszcze o 9706 ale za nim cena jego spadnie do poziomu tego 9705 a różnice pewnie beda nieznaczne w stosunku do rocznego minimum oczekiwania na spadek ceny powiedziałem nie :) rok bez ambilight byłby rokiem straconym ?? :) ta technika idzie tak szybko do przodu że brakuje kasy w portfelu aby wszystkimi nowinkami się nacieszyć :(Pozdrawiam Filipiaków . :( widze ze cena wzrosła w rtv euro agd ja dałem za 40 stke 3490 złociszy a widze ,że teraz jest 3990 zł moze to tylko na weekend ,ale jest opcja 40 stki z zestawem 3 d za 4099 zł chyba opcja warta uwagi dla chetnych na model Philipsa z nowszymi okularkami i nadajnikiem :)
 
Ostatnia edycja:

Tomi_St

New member
Macie ustawioną ostrość na 5 czy 7 o dobry obraz???
Ja muszę mieć na 0 lub max 1. Przy większej ostrości obraz HD jest beznadziejny, kontury jakieś zamazane, a obraz w dalekim tle z pixelozą
Ja używam Cyfrowego Polsatu HD i może w tym problem.

Odpaliłem z ciekawości NetTV i działa nawet sensownie chociaż widać że procesor w TV nie jest zbyt szybki przy ładowaniu stron ale w końcu to nie komputer. Natomiast połączenie komputera i wyświetlanie zdjęć przez program WiFi Media Connect z komputera na TV (program jest na płycie załączonej do TV) to porażka. Musi być to bardzo mocny komputer aby nie było dużych (kilkusekundowych) opóźnień w tym co uruchomimy na kompie i kiedy to się pojawi na TV.
Użyłem kablowego podłączenia do internetu.
 

Soniak45

New member
Tomi ST Witam no ja mam na 7 ostrosc i tv kablową upc z dekoderem cisco obraz w dekoderze ustawiony na standard i 1080i.Pisałem już o tym w poscie o sony hx920,ze co by nie wymyslano dopóki jakosć programów nie bedzie w full hd 1080i to nie pomogą ulepszacze super kontrasty i pmry 6000 tys :).Producenci tv swoją drogą operatorzy stacji swoją.Jak bedzie dobry sygnał to i tv za 2 tys bedzie dobrze grał a tak już wprowadzają technologie 3 d a jeszce raczkuje full hd :(.A te hd-ki to powieleanie programów np tvn hd,tvn 1hd,n filmhd,nfilm 1 hd itd nic nowego tylko przesuniecie ramówki o pare godzin i powtórki powtórki,słowem ubogo.Dlatego SD będzie jeszcze królowac przez dłuższy czas ,bo na pasmie hd pewnie można upchnąc kilka sd kasa i jeszce raz kasa.Dlatego nie ma co szalec z tv za 10 tysiaków cieszmy sie tym co mamy i włączajmy obowiązkowo Ambi wieczorem chroniac wzrok i majac przyjemnośc z tv czyli oszukujmy po częsci nasze oczy hahaha.Pozdrawiam
 

Soniak45

New member
Pytanie do- kiki-.Pisałes cos o koniecznosci kalibracji .Mozesz podac ustawienia albo trzasnac linka jeśli juz takowe gdzieś zapodałes :) z góry dziekuje.Tv swieci fajnie ale moze da się jeszce cos z niego wycisnać .Pozdrawiam
 

Tomi_St

New member
Mam jeszcze pytanie o Amblight.
Działa mi także w dzień co jest trochę bez sensu mimo, że mam włączony czujnik światła.
Nie znalazłem nigdzie opcji wyłączania Ambi w dzień - czy może gdzieś przeoczyłem?
 

accu

New member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie o Amblight.
Działa mi także w dzień co jest trochę bez sensu mimo, że mam włączony czujnik światła.
Nie znalazłem nigdzie opcji wyłączania Ambi w dzień - czy może gdzieś przeoczyłem?

Witam,

To go po prostu wyłącz przy użyciu pilota. Masz przecież dwie opcje: wyłączony , włączony.
Czujnik światła nie ma nic wspólnego z Ambilight. Można to zrobić dwoma sposobami.
Na przednim panelu pilota masz przycisk z ikonką trzech prostokącików ,( jeden z prostokącików, środkowy jest czarny).Ten przycisk nazywa się przyciskiem menu ustawień.
Naciśnij go , ukażą się trzy ikony: Ambilight , dynamiczny ambilight, format obrazu. Klikasz przyciskiem
OK ikonę Ambilight. Pojawiają się opcje: Wyłączony
Włączony
Wybierasz jedną z tych opcji (strzałkami góra , dół przy przycisku OK )i wychodzisz naciskając przycisk z ikonką trzech prostokącików.
Albo wchodzisz do menu naciskając przycisk z ikoną domku(menu głównego), szukasz ikony :Konfiguracja i przycisk OK.Następnie :Ustawień telewizora i przycisk OK .Schodzisz następnie na :Ambilight i przechodzisz na Ambilight w drugiej kolumnie.Pojawi
się w trzeciej kolumnie dwie opcje :wyłączony , włączony. Podświetlasz , tą którą wybierasz(robisz to przy pomocy strzałek) i naciskasz dwukrotnie przycisk z ikoną domku.To tak pokrótce.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
S

simon333

Guest
No to zacząłem cieszyć się w końcu maksymalnym obrazem oferowanym przez ten telewizor.Kupiłem nagrywarkę Blu-ray do kompa za 300 zł.
Ściągam sobie filmy w formacie m2ts - pełny Blu-ray.Zajmują one ponad 40 Gb (video bitrate ok. 30 kbps).Przy internecie 64 Mb/s cały film pobiera się w 1.5 godziny:).Zamówiłem na eBay 10 czystych płyt Verbatim po 50 Gb z Japonii .Na razie trochę drogo,bo 110 zł + 8 zł przesyłka.Wychodzi około 11 zł za płytke (w Polsce około 20 zł.).Po wypaleniu moich perełek wrzucam do stacjonarnego Blu-ray.Wszystko chodzi miodzio z menu,dodatkami i lektorem (osobiście wolę napisy,które też są do wyboru).
Jakość o wiele lepsza niż zripowane po 8Gb (video bitrate ok. 8 kbps) oraz od filmów na Canal+ HD i HBO HD,gdzie sygnał to tylko 1080i (wszystko jest bardziej rozmazane).Ostatnio oglądałem Transformers na TVN HD,gdzie w porównaniu z oryginalnym Blu-ray (video bitrate 38 kbps) ten pierwszy to porażka.
Jak ktoś chce się pobawić w tę metodę co ja,naprawdę polecam,bo jakość na tym telewizorze jest teraz rewelacyjna:).
 
Ostatnia edycja:
S

simon333

Guest
Polecam jeszcze kominek - fireplace i akwarium na telewizorze.Te imitacje w jakości Blu-ray wyglądają niesamowicie na Filipku.
 

Czarny1212

New member
Witam po dłuższym czasie,
Simon333 napisz jak ten kominek lub akwarium zrobiłeś ?
Accu, twoje uwagi snajperskie prowadzą temat prosto w cel :), kolega chce wyłączać ambi w dzień ... ? Trochę to przypomina oszczędzanie prądu na nie włączaniu kierunkowskazu w aucie hi hi. Ale co tam każdy ogląda jak chce. Ja z moich obserwacji powiem tylko, że ambi jako opatentowany sposób prezentacji obrazu w TV jest fantastycznym wynalazkiem, który deklasuje pozostałe firmy bez większego znaczenia na jakość samej matrycy. Już słyszę te głosy porównujące fila z dolej półki z soniarzem, panasem lub samem z górnej ... ale nie w tym rzecz ! To rozwiązanie ( ambilight ) naprawdę rekompensuje wszystkie te drobiazgi, którymi konkurencja jeśli nie przewyższa to conajmniej dorównuje Philowi. O czy piszę wiedzą tylko Ci, którzy mając trochę czasu zasiądą sobie wygodnie w zaciszu domowym i obejrzą, nawet program przedwyborczy ... z ambilightem ... a buźki tych dyskutantów wydają się być przyjaźniejsze i milsze. Czyż można przedstawić lepszą recenzję.
Kochani, nie wyłączajcie ambilightu jeśli go macie ! Trzeba sie tylko pobawić w jego dostrojenie do zewnętrznych warunków w jakich TV pracuje.
Funkcja ta często niedoceniana w sklepie jest czymś zjawiskowym w domowych warunkach. To tyle
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Czarny1212 i tu sie z Toba zgodze w 100 %
Mam juz drugi TV Phila z Ambi i napisze tak !!!
Nawet przez mysl nie przeszlo mi aby zakupic TV bez Ambi!
Tak ladnie to napisales :
"Ja z moich obserwacji powiem tylko, że ambi jako opatentowany sposób prezentacji obrazu w TV jest fantastycznym wynalazkiem, który deklasuje pozostałe firmy bez większego znaczenia na jakość samej matrycy. "
Podpisze sie pod tym :)
Pozdrawiam Mirek
 
S

simon333

Guest
Czarny1212 wpisz sobie w wyszukiwarce fireplace 1080p albo aquarium 1080p.Ściągasz i odpalasz na telewizorze jak film.
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
Witam po przerwie powiem tylko tyle że mój phil ''odwiesił'' się na stałe i od bardzo długa nie mam z nim żadnych problemów zero zaników dzwięku obraz przepiękny absolutnie do niczego nie mogę się przyczepić.

simon to ciekawe co piszesz gdyż również oglądałem transformersy na tvn hd i byłem pod dużym wrażeniem efektów filmowych jak i obrazu.

szybkie pytanko do czego służy tryb PC? warto go właczać przy ogladaniu filmów przez lapka?
 

grantchester

New member
Pytanie do tych którzy mają dostęp do obu modeli telewizorów Philips serii 9000 z rocznika 2010 i 2011 i mogą to sprawdzić osobiście.
Czy pilot z rocznika 2011 (z dedykowanym klawiszem wyboru źródła sygnału) będzie poprawnie pracował z telewizorem z rocznika 2010 ?
Jeżeli tak to czy są inne przeciwwskazania aby nie wymieniać pilota (poza ceną) ?

Pozdrawiam
Krzysiek
 

accu

New member
Bez reklam
Pytanie do tych którzy mają dostęp do obu modeli telewizorów Philips serii 9000 z rocznika 2010 i 2011 i mogą to sprawdzić osobiście.
Czy pilot z rocznika 2011 (z dedykowanym klawiszem wyboru źródła sygnału) będzie poprawnie pracował z telewizorem z rocznika 2010 ?
Jeżeli tak to czy są inne przeciwwskazania aby nie wymieniać pilota (poza ceną) ?

Pozdrawiam
Krzysiek

Witam,
Obsłuży również telewizor z 2010 r.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rhythm

New member
Witam,
to mój pierwszy post na forum, które od 3 dni czytam godzinami. Stoję przed wyborem tv, które będzie podłączone do PS3 i w niedalekiej przyszłości do kablówki z UPC. Philips ma najmniejszy input lag z oglądanych LCD i ale konkurencją dla niego są plazmy. Wybór ograniczyłem do plazmy Panasonica z serii GT 42 cale i do Philipsa 40 cali 9705. Proszę o poradę, który tv wybrać i dlaczego.
 

grantchester

New member
Witam,
Obsłuży również telewizor z 2010 r.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
To, że obsłuży byłem niemal pewien.
Interesuje mnie dokładnie aspekt działania klawisza wyboru źródła sygnału na pilocie z "rocznika 2011". Czy będzie poprawnie działał na telewizorze z rocznika 2010 ?
Jak to jest w modelach z roku 2011 ? Naciskając klawisz wyboru źródła wywoływane jest graficzne menu ich wyboru czy też "w pętli" przełączane są kolejne źródła sygnału. Niby błahostka ale będę wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii.
Jeszcze jedna prośba do posiadaczy pilotów z "rocznika 2011", proszę o podanie ich numeru katalogowego ?
Dla "rocznika 2010" jest to RC4498 (numer jest widoczny po wysunięciu adaptera z bateryjkami).

Pozdrawiam
Krzysiek
 

Tomi_St

New member
Witam,
Stoję przed wyborem .........Wybór ograniczyłem do plazmy Panasonica z serii GT 42 cale i do Philipsa 40 cali 9705. Proszę o poradę, który tv wybrać i dlaczego.

Nie wiem jak plazma GT42 ale spodziewam sie że ma szklaną szybę działającą jak lustro.
Philips jest matowy co dla mnie jest największa zaletą. Czerń chyba nawet głębsza niż w plazmach.
Może nie jestem fachowcem ale jak w sklepie widziałem obok siebie plazmę i dobre LCD to białe tło na LCD było naprawdę białe, a w plazmach biel była jakoś lekko "przybrudzona szarością".

Kolejna zaleta Fila - Ambilight - nie spotkałem na tym forum osoby która zamieniłaby TV na odbiornik bez tej funkcji.
I na koniec - zużycie energii w moim 46'' jest rzędu 100W, to wynik raczej w strefie marzeń dla plazmy a na pewno cena energii będzie z roku na rok rosnąć wiec to nie bez znaczenia.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Jak naciśniesz przycisk "Source" wyświetli się lista połączeń . Wybierasz dane połączenie i naciskasz
przycisk "OK" , aby przełączyć na urządzenie powiązane z tym połączeniem. Numeru pilota nie znam,
nie jest bowiem do niczego potrzebny, zasięgnij informacji na infolinii firmy Philips.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

BRIKSIK

New member
mam już 32pfl9705 od lutego i tak mnie zastanawia czy te 200 hz to w ogóle działa ? bo cos tego teatrzyku nie wiedze niestety ostrosc ruchomych obrazów nie jest taka jak np na poprzednim moim 9604. ktoś to jeszcze zauwazył ?
 
Do góry