Philips 9705 wszystko o serii

jery--

New member
Bez reklam
Soniak45, myślę że zrobiłeś dobry wybór. Też nie skupiałbym się na 3D.
Życzę bezproblemowej eksploatacji :)

peterwr, powinieneś to reklamować, to ewidentna wada.

pozdrawiam
 

publo102

New member
Witam,
mam pytanko odnośnie ustawień 40pfl9705, bo zakupiłem w promo w euro i teraz potrzebuje cennych informacji jak go skalibrować? Dzięki za wszelaką pomoc.
 

Soniak45

New member
Dzieki jery-- Miejmy nadzieje że będzie smigał.Nie doczekałem sie odpowiedzi odnośnie tego zawieszenia o którym pisałem wcześniej.Ale zdecydowałem sam,tv wisi na stopie która może byc jednocześnie wieszakiem ,zamiast srub 6 dałem 8 i nieco dłuższe,fajna sprawa ambi świeci szerzej teraz na scianie.Co do ścian powiem tak jaka by nie była jednolita z tapeta w kwiatki wszystko i tak możemy ustawić jasność dynamikę itd .Głównie to odległośc tv od ściany jest najważniejsza.OK emocje opadły i............. tv gra pięknie czerń rewelka wspógra z innymi urzadzeniami ambi cudo ale niestety słabiutko sobie radzi w szybkich scenach statyka wolny ruch ok ale szybkie przemieszcanie pikseloza lub niewyraźny obraz postaci,to o czym pisali wszyscy nie wiem jak to zlikwidować sony w 5500 radził sobie z tym problemem lepiej aczkolwiek tam znowu były przycięcia jakby poklatkowe .Zatem widać każdy TV ma cos i coś :).Czasami również twarze są jakby sztuczne mające jakby full tapety na twarzach :).Co by nie mówić lepiej gra od mojego poprzednika + ambi więc w sumie na + ... PUBLO 102 co do Twojego zapytania każdy ma tam jakieś własne preferencje ale spróbuj tak tryb obrazu osobisty : kontrast 70 max 75 nie wiecej/jasnosc ja mam 25 mozesz dac 35 nie wiecej kolor mam 55 czasmi zjade na 44 bo różnie nadają np polsat tam wszyscy są opaleni na maxa :) ostrosc nie mniej jak 7 ja mam 8 a jak blue rey to 10 przy ustawieniach 5 sa twarzyczki bez wyrazu jak na kanale tele 5 :)szumy powyłączaj odcień zimny albo normalny, możesz tez sie pobawić we własne i wtedy wejdziesz w zakładke odcień personalny i tam suwaczkami delikatnie pobawic sie mimo wszystko najlepiej jest jak są w górnej strefie/perfekt pixel i tu już sa rózne zdania ja mam 400 hz włączone super resolution włączone,doskonały kontrast wyłącz on i tak super swieci a jak dasz cos na wiecej to wieczorem bola oczy :) w dzień mozesz tam coś podciagnac,/dynamiczne podswietlenie standard albo najlepszy obraz ,ja dałem najlepsze zasilanie bo wówczas jak jest np w nocy jakas akcja to mniej swica obwódki dookoła nazw programów czy też jasnych punktów na tle jakieś latarnie itp tzw efekt hallo,wada tego typu matryc super czerń ale za hallo :).zmniejszenie usterek wyłącz wzmocnienie kolorów daj minimum Gamma max 1 w góre/Dxwię to chyba wiesz do ucha bas itd pobaw sie suwakami i dobierz do siebie /AMBI ja poustawiałem tak dynamiczny na max jasnosc na max kolor dynamiczny/rozdzielenie max lounge light głębiny te ustawienia to full i dają dyskoteke na ścianie jeśli nie lubisz jak oczy Ci sie rozbiegaja wybierz delikatniej ja kupiłem między innymi ze względu ten tv na Ambi i lubie oglądać koncerty oraz filmy akcji na full wtedy jakby dynamika filmu wzrasta odczucie czystko subiektywnw.I to tyle najlepiej ustawiaj w dzień i wieczorem zapisuj sobie gdzieś na kartce i metodą prób ,choc wiec że to co ustawisz dla innych moze być lipą są róznorodne gusta i to czyni świat ciekawym nie ma monotonii :0 Ok Pozdrawiam.
 

Soniak45

New member
Acha ustawienia te dotyczą współgrania Filipka 9705H z dekoderem UPC HD Cisco ustawionym na 1080i i kinem domowym sony BDV E 870.Pozdrawiam
 

Biork

New member
Soniak45 twoja ustawienia kalibracji giną w potoku słow :smile: są nie czytelne, piszesz chyba pamiętnik hehe i jeszcze ten blue ray ;-) pozdro
na marginesie dodam, że w końcu po ponad 3 tygodniach serwis Philips'a dotarł do mnie i wymienił listwę w 9705 i co za cisza zero piszczenia, teraz jest bajka:D.
 

publo102

New member
Soniak45 - mimo natłoku słów WIELKIE dzięki za ten opis, da się to poskładać do kupy i zgadzam się, że każdy ma tam jakieś inne wyobrażenie obrazu i ustawia pod swoje potrzeby, ale grunt to dobra baza :) na szczęście dźwięk mnie nie interesuje, po puszczam z dekodera po spdif do ampli i temat ustawień w tv z głowy:) jeszcze raz dzięki, będzie weekend to będzie czas żeby się pobawić, bo tak to praca, praca, .... :) Pozdr.
 

Soniak45

New member
Ech :) Czepialscy :) ale ważne ,że chce pomóc no nie ?? :)

Kontrast: 70-75

Jasnośc: 25-35

kolor:44-55

ostrosc: min 8

Perfekt pixel czy jak go tam zwał :)

400 hz :wł

Perf.Natural Motion (uwielbiam teatr) wiec mam na maxa wyłączenie całkowite nie da się ogladać tv :)

super resolution: wł

doskonały kontrast:wył

dynamiczne podświetl: najlepsze zasilanie lub standard

zminejszenie usterek:wył

wzmoznienie kolorów : min

tak mam ja :) a jak ma Bjork ?? :) Pozdrawiam a jest jakieś oprogramowanie na stronie Fhilipsa z data 24 .08.2011 warto je instalować zmieni coś bo teraz jest wszystko ok a wiecie jak to jest nowinki nie zawsze cos tam wnosza pozytywnego moja obecna wersja oprogromowania to Q5551 0140.390 Bardzo proszę o odpowiedź bo sam pomału dopiero w poznaję ten tv. Pozdrawiam :)
 

Soniak45

New member
Publo 102 Jeszcze coś Ci powiem czujnik światła musi być włączony w Nocy i dynamiczne podswietlenie na najlepszy obraz, bo ten tv daje mocno po oczach jak wskoczy jakies białe tło to mozna oślepnąc :(
Najlepiej popróbuj sam to najlepsza metoda.Ja jeszce raz ponawiam swoje zapytanie odnosnie oprogramowania.Pozdrawiam Filipiaków.Generalnie nocą trzeba obciać kontrast i jasnośc i koniecznie włączyć czujnik oświetlenia bo ślepota murowana ja oglądam z 2 m ale bez tej funkcji męcza sie oczy od nadmiaru światła zwłaszcza w białych scenach :(

-----------------------------------------------------------------
Philips 40" 9705 1133 :)
 
Ostatnia edycja:

Soniak45

New member
kiki,accu i Inni mający do czynienia z Filipiakami a Wy macie jakieś kalibratory czy też ustawienia ,bo powala mnie na kolana jasnośc ekranu zwłaszcza w nocy swieci po oczach masakrycznie ,i niestety w szybkim ruchu na ekranie ten tv to najniższa półka :( nie radzi sobie kompletnie obraz wokól przedmiotu czy postaci zamazany lub pikseloza,jak scena z bliska to ok ale z dalszego planu lipa az się kręci w głowie ,jestem trochę zawiedziony.Jedynie czerń obraz statyczny i ambi rekompensują te braki .Chybą z tą nagrodą przesadzili dla tego tv.Wgrał ktoś soft z 24 sierpnia pomaga on wyeliminować wady o których wspomniałem ???.Sony i to serii z 2010 w5500 nie ustępuje w jakosci odbioru modelom Filipsa a pod względem obróbki obrazu w ruchu bije Fila na łeb,nie mówiąc oczywiście o modelach od EX 720 HX 800/820,czy topowej seri HX 900/920.Szkoda ciekawe czy za słaby procesor maja w tych 9705 czy tez jest to kwestia oprogramowania ??.Więc jeśli 9706 też tak kiepściutko obrabiają sygnał w ruchu to nie warto wywalać tyle kasy i czekać z rok aż spadnie cena a kupić 9705 w obecnych promocjach .Tym bardziej że produkcja 9705 cały czas trwa bo mój egzemplarz to :serial No VN1L 1133 025275 czyli z tego co mi wiadomo to z 2011 i 33 tydzień czyli z sierpnia tego roku i bezpiskowy :) ndo tej pory.Jak znajdziecie czas poproszę o odpowiedź .Pozdrawiam


--------------------------------------------------------
Philips 40" 9705/Sony KDL W5500/Sony BDV E- 870/upc-cisco
 

SDman

Banned
kiki,accu i Inni mający do czynienia z Filipiakami a Wy macie jakieś kalibratory czy też ustawienia ,bo powala mnie na kolana jasnośc ekranu zwłaszcza w nocy swieci po oczach masakrycznie ,i niestety w szybkim ruchu na ekranie ten tv to najniższa półka :( nie radzi sobie kompletnie obraz wokól przedmiotu czy postaci zamazany lub pikseloza,jak scena z bliska to ok ale z dalszego planu lipa az się kręci w głowie ,jestem trochę zawiedziony.Jedynie czerń obraz statyczny i ambi rekompensują te braki .Chybą z tą nagrodą przesadzili dla tego tv.Wgrał ktoś soft z 24 sierpnia pomaga on wyeliminować wady o których wspomniałem ???.Sony i to serii z 2010 w5500 nie ustępuje w jakosci odbioru modelom Filipsa a pod względem obróbki obrazu w ruchu bije Fila na łeb,nie mówiąc oczywiście o modelach od EX 720 HX 800/820,czy topowej seri HX 900/920.Szkoda ciekawe czy za słaby procesor maja w tych 9705 czy tez jest to kwestia oprogramowania ??.Więc jeśli 9706 też tak kiepściutko obrabiają sygnał w ruchu to nie warto wywalać tyle kasy i czekać z rok aż spadnie cena a kupić 9705 w obecnych promocjach .Tym bardziej że produkcja 9705 cały czas trwa bo mój egzemplarz to :serial No VN1L 1133 025275 czyli z tego co mi wiadomo to z 2011 i 33 tydzień czyli z sierpnia tego roku i bezpiskowy :) ndo tej pory.Jak znajdziecie czas poproszę o odpowiedź .Pozdrawiam


--------------------------------------------------------
Philips 40" 9705/Sony KDL W5500/Sony BDV E- 870/upc-cisco

Witam,
sam posiadam Philipsa 9664 -42", przymierzałem się do 9705 -46" i chyba odpuszczę -szkoda że Philips sie sprzedał zobaczymy co będzie.
W 9664 nie występuje efekt jasnego świecenia bo to jak wiadomo nie jest LED`owy TV -I CAŁE szczęście.
Procesor mam ten sam i wydaje mi sie ,że coś jest nie tak z Twoim TV bo Digital Natural Motion to najwcześniejszy i jak dla mnie najlepszy na LCD system.
Obraz jest bajecznie płynny -zero zacięć i te wręcz Plazmowe kolory.
Poczekam z moim chyba na technologie OLED.
Pozdrawiam
 

Soniak45

New member
Tak ta seria 9664 nawet fajna ale niestety na swietlówkach :( w nocy widać nierównomierne podświetlenie matrycy a czerń niestety jest fioletowa :( i spectra 2 a nie 3 :).Wiadomo wszystko idzie do przodu.Czerń i podswietlenie matrycy od 9705 to mistrzostwo swiata tylko jak wpadnie w ciemnym cos białego to oslepia :).W dzień spoko,ale moze się czepiam .W każdym bądź razie jak uda mi sie te 2 opcje poprawić to TV rewelacja.A propo Twego stwierdzenia ze Philips dał sie sprzedać ,to nie tak do końca Chinole nie będą się wtrącać tylko liczyc zyski ,kapitał chiński i proporcjonalny podział zysków a reszta bez zmian ,jedynie moze stanieją bo ceny tych wynalazków marki Philips do konkurencji to ponizej pasa Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Witaj soniak45,
Odniosę się do dwóch kwestii które Cię nurtują.

Upłynniacze ruchu u mnie też powodują te aureole (artefakty) wokół postaci w szybkim ruchu, ale ja mam niższy model ze słabszym procesorem, u Ciebie powinno to lepiej działać.
Dlatego, jak pisałem, powyłączałem je. Nigdy nie miałem problemu z tym żeby drażnił mnie niepłynny obraz, dlatego te upłynniacze nie są mi niezbędne. Za to artefakty bardzo mnie wkurzały.

Z tym męczącym nocą białym to podejrzewam że winowajcą są Twoje upodobania do zimnego odcienia bieli. Takie ustawienie bieli sprawdza się w dzień ale nie w nocy. W ciemnym pomieszczeniu gamma powinna być zbliżona do 2,2. Ja mam w TV ośmiostopniową gammę od -4 do +4 i ustawiłem ją na +3. Kontrast mam na 63, a jasność na 48, czujnik światła włączony. W dzień mogę oglądać nawet jak na TV pada słońce, a w nocy obraz jest odpowiednio ciemny, biel w ogóle nie razi.
Wyraźnie widać działanie czujnika światła, jak włączę oświetlenie pokoju (niezbyt jasne), jasność obrazu wyraźnie się zwiększa.

Ja mam TV z podświetleniem krawędziowym i matrycą od LG, Ty full LED i matrycę Sharpa więc nie wiem czy moje spostrzeżenia coś ci pomogą, to jednak inne TV...

Jeszcze pytanie do Ciebie: jak wyglądają te krążki montażowe, czy da się je czymś zastąpić według Ciebie? Mój model też można powiesić na ścianie na uniwersalnej podstawie, ale do serii 7606 nie dodają tych krążków do montażu :(

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tak ta seria 9664 nawet fajna ale niestety na swietlówkach :( w nocy widać nierównomierne podświetlenie matrycy a czerń niestety jest fioletowa :( i spectra 2 a nie 3 :).Wiadomo wszystko idzie do przodu.Czerń i podswietlenie matrycy od 9705 to mistrzostwo swiata tylko jak wpadnie w ciemnym cos białego to oslepia :).W dzień spoko,ale moze się czepiam .W każdym bądź razie jak uda mi sie te 2 opcje poprawić to TV rewelacja.A propo Twego stwierdzenia ze Philips dał sie sprzedać ,to nie tak do końca Chinole nie będą się wtrącać tylko liczyc zyski ,kapitał chiński i proporcjonalny podział zysków a reszta bez zmian ,jedynie moze stanieją bo ceny tych wynalazków marki Philips do konkurencji to ponizej pasa Pozdrawiam

Witam,
spectra 2 to już dla mnie szczyt marzeń -wiadomo ludzkie oko lubi szeroko, a przez nią ten efekt się pogłębia.
Czerń jest w tym modelu doskonała lepsza niż wSony serii Z5500 czy W5500 oczywiście zgadzam sie że nie będzie nigdy taka jak 9705 bo technologia
na to nie pozwala (ale ma inne zalety paleta barw i brak jasnych stref) -mnie czerń absolutnie wystarcza.
Co do podświetlenia miałem ogromne szczęście jest jak wycinek czystego nieba między galaktykami.
Pozdr.
 

Soniak45

New member
SDman - Zgadzam się w 100 % w serii w 5500 w nocy święca cztery rogi tzw clouding ale pewnie zależy jak się trafi fajnie ,że masz egzemplarz idealny :) bo takich to mało w seryjnych produkcjach .Choć ja od dzisiaj również się ciesze idealnym obrazem marki Philips :) .Uszkodzony był kabel HDMI i siał wokół zakłócenia .Obraz Baja .Pozdrawiam

Jery-- Piekne dzieki za odpowiedź z nowym kablem + ustawienie gammy zaproponowane przez Ciebie =300 % zadowolenia :) Co do krazków ,podam Ci niżej linka do instrukcji tv 40"9705 i tam jadać od góry w jakiejs 1/10 planszy jest opisany montaż na ścianie wraz z opisem krązków.Co do nich samych są to aluminiowe rolki grubości około 1 cm w formie grzybka którego szersza krawedź zabezpiecza przed wypadnieciem i z wpustem na sruby aby sie łebki schowały zalecali na 6 zamocowałem na 8 - mkach .Napewno znajdziesz w Castoramie jakies odpowiedniki musisz tylko zobaczyć w swojej podstawie wyzłobienia powinny być takie 2 u góry szerokości około 1 cm .Powiem Ci że tak na dobrą sprawę można byłoby zastosować zupełnie cos dowolnego najlepiej weź jakąs drewniana listwę przykrec do niej podobne mocowania np 2 lub 3 grube podkładki pod nie dać 2 mniejsze aby zachować profil który zapewnia iż tv nie zeskoczy . Zamocuj na nich sama podstawę i zobacz czy bedzie trzymac.Reasumujac bo sam się już zakręciłem hahaah zasada tego działania jest podobna jak masz w biurku półkę na klawiature która jeździ na szynie .W tv szyna to podstawa tv a rolki są stałe OK masło maślane hahahaha ale chce pomóc oto link tam wszystko po kolei jest opisane łącznie z montazem:

http://download.p4c.philips.com/files/4/40pfl9705h_12/40pfl9705h_12_dfu_pol.pdf
 

Soniak45

New member
jery-- Jeszce sobie tak pomyślałem jak nic nie dopasujesz podobnego to moze masz jakiegos kolege tokarza który mając wymiar tych otworów w podstawie+ rysunek krażków smiało powinien Ci je wytoczyc czy to z mosiadzu czy z aluminium.Bo w sklepach Philipsa krążki znając ich ceny 200 zł żarcik :) .Pozdrawiam
 

Tomi_St

New member
Soniak - Wgrałem wczoraj do TV najnowsze oprogramowanie - wersja 040. Żadnych problemów z instalacją.
Jedyna zmiana w stosunku do poprzedniej wersji to lepszy sposób aktywacji Net TV (i tak go nie używam).

Instalacja jest bajecznie prosta, wystarczy włożyć pendriva z nowym softem (rozpakowanym).
Co do zbyt mocnego świecenia w nocy to nie pamiętam swoich ustawień ale nie mam z tym problemów. Nie narzekam także na płynność obrazu ale wszystkie ulepszacze obrazu mam na off i generalnie za dużo nie grzebałem w ustawieniach.

Przy okazji mam pytanie. Może ktoś już ćwiczył. Nie mam w domu routera Wi-Fi. Czy mimo tego mogę połączyć przez WiFi mojego laptopa aby przeglądać zdjęcia? Obawiam się że nie.
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
jery-- Jeszce sobie tak pomyślałem jak nic nie dopasujesz podobnego to moze masz jakiegos kolege tokarza który mając wymiar tych otworów w podstawie+ rysunek krażków smiało powinien Ci je wytoczyc czy to z mosiadzu czy z aluminium.Bo w sklepach Philipsa krążki znając ich ceny 200 zł żarcik :) .Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedzi w sprawie mocowania :)
Zabiorę się za to jak będę miał trochę czasu w październiku.

pozdrawiam
 

Soniak45

New member
Tomi ST Dzieki za odpowiedź ,nie połączy sie Twój laptop z tv :( Musisz zakupic ruterek.Dzieki niemu dopiero będziesz mógł stworzyc domowa sieć .Ja kupiłem TP linka tani i prosty w obsłudze bez zbędnych bajerów śmiga już ponad rok dałem 80 zł ,owszem doradzali markowe z bajerami za 200 300 zł tylko pytam po co ?? :) odbiera dobrze 2 antenki nie traci na sile sygnału .Cobyś nie kupił i tak szybciej nie sciagniesz niż serwer Ci na to pozwoli.To tak jak z komórkami full wypas bajery szmery po tygodniu góra miesiącu zabawy i tak służa tylko do odbierania i dzwonienia.Jestem za praktycznością i nie wydaje kasy na rzeczy które będa opisane w instrukcji na 20 stron a życiu codziennym nie będę z nich korzystał.Ale to tylko moje i tylko wyłącznie moje subiektywne odczucie :) Pozdrawiam
 
S

simon333

Guest
Wczoraj w pracy oglądałem telewizję na starym crt.Stwierdziłem że obraz mi się bardziej podoba i doszedłem do wniosku że po prostu trzeba ustawić w moim 40pfl9705 więcej odcienia ciepłego.Dziś rano trochę się pobawiłem ustawieniami i teraz obraz jest bardziej podobny do tego z plazm.

Tryb obrazu - naturalny
Kontrast - 89
Jasność - 55
Kolor - 54
Ostrość - 5
Red.szumów - średnio
Odcień - własne
Odcień personalny(bardzo ważne) czerwony - 125,zielony - 102,niebieski - 95
Perfect natural motion i 400 Hz jak kto lubi
Super resolution - wlącz
Doskonały kontrast - średnio
Dynamiczne podś. - standard
Zmniejszenie usterek - wył
Wzmoc. kolorów -śrenio
Gamma -1
Czujnik światła włączony

Wieczorem jeszcze dokładnie poustawiam ale będzie to coś koło tego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry