Philips 9705 wszystko o serii

p.zales

New member
Panowie i Panie. Jeszce adin wapros ;

Nie mogę wgrać na mojego kompa media center aby przesyłać dane z laptopa na tv.
ściagam program ze strony internetowej philipsa i nie moge go odpalic na zadnym kompie w domu. Wyskakuje mi jakiś błąd pliku. Poprosze grzecznie o pomoc.
 

hesus

New member
do mnie dotarł dzisiaj mój 40pfl9705h. pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, tv nie piszczy (data 1038 ), a przynajmniej na chwile obecną nie potrafię tego stwierdzić. filmy ogląda się kapitalnie, chociaż do tego local-dimmingu trzeba się przyzwyczaić - czerń jest taka jak powinna być, natomiast z pojawieniem się jakichś jasniejszych obiektow powstaje efekt halo... no ale takie uroki technologi. natomiast jesli idzie o gre na ps3 również ok, jednak na 46z5500 obraz wydaje mi się bardziej miękki, przyjemniejszy. za to ambilight jestem zachwycony, szkoda ze inni producenci nie próbują czegoś podobnego wdrożyć.

no i u mnie też ostatni soft jaki widzi tv to .140.25.0. trzeba będzie z pena zrobić update.
 

Biork

New member
no to gratz : ) , nie mogą wdrożyć bo jest to dość dobrze opatentowane i jak na razie Philips nie chce żadnych royalities od innych producentów, ale sytuacja może się zmienić po przejęciu części asetu przez Hong Kong.
Co do efektu halo to można przywyknąć jak do poziomych krech w trinitronie na crt : )
 

Biork

New member
Panowie i Panie. Jeszce adin wapros ;

Nie mogę wgrać na mojego kompa media center aby przesyłać dane z laptopa na tv.
ściagam program ze strony internetowej philipsa i nie moge go odpalic na zadnym kompie w domu. Wyskakuje mi jakiś błąd pliku. Poprosze grzecznie o pomoc.


a dokładnie jaki jest komunikat? i napisz jaki system OS masz na kompie
 
S

simon333

Guest
Kupiłem wczoraj Avatara na blu-ray,wieczorem odpaliłem.Powiem jedno - zajebiście.Kolory rewelacyjne a czerń - w momencie gdy ekran był cały wygaszony nie było widać gdzie stoi telewizor.W filmach z efektami lubie mieć odpalone 400hz i natural motion na maxa.Może i jest "teatr telewizji" ale po prostu więcej widać przy ruchu i nic nie skacze.Szkoda tylko,że większość filmów jest z pasami na górze i dole.Jak dla mnie powinny być na całym ekranie jak Avatar.Jest jednak sporo filmów w tym formacie.Lista dostępna jest tutaj - forum.blu-ray.com/blu-ray-movies-north-america/9502-list-fullscreen-16-9-1-66-1-85-1-blu-rays.html
 

p.zales

New member
Działa tylko :

Niemiecka wersja z językiem niemieckim.
Podczas instalacji zmieniasz na angielski.
Pozostałych wersji nie można zainstalować.
Informacja z angielskiego forum. Sprawdzona na moim kompie.
Sciagnałem po niemiecku i bingo!!!

Jak to szło ?
Deutchaland Deutchland uber alles ;-)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Przesiadka na nowy model

HallloooOO!
Tu autor tego wątku :-D
Czy ktoś widział/wie gdzie można kupić i za ile/coś słyszła o dostępności
46 PFL9706H

Hę ???

Pozdrawiam wszystkich Filipiarzy. Mój 6-letni 37PF9830 ma sie dobrze i gra nadal świetnie
bez żadnej ustarki/naprawy.
Ale czas na zmiany.
I pomyśleć, że w 2005 roku dałem za niego 15.800 PLN :-D:-D:-D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Cieszę , że tak długo użytkujesz bezawaryjny model telewizora firmy Philips sprzed 6 lat.
To się nazywa jakość. To ,że tak dużo wydatkowałeś na niego , nic dziwnego , bo to był
"wysoki " model Philipsa.
Ja też czekam na 46PFL9706K/02 , całkowity brak danych na temat jego dostępności i ceny.
"Wróbelki" jednakże ćwierkają , że pojawi się w trzeciej dekadzie września.
Cena na rynek polski jeszcze nie ustalona.(2499€)

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Biork

New member
okulary3D Max PTA516

........
Pozdrawiam wszystkich Filipiarzy. Mój 6-letni 37PF9830 ma sie dobrze i gra nadal świetnie
bez żadnej ustarki/naprawy.
Ale czas na zmiany.
I pomyśleć, że w 2005 roku dałem za niego 15.800 PLN :-D:-D:-D[/QUOTE]

To dobrze rokuje z moim nowym nabytkiem 9705, 6lat to długooo
i pewne jest, że za nowy nie zapłacisz tyle jak 9803. Tak na marginesie ma do was pytanie, czy można użyć tych nowych okularów PTA516 które są przeznaczone dla serii 9606, 9706
w serii 9705 3D ready, one są migawkowe więc teoretycznie powinno być OK. Można kupić PTA516 za 220 PLN za parę.
 

accu

New member
Bez reklam
Czy ten tv potrafi nagrywać na dysk zewnętrzny, jeśli tak to z jakiego źródła ?

Witam ,
Telewizory LCD firmy Philips serii 9705 nie potrafią nagrywać na dysk zewnętrzny.

Telewizory LCD firmy Philips serii 9606 oraz model 46PFL9706 potrafią nagrywać na dysk zewnętrzny.Telewizor musi być podłączony do szerokopasmowego internetu.Dysk twardy musi być zgodny ze standardem USB 2.0 , minimalna szybkość zapisu to 30MB/s. Pojemność dysku minimalna
to 32GB ale najlepiej to 250GB. Program można wstrzymać maksymalnie na 90 minut.Jeżeli telewizor
jest podłączony do internetu a na stronie przewodnika telewizyjnego widoczny jest napis:Nagrania , istnieje możliwość nagrywania na dysku twardym USB programów z kanałów cyfrowych.Wszystkimi nagraniami można zarządzać w Przewodniku Telewizyjnym w telewizorze.Jeżeli przycisk :Nagrania nie jest dostępny ,sprawdź, czy dla danych przewodnika telewizyjnego została wybrana opcja aktualizacji przez sieć.
Naciśnij przycisk -ikonę domku -(menu główne) i wybierz kolejno opcje :Konfiguracja > Ustawienia telewizora > Preferencje > Przewodnik telewizyjny > Z sieci.

Podczas nagrywania programu można oglądać nagrany wcześniej program.
Podczas nagrywania programu nie można zmieniać programów telewizyjnych.
Podczas nagrywania programu nie można wstrzymywać programu.
Można nagrywać programy cyfrowe DVB-T i podobne.
Można zaprogramować przy pomocy przewodnika telewizyjnego zbliżających się programów na dany
dzień lub za kilka dni ( max.za 8 dni ).
Dysk twardy formatowany jest na potrzeby tego telewizora i nie można korzystać z zapisanych na nim
nagrań w innym telewizorze i komputerze. Nie należy kopiować ani zmieniać plików nagrań zapisanych
na dysku twardym USB za pomocą jakichkolwiek aplikacji komputerowych , ponieważ spowoduje to
uszkodzenie nagrań. Sformatowanie innego dysku twardego spowoduje utratę danych zapisanych
na poprzednim dysku.
To tak w dużym skrócie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Tomi_St

New member
z tygodnia 47 2010 a jednak piszczy

tak Philips już się zajął tym piskiem : ) rzeczywiście podchodzą do tego ze zrozumieniem.

Witam wszystkich w tym dziale.
Po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na zakup i od wczoraj jestem właścicielem 46PFL9705K (5999zł). Obraz super, ogólne pierwsze wrażenia - rewelacja. Największe wrażenie zrobiło na mnie menu automatycznej pierwszej konfiguracji konfiguracji - prowadzi łopatologicznie jak po sznurku.

Niestety okazało się że TV piszczy, kod produkcji to 47 10 więc myślałem że nie powinno być problemu. A jednak. :( Po odpaleniu TV było cicho ale po jakimś czasie dał się słyszeć cichy pisk. Może tragedii nie ma ale jak wiem że jest to zaczynam zwracać na to uwagę.
Zastanawiam się czy nie mają wpływu na niego ustawienia TV bo podczas automatycznej konfiguracji było cicho (specjalnie się wschłuchiwałem) - pisk pojawił się później (nie jestem w stanie stwierdzić czy w jakimś konkretnym momencie) - ale może to tylko zbieg okoliczności i problem pojawił się bo TV wygrzał się.

Pytanie to tych którzy zgłaszali problem pisku do Philipsa - czy wysyłaliście kurierem TV do serwisu czy też serwis przyjeżdżał do Was i wymieniał elektronikę na miejscu?

Mam jeszcze jedno pytanie - nie denerwujcie się jeśli jest na nie odpowiedź w instrukcji obsługi - nie doczytałem.
Nie mam w domu internetu WiFi ale mój notebook ma kartę WiFi. Czy mogę połączyć się radiowo z TV i przeglądać na nim zdjęcia umieszczone na notebooku?

Pozdrawiam
Tomi
 

Soniak45

New member
Panowie znawcy pytanko mam soniaka kdl w 5500 i gra pięknie oczywiście po kalibracji bo na ustawienich fabrycznych to była lipa,jakosć obrazu wyśmienita porównywalna do Fila 9664 mojego kumpla ale nie o tym zachorowałem na ambilighta .I chciałbym kupić do sypialni 2 tv Philipsa sypialnia 3x3 m .Oglądanie z odległości 2.5 m i teraz jest problem .Kupić w promocji piszczka 9705 czy model 7656 albo 7606 różnią sie tam chyba PMR jeden ma 400 a drugi 600 czy to różnica duża ?? a i jak z jakoscią obrazu .Bo wiadomo że jak sygnały niektórych programów sa do d...y to i phil 10000H nie pomoże.Reasumując czy te 3 D w 7656 jest lepsze od 3D w 9705 .Jakośc obrazu i czy 40 cali styknie Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Panowie znawcy pytanko mam soniaka kdl w 5500 i gra pięknie oczywiście po kalibracji bo na ustawienich fabrycznych to była lipa,jakosć obrazu wyśmienita porównywalna do Fila 9664 mojego kumpla ale nie o tym zachorowałem na ambilighta .I chciałbym kupić do sypialni 2 tv Philipsa sypialnia 3x3 m .Oglądanie z odległości 2.5 m i teraz jest problem .Kupić w promocji piszczka 9705 czy model 7656 albo 7606 różnią sie tam chyba PMR jeden ma 400 a drugi 600 czy to różnica duża ?? a i jak z jakoscią obrazu .Bo wiadomo że jak sygnały niektórych programów sa do d...y to i phil 10000H nie pomoże.Reasumując czy te 3 D w 7656 jest lepsze od 3D w 9705 .Jakośc obrazu i czy 40 cali styknie Pozdrawiam

Mam osobiście 47PFL7606 i poradzę Ci tak...

Jeśli zachorowałeś na ambilighta to to seria 9000 ma lepszą wersję bo trzystrefową, ale i tak jestem oczarowany tą Spectra 2 mimo że wcześniej miałem TV Philipsa z ambiligtem pierwszej generacji (na świetlówkach) i system ten nie był mi obcy,
Na te Herce nie patrz, ja mam powyłączane upłynniacze bo tworzyły artefakty przy szybkim ruchu (np. piłka nożna) i jest bez nich lepiej,
O 3D nie mam zdania bo nie porównywałem, ale w moim daje radę choć piszą że pasywne to nie Full HD,
Ja mam 47" z niecałych trzech metrów i po dwóch tygodniach stwierdziłem że mogłoby być 55". Z dwóch metrów dobre cyfrowe SD da się spokojnie oglądać.

pozdrawiam
 
Do góry