Philips 9705 wszystko o serii

jery--

New member
Bez reklam
Z oświetleniem ściany po bokach ekranu nie powinno być problemu, ale jeśli to będzie ambilight spectra 3, to światło z górnej listwy może nie dać zamierzonego efektu. Nie wiem też czy kolor ciemnozielony nie osłabi całego efektu?
Może dałoby się wstawić w narożnik za TV jakąś jasną płytę, najlepiej białą, tak żeby wystawała poza krawędzie TV około 20-30 cm. ? Wtedy będą optymalne warunki :)

pozdrawiam
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
U mnie tak stoi (narożnik normalny, 90stopni)
Niestety podobnie jak u Ciebie inaczej nie wyszlo:)
Jestem zadowolony i wszystko wydaje sie byc OK,
Niemniej czasami wydaje mi sie ze tego swiatelka z gornej
Listwy troszeczke brak :)
 

sep

New member
Dzięki za pomoc. Wiem już że ściany po bokach nie będą problemem, a że trochę z tyłu czasem będzie brakować - trudno inaczej w sumie nie brałem pod uwagę :)

jery - z płytą nie da rady

Jeszcze raz thx!
 

Biork

New member
piszczący 40PFL9705H/12 38/2011

No właśnie skorzystałem z tej oferty i nabyłem 40 9705h, okazało się, że to niezły stary pułkownik 38 tydzień rok 2010. Niestety piszczy falująco ten zasilacz w tv i zaczyna mnie to wkurzać a podobno problem tylko dotyczył tych do 34 tygodnia :( zrobiłem upgrade softu ale to nie pomogło.
Pisk jest dokuczliwy zwłaszcza wieczorem...
no nie wiem co robić zwrot czy serwis do Philipsa, miał ktoś z was ostatnio z tym problem?
 

Biork

New member
piszczący zasilacz w 40PFL9075H/12

niestety zwrot na inny w euroagd nie jest możliwy, dlatego w przyszłym tygodniu ma do mnie przyjechać technik i wymienić listwę zasilającą na nowy moduł.
 

august090

New member
tez kupilem w tej promocji i po 3 dniach uzytkowanie , problemow z zasilaniem tzn. piszczenia niestwierdzilem
TV naprawde robi wrazenie w porownaniu z moim starym ( 4 letnim Philipem tez seri 9000 )
 

Biork

New member
taa sprawia wrażenie w porównaniu z takim 42PFL9803 :) a możesz napisać który tydzień zakupiłeś
skoro nie masz żadnych problemów ?
 
S

simon333

Guest
Też kupiłem 40pfl9705 w promocji Euro Agd za 3490 zł i nie piszczy.Gdzie można przeczytać datę produkcji?Podłączyłem telewizor do internetu i zrobiłem aktualizację oprogramowania.Co dziwne zaktualizował do wersji Q5551-0.140.25.0 a na stronie Philipsa podają że najnowsze oprogramowanie to 000.140.039.000.Trochę się to różni !!!
 
Ostatnia edycja:

Biork

New member
numer tygodnia produkcji 9705

Na kartonie z boku masz kody paskowe z modelem, drugi Kod jest odnośnie serii i tak SERIAL. NO: VN1B 1038 ..... mowi rok 2010 tydzień 38, numerek masz też obok znaku recyklingu dużymi 1038.
Dokładny dzień produkcji możesz też odczytać z nalepek na foliach z dokumentacją, N DE LOT:20/09/10
jak w moim zestawie
 

august090

New member
Na kartonie z boku masz kody paskowe z modelem, drugi Kod jest odnośnie serii i tak SERIAL. NO: VN1B 1038 ..... mowi rok 2010 tydzień 38, numerek masz też obok znaku recyklingu dużymi 1038.
Dokładny dzień produkcji możesz też odczytać z nalepek na foliach z dokumentacją, N DE LOT:20/09/10
jak w moim zestawie


u mnie dokladnie 1038 i dalej nie stwierdzam piszczenia
 
S

simon333

Guest
Dokładnie to samo 1038 - 38 tydzień i nie piszczy.Nie wiem tylko dlaczego pokazuje mi że mam najnowszą wersję oprogramowania Q5551-0.140.25.0 a jest to jednak wersja z 2010 r.
 

Biork

New member
no cóż to macie szczęście :) ja niestety troszkę mniej :-? ale jak pisałem wcześniej piszczenie faluje, czasami jest czasami nie, mam czułe ucho na takie dźwięki.
Odnośnie softu, ja upgrade robiłem z penka nie internetu.
Mam do was pytanie, robiliście już kalibrację ?
 
S

simon333

Guest
Jeszcze dokładnie nie ustawiałem obrazu,ale będzie to chyba coś koło trybu naturalnego.Szkoda tylko,że telewizor nie odbiera już tak fanie po ciemku jak w dzień.
 

Biork

New member
tak Philips już się zajął tym piskiem : ) rzeczywiście podchodzą do tego ze zrozumieniem.
Odnośnie kalibracji użyłem ustawień zaproponowanych przez portal FlatpanelsHD - Your guide to flat panel monitors and TVs
dokładnie : Philips 9705H - FlatpanelsHD
i niestety ta rekomendacja nie podoba mi się, obraz może jest naturalny ale brak mu ostrości
i troszkę jest za ciemny moim skromnym zdaniem. Do czasu profesjonalnej kalibracji jadę na ustawieniu fabrycznym naturalnym.
 

p.zales

New member
Witam,
U mnie oznaczenie 1038. Pisków brak. generalnie mam wrażenie i znaki że telewizor juz gdzies wisiał. ale licznik godzin pokazywał 3 godziny na poczatku użytkowania.
Obraz rewelacyjny ale tylko HD, pozostałe z cyfrowego polstau gorsze niz na starej plazmie. Pilot rewelacja. Ambilight miłe zaskoczenie.
Mam problem z polsatem: Mianowice obcina mi niektóre obrazy tzn nie wiedze logo i nazwy programu. Przeważnie umieszczane w prawym lub lewym górnym rogu. Macie jakies lekarstwo na to ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
U mnie oznaczenie 1038. Pisków brak. generalnie mam wrażenie i znaki że telewizor juz gdzies wisiał. ale licznik godzin pokazywał 3 godziny na poczatku użytkowania.
Obraz rewelacyjny ale tylko HD, pozostałe z cyfrowego polstau gorsze niz na starej plazmie. Pilot rewelacja. Ambilight miłe zaskoczenie.
Mam problem z polsatem: Mianowice obcina mi niektóre obrazy tzn nie wiedze logo i nazwy programu. Przeważnie umieszczane w prawym lub lewym górnym rogu. Macie jakies lekarstwo na to ?
Witam,

Masz przecież w pilocie telewizora wbudowaną elektroniczną instrukcję użytkowania telewizora (pomoc)ikona-?
lub spróbuj:
wybierz(kliknij) okno-konfiguracja, ukażą się dwa okienka:1 okno.szybkie ustawienie obrazu i dźwięku
2 okno.ustawień telewizora.
wybierz(kliknij) to drugie okienko(ustawień telewizora)
Ukażą się 3 kolumny . W pierwszej kolumnie wybierz -obraz , przejdź do kolumny drugiej i zjedź na opcję pod tytułem: zmiana obrazu.
Możesz wtedy przesuwać obraz w pewnych granicach.
To tak pokrótce .
Powodzenia.


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Do góry