Philips 8404 czy LG SL 9000

jacekadmin

New member
Witam
Witam
Szukam fajnego TV ;)
Moje wymagania to"
42 cale
100 Hz
Port USB z divix (chetnie divix hd)
LAN (pożądana opcja ale nie konieczność)
Pozostale informacje:
Obraz głównie z anteny naziemnej SD
Trochę tuner SAT (SD głównie) i DVD
Pokój 20 metrów (odleglosc od ekranu około 3,5 metra)
zachodni,
TV bokiem do okna
TV ma wisiec
Po przeglądnieciu znalazłem dwa modele:
Philips 42PFL8404H i LG SL9000
I nie wiem na który sie zdecydować.
LG ma fajny design i szybę która chroni przed mechanicznym uszkodzeniem matrycy, no i jest LED
Niestety przy porównaniu w sklepie z reguły wypadał zdecydowanie gorzej niz inne modele ( np. jakiś taki nieostry obraz)
I teraz pytanie czy to złe ustawienia czy taki urok
Philips natomiast jest całkiem niezły, choć ma ambilaight z którego chyba raczej nie będę korzystac a za który trzeba zapłacic
Który wybrać?
A może jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich warunków lepiej zagrają inne modele.
A z Twoich wybierałbym Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 42 ZV 635 - spełni większość Twoich potrzeb.
Znacznie więcej niż wymienione przez Ciebie modele.
 

jacekadmin

New member
A co lepszego ma ta Toshiba od Philipsa (oprócz braku DLNA, braku obsługi DIVX HD i wolniejszej matrycy).
I czemu model zv a nie xv?
pzdr
 

annddy

New member
Jeżeli ma wisieć na ścianie to Philips zapewnia pełny odjazd.
Jakośc wykonania tez nie budzi zastrzeżeń.
Dobrze działa DLNA. NetTV tez niezły bajer.
Philips jest produkowany na Węgrzech czyli nie robią tego sprzętu małe żółte rączki.
 

Mariusz_i_Goska

New member
Zastanów się nad 42PFL9664 Philipsa. Półmatowy, formatuje obraz z anteny i z tunera (autozoom), ambilight, a divx i inne formaty z odtwarzaczy (asus o play) puszczaj. Toshiba nieźle skaluje, płynny obraz, naturalne kolory. Wg. mnie ten LG wyżej od Philipsa8404.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
annddy
dlaczego Toshiba ?
BO:
Resolution +

R+ to doskonałe uzupełnienie tunera MPEG4.

R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD. R+ to technologia zaawansowanego wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości (SD – Standard Definition – PAL lub NTSC) do jakości HD. Proces ten jest konieczny wprzypadku większości źródeł sygnału dostępnych dlapolskich konsumentów. LCD TV pracują w technologii HD natomiast telewizja analogowa, większość z pośród dostępnych na rynku odtwarzaczy DVD oraz cyfrowych dekoderów (zarówno kablowych jak i satelitarnych) pracuje w systemie SD. Nawet telewizja DVB-T MPEG4 będzie zapewne na początku nadawana w systemie SD. Reasumując jakość procesu skalowania z SD do formatu HD jest kluczowa dla jakości obrazu wyświetlanego na LCD TV.

Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu.Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.

http://www.toshiba-av.pl/pliki/ResolutionPlus.pdf

Backlight Scanning

Backlight scanning to rewolucyjna technologia sterowania podświetleniem matrycy LCD. Dzięki jej sprzężeniu z systemem odświeżania 100/120Hz osiągnięto niespotykaną do tej pory w ekranach LCD ostrość wyświetlania obrazu w ruchu. Technologia ta opiera się na specyficznym układzie lamp jarzeniowych, które w przeciwieństwie do większości telewizorów dostępnych na rynku LCD TV ułożone są poziomo. Co więcej, opisywane podświetlenie matrycy zostało podzielone na dwa sektory: A – pas zajmujący środkową część ekranu, B – dwa pasy zajmujące zewnętrzne obszary ekranu. Sektory te są naprzemiennie zapalane i gaszone.

Dzięki opisanemu stylowi pracy podświetlania matrycy LCD udało się wyeliminować błąd wyświetlania ruchu pojawiający się nawet na 200Hz ekranach LCD – „After image” czyli tzw. duch obrazu. Występowanie tego błędu objawiającego się pojawianiem się ”duchów” za poruszającymi się obiektami jest efektem specyfiki pracy konwencjonalnych ekranów LCD, w których częstotliwość pracy podświetlania jest znacznie wyższa (standardowo około 400Hz) od częstotliwości pracy matrycy LCD (od 50 do max 200Hz). W efekcie matryca LCD naświetlana jest nawet w tym momencie, w który naświetlana być nie powinna – można by to porównać do pracy rzutnika slajdów, który naświetla także moment zmiany slajdu.

Technologia Scanning backlight + 100Hz jest w stanie generować obraz ostrzejszy niż w przypadku zwykłych TV 200Hz, jednakże efektywność działania opisywanego systemu jest zależna od jasności podświetlenia – im wyżej ustawimy jasność podświetlenia, tym wycieki światła do sąsiadującego (wygaszonego) sektora będą większe. Reasumując, system ten daje najlepsze wyniki przy oglądaniu TV w trybie kinowym (niska jasność). Niemiej jednak poprawa ostrości wyświetlania ruchomych obrazów jest dostrzegalna przy każdym ustawieniu jasności podświetlenia.

http://www.toshiba-av.pl/www/content/Backlight_scanning.jpg

META BRAIN

Meta Brain to nowy procesor stworzony przez inżynierów Toshiba na potrzeby telewizorów REGZA. Ta zaawansowana jednostka obliczeniowa jest tzw. systemem na chipie – tzn. zintegrowano w niej wiele różnych technologii. Dzięki takiemu Rozwiązaniu telewizory REGZA zapewniają nie tylko znakomitą jakość obrazu ale również rozbudowaną funkcjonalność.

Dla polskich konsumentów najważniejszą Z pośród wymienionych funkcji jest możliwość odbierania sygnału DVB-T MPEG4. Najprawdopodobniej to właśnie w tym systemie od września 2009 nadawana będzie Polska Telewizja Cyfrowa. Jednakże sam odbiór sygnału to dopiero początek procesu, który kończy się wyświetleniem obrazu na ekranie.

Zanim obraz zostanie przekazany na ekran poddawany jest on zaawansowanej obróbce poprzez technologię Resoilution +, która odpowiada za skalowanie sygnału do rozdzielczości matrycy LCD. W wyniku wieloetapowego procesu sygnał zostaje wzmocniony a występujące w nim błędy zostają usunięte. Na koniec technologia Auto View optymalizuje wszystkie ustawienia telewizora tak aby dopasować parametry obrazu do materiałów które w danym momencie oglądamy oraz do warunków oświetleniowych pomieszczenia w którym się znajdujemy.



Dokładne skanowanie 1:1

Dokładne Skanowanie to tryb wyświetlania obrazu bez overscanu, czyli bez obcinania krawędzi. Funkcja ta jest szcze-gólnie istotna dla telewizorów Full HD. Jedynie w tym trybie obraz wyświetlany jest "piksel w piksel", czyli bez zbędnego skalowania, które w przypadku ekranów Full HD oznacza utra-tę ostrości obrazu. Overscan to naleciałość technologiczna z epoki telewizji analogowej.



5:5 Pull Down (24Hz -> 120Hz)

Naturalnie płynny ruch 24 x 5 = 120. Wyższe modele REGZA wyposażone zostały w system 5:5 Pull Down, aby jak najlepiej wyświetlić materiały 1080p24Hz (np. filmy na płytach BD). Każda z 24 dotychczasowo wyświetlanych w jednej sekundzie klatek, jest pięciokrotnie powtarzana, wynikiem czego jest wyświetlanie 120 obrazów na sekundę, zamiast 24. Efektem pracy tego systemu jest płynność ruchu, jaką do tej pory mogliśmy oglądać tylko w kinie.


Kinowa Płynność Ruchu (24->120Hz)

Niespotykanie płynna reprodukcja ruchu. Aby uzyskać jeszcze większą płynność, telewizory REGZA wyposażone zostały w system Kinowej Płynności Ruchu. Każda z 24 bazowych klatek zostaje trzykrotnie powtórzona. Przed wyświetleniem kolejnej klatki ze źródłowego materiału procesor dwukrotnie powtarza nową, wygenerowaną przez siebie klatkę. Nowa klatka jest tworzona w wyniku procesu 360 stopniowej estymacji, który generuje nowy obraz na podstawie sąsiadujących klatek.



I wiele innych rzeczy wyposażenia znajdziesz tu:
42ZV635DG - Seria ZV6 - LCD - TV - Toshiba-av.pl



Toshiba-av.pl Tu masz test.
 
Do góry