Philips 7007k a 6008

Calvex

New member
Witam,

Szukam TV do 4,5k który z tych byście wybrali ? Wiem, że 7007 to model z 2012 roku i mam pytanie czy te modele są jeszcze aktualizowane ? Z którym modelem jest mniej problemów ? Czy obydwa modele czytają elegancko filmy z pendrive ? 3d i smart tv w obydwa seriach są takie same ?

7007k kosztuje ~4,5k (2012)

6008k ~ 3,9k (2013)

A moze polecacie cos innego do 4,5k max 50 cali.

LG LA740s to tez dobry wybor ?


Ogólnie przeczytałem recencje 7007k i bylem zadowolony juz mialem jechac do sklepu po tv, ale jak przeczytalem komentarze to troche sie zawiodlem.

Kiedy bedzie test lg la740s ?
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ja mam w domu właśnie 7007 i mogę Ci go polecić. 6008 nie znam, nie miałem z nim do czynienia, ale wiem, że Philips robi bardzo dobre telewizory. W moim 3D i smart działają bez zarzutu (do smarta często aktualizacje). Z pendrivem też wszystko okej. Fajną sprawą jest ambilight, sprawdź jak to wygląda.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Kiki jeśli możesz rozszerz temat matryc 7008/6008 - ta sama matryca

generalnie absolutnie już wszędzie łącznie z Tobą wszyscy piszę , że kontrast i czerń na matrycach IPS od LG jest nazwijmy to taki sobie ( W805, ET60 itd ) nawet ktoś na forum pisał , że oddawał ET60 bo w nocy nie dało się na to patrzeć co jest zbieżne z wieloma testami , generalnie te matryce mają ładne kolory ( nazwijmy to plazmowe ) i dobre kąty ale to wszystko ładnie wygląda w dzień

w 7007 była matryca samsunga , 200Hz w której jak na LED czerń wygląda imponująca ( nie wiem czy ta sama matryca nie tkwi np w ES7000 ) ... obydwa te TV widziałem

nie miałem okazji widzieć wieczorem 6008 i 7008 jeśli tam też jest matryca IPS na LG jak jest tam z tą czernią w warunkach wieczornych

żeby nie być gołosłownym

poziom kontrast / czerni wartości liczbowe

na IPS-sie

Sony W805 940:1/ 0.127
panasonic E60 860:1 / 0.14

na matrycach VA
Samsung F8000 2774 : 1 / 0.0432
Sony W905 3765 : 1 / 0.0318

pewnie zeszłoroczne modele mogę mieć niższe te wartości ES7000/8000 Philips 7007/8007 ale niestety cały czas mam jakieś dziwne przekonanie , że będzie na seanse wieczorne znacząco lepszy obraz niż na IPS-ach

więc ponawiam pytanie jak to jest z czernią 7007 vs 6008/7008 :)
 

WojtR

Member
Bez reklam
sam tego nie wiem tym bardziej , że w niektórych rozmiarach 7007 jest tańszy od 6008 i pytanie jest w drugą stronę :)
 

sarar

New member
Pomijając kwestię ceny to który wypadnie lepiej 7007 czy 6008?
Im więcej czytam tym mniej wiem :D

Przejrzałem dane, różnice techniczne. Pomacałem te dwa modele w sklepie i jakiejś drastycznej różnicy w 2D nie ma (3D raczej uzywaćnie będę). Generalnie różniąsie ambilightem, który w 7007 daje trochę lepszy efekt. Jednak TV to też mebel i tu 6008 prezentuje się naprawdę kozacko przy 7007.
Wybór prosty - będzie 6008. Jedyne co mnie niepokoi to powolne działanie tych wszystkich opcji SMART. Jak to wypada w porónaniu z Samsungiem?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Przejrzałem dane, różnice techniczne. Pomacałem te dwa modele w sklepie i jakiejś drastycznej różnicy w 2D nie ma (3D raczej uzywaćnie będę). Generalnie różniąsie ambilightem, który w 7007 daje trochę lepszy efekt. Jednak TV to też mebel i tu 6008 prezentuje się naprawdę kozacko przy 7007.
Wybór prosty - będzie 6008. Jedyne co mnie niepokoi to powolne działanie tych wszystkich opcji SMART. Jak to wypada w porónaniu z Samsungiem?


Tak działa wolno, ale się przyzwyczaisz.
Uprzedzę kolejne twoje pytanie. Nie licz na to że nowy soft poprawi szybkość bo nie zanosi się na to.
Lepiej przeczytaj sobie caly wątek o 6008, bo powielasz pytania innych osób.

Ja mam 6008 i obraz jest bardzo dobry. Samsung ma szybkie menu i szybszy smart. Philips ma wolne i nic tego puki co nie zmieni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko zależy do jakich potrzeb .
Model 7007 model z micro dimingiem.
Ale do potrzeb aplikacji i update lepszy jest 6008, bo mniej ograniczeń.
Czyli w 6008 będą nowe rzeczy których już nigdy nie będzie w seriach 7007.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
7007 na plus ma glośnik w stopce i z tego powodu lepszy dzwięk nie wiem czy 6008 ma kodek dts to by był plus dla niego .Aplikacje (smart) w tv to tylko niepotrzebny gadzet którym troszkę sie pobawisz i jak się zaczniesz wkkurr... zwiechami bo tak te aplikacje chodzą to ci się odechce

PS do adamo smart w samsungu też muli za to menu chodzi normalnie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 6008 ma Ambivox więc dźwięk extra, Skalowanie obrazu super,czerń bardzo dobra, skalowanie extra. Smart puszczam z kompa i mam wszystko w czasie rzeczywistym . Wystarczy trochę inteligencji i telewizor gra rewelacyjnie łącznie z pełnym internetem.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Model 6008 ma Ambivox więc dźwięk extra, Skalowanie obrazu super,czerń bardzo dobra, skalowanie extra. Smart puszczam z kompa i mam wszystko w czasie rzeczywistym . Wystarczy trochę inteligencji i telewizor gra rewelacyjnie łącznie z pełnym internetem.
Dlatego nie warto porównywać tegorocznych i zeszłorocznych smart.Gdyby player był lepszy to owszem np: kodek dts to już jest super wygodne puszczać filmy z pendriva dez dodatkowych skrzynek.Ale player chyba ten sam napisy itp.Jeżeli chodzi o 7007 to model wyższy telewizora.Ambivox lepiej gra niż głośniki w modelu 7007? Nie wydaje mi się na moje oko to oni zrezygnowali z tych głośników żeby zaoszczędzić na produkcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry