Philips 65pus85x6 vs 65pus85x5

Fingers

New member
Cześć, dwa dni temu chciałem kupić Philipsa 8536, 65 cali. Głównie dlatego, ze mój aktualny telewizor, to właśnie Philips z Ambilightem, a korzystając z okazji, że wprowadzam się do nowego mieszkania chciałbym skorzystać z okazji i zaktualizować TV. Niestety zanim zdążyłem zamówić ww. model, cena następnego dnia poszybowała w 4 sklepach z 3390zł na 3799. Teraz nasuwa się pytanie czym się różnią i obydwa modele i czy warto dopłacać 800zł względem 65pus8535, który widnieje na Mediaexpert za niecałe 3000zł. Jestem casualowym użytkownikiem, ale różne featury typu nagrywanie na USB, klawiatura qwerty czy sterowanie głosem miłe widziane.

Podrzędnie jeszcze zapytam - czy mając uchwyt naścienny Art AR-35 bede miał problem z przymocowaniem, któregoś z tych telewizorów? Pytam, ponieważ będzie to mój pierwszy wiszący telewizor i nie wiem czy jeżeli w specyfikacji uchwytu podane są wymiary: 200 x 200, 300 x 200, 300 x 300, 400 x 300, 400 x 400, to czy Philips, który ma 400x200 przypasuje? Temat jak widzę jest tez o tyle zawiły, ze różne strony (ceneo/Philips/mm/RTV) potrafią podać różny wymóg wymiarowy uchwytu dla identycznego modelu. Tak samo widzę, że sytuacja się ma z funkcjami tv, dodatkowymi opcjami itd.

Dzięki za wszelaką pomoc :)
 

gigix

New member
U mnie 6535 u brata 6536. Podstawowa różnica to wygląd, cieńsze ramki boczne. W 65x6 nowszy android, w użytkowaniu nie zauważyłem róźnic, wszystko działa tak samo. Kwestii obrazu nie poruszam bo tu zależy jak sie trafi i ustawi. Nowszy będzie miał zapewne dłuższe wsparcie. Ja brałbym nowszy ze względu na wygląd i wsparcie.

W uchwycie masz zapewne otwory w różnych rozstawach i kwestia tylko trafić śrubami w odpowiednie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz 8506, bo nowa seria na ten rok 8507 będzie na tej samej platformie sprzętowej i dostanie Androida 11, więc i przy okazji też i 8506 (przynajmniej mam taką nadzieję). Kiki możesz potwierdzić moje rozumowanie czy jest poprawne czy nie?
 
Ostatnia edycja:

Fingers

New member
Ze względu na to, że cena 85x6 zmieniła się ponownie na 3399zł, to faktycznie zdecyduje się na 85x6. Jednak gdyby różnica cena wynosiła prawie 1000zł i jedynymi zmianami byłaby nowsza wersja Androida i cieńsze ramki, a matryca i wszystkie inne „praktyczne” parametry byłyby takie same, to uważam, że dopłacanie tych pieniędzy nie byłoby w ogóle adekwatne, ale każdy ma oczywiście swoje zdanie. Na szczęście na moja korzyść po kilku dniach wróciła stara cena, wiec wybór padnie na 8536 :)
 
Do góry