Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

play007

New member
Bez reklam
@karelmar tylko te pliki to można sobie na Dreamboxie odtworzyć bez używania TV. Dreambox do plikow multimedialnych nadaje sie bardzo dobrze, do tego super wypasiony TV i mamy swietne polaczonie.


Ja bym chcial zobaczyc jak ten TV odtwarza np. mecze pilki noznej, skoki narcairskie, czy nie ma zadnych znieksztalcen, jak plynny jest obraz. To dla mnie kluczowe plus oczywiscie szczegolowosc w HD, odwzorowanie kolorow i detali.
@karelmar masz ten TV podpiety do DM8000? Jak mozesz to opisz to o co pytam.

Ramzes akutat ja jestem fanem i pilki nożnej i skoków narciarskich.Obraz jest super plynny i brak jakichkolwiek zniekształceń.0 Bandingu.Właśnie mecz na tym tv to pezja.Oglądałem na npremuim hd i nsport hd wszystkie mecze ligi mistrzów.Kwintesencja jakości z włączonym ambilight.Pozdro


Lolek ja też jestem za wolnością słowa.Ale obydwa fora to i hdtv polska są własnością prywatnych właścicieli i obydwa równo banują tych co piszą niezgodnie z linią myśli wyrażaną przez właścicieli.Nic z tym nie zrobisz.To Oni rozdają karty.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Play zgadza sie masz racje ale tam naprawde znacznie mniej sie to robi, nawet jesli byly posty a czytalem takie ze sie pewnego czlowieka tam obrazalo, a pomimo tego gosc dalej dyskuje prowadzil. ( i nie byl to taki zwykly gosc z forum :-0 )To wez sobie wyobraz jak ja bym kikiego np od naciagaczy powyzywal bo co jakis czas proponuje zeby na tym czy innym zarobic. A nikt tutaj , przynajmniej ja nie czytalem, nie obraza go tylko pisze swoje opinie a pomimo tego robi to co robi. Nie wspomne o tym ze moglbym cytowac co kiedys mowil na dany sprzet, a co teraz bo i z moim kumplem rozmawial nie jeden raz i ze mna rozmawial chocby na audio show. A teraz ma zupelnie odmienne zdanie. Malo tego pod wzgledem fachowosci bardzo go cenie...., ale uwielbiac to sie powinno swoja zone i dzieci, a nie firme ktorej sprzedaje sie tv.
Ale nie odpowiedziales na pytanie jak jest w twoim modelu - jest jakas regulacja plynnosci czy rowniez jest tak jak w 8007 ze jest ON lub OFF?
lolek
 
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
Szczerze powiem że nie wiem o jaką regulację płynności Ci chodzi.Jak mi napiszesz jak jest to zdefiniowane w menu w modelu 8007 to sprawdzę u siebie i odpowiem.
Ja bym nikogo nie banował i nie wycinał poza ewidentnymi obrazami pod cudzym adresem.Ale nie ja tu rządzę....
 
Ostatnia edycja:

regnes

New member
Witam !!

Mam 60PFL9607S/12 od 3 tygodni. I mam pytanie czy jest to norma a raczej nie że tv-ka włącza się sama na czuwaniu lub na czuwaniu włącza się ambilight ... Czujnik ruchu hehehe ??? o co chodzi ?
Pozdrawiam
 

play007

New member
Bez reklam
Witam !!

Mam 60PFL9607S/12 od 3 tygodni. I mam pytanie czy jest to norma a raczej nie że tv-ka włącza się sama na czuwaniu lub na czuwaniu włącza się ambilight ... Czujnik ruchu hehehe ??? o co chodzi ?
Pozdrawiam

To nie jest prawidłowe zachowanie.Po 1,5miesiaca użytkowania nie stwierdziłem żeby tv bądż sam ambilight się włączył bez mojej reakcji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szczerze powiem że nie wiem o jaką regulację płynności Ci chodzi.Jak mi napiszesz jak jest to zdefiniowane w menu w modelu 8007 to sprawdzę u siebie i odpowiem.
Ja bym nikogo nie banował i nie wycinał poza ewidentnymi obrazami pod cudzym adresem.Ale nie ja tu rządzę....

Jak sie nie myle to sie nazywa w philipsie perfect natural motion, koledzy bardziej sie nim bawili jak bylem w sklepie wiec nie bardzo pamietam jak dolkldnie sie to nazywalo ale cos takiego o ile dobrze pamietam. Pozdrawiam
Lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Jak sie nie myle to sie nazywa w philipsie perfect natural motion, koledzy bardziej sie nim bawili jak bylem w sklepie wiec nie bardzo pamietam jak dolkldnie sie to nazywalo ale cos takiego o ile dobrze pamietam. Pozdrawiam
Lolek

Ja rzadko korzystam z polepszaczy obrazu.Oglądam głownie full hd i hd.Zgadza sie perfect natural motion - ma regulację 4 stopniową wyłącz minimum średnio i maximum.
 

andrju75

New member
Witam.To dlaczego nie ma takiej regulacji w 8007?Jak tak by było jak w modelu 9607 to tv byłby prawie idealny.A tak to dalej nie jestem przekonany do Philipsa 8007 przez tą nadzwyczajną płynności na np.filmach.Pewnie skończę na Sonym lub Panasonicu.Ps. Z tego co wiem w serii 8007 są takie polepszacze,które powodują ,,charakterystyczny teatr" jak m.in.perfect pixel i ClearLCD-i to one nie maja żadnej regulacji.Jest tylko: on-off.A najlepiej niech się wypowiedzą posiadacze powyższego modelu.
 

play007

New member
Bez reklam
Witam.To dlaczego nie ma takiej regulacji w 8007?Jak tak by było jak w modelu 9607 to tv byłby prawie idealny.A tak to dalej nie jestem przekonany do Philipsa 8007 przez tą nadzwyczajną płynności na np.filmach.Pewnie skończę na Sonym lub Panasonicu.Ps. Z tego co wiem w serii 8007 są takie polepszacze,które powodują ,,charakterystyczny teatr" jak m.in.perfect pixel i ClearLCD-i to one nie maja żadnej regulacji.Jest tylko: on-off.A najlepiej niech się wypowiedzą posiadacze powyższego modelu.

Może Regulacji takowej nie ma bo seria 8 a seria 9 to róznica w cenie 6k .Więc pewne aspekty poza rodzajem podświetlenia matrycy muszą wystąpić.Philips ma serie od 3 do 9 i wraz ze wzrostem ceny idzie i funkcjonalność tv oraz możliwości kalibracji.Lepiej zapytać kolegę Szybala on go ma.
Ja np. nie otrzymałem kamery skype która kosztuje 300 pln.Philips nie raczył jej dołączyć w najwyższym modelu co lekko szokuje.Ale taka jest polityka firmy.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.To dlaczego nie ma takiej regulacji w 8007?Jak tak by było jak w modelu 9607 to tv byłby prawie idealny.A tak to dalej nie jestem przekonany do Philipsa 8007 przez tą nadzwyczajną płynności na np.filmach.Pewnie skończę na Sonym lub Panasonicu.Ps. Z tego co wiem w serii 8007 są takie polepszacze,które powodują ,,charakterystyczny teatr" jak m.in.perfect pixel i ClearLCD-i to one nie maja żadnej regulacji.Jest tylko: on-off.A najlepiej niech się wypowiedzą posiadacze powyższego modelu.

Witam uprzejmie,

Mają podobnie jak w modelu 60PFL9607S/12 cztery opcje tj.: Wyłącz , Minimum , Średnio oraz Maksimum .
Do oglądania widowisk sportowych zalecana jest opcja : Minimum , do oglądania filmów opcja: Wyłącz.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

play007

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mają podobnie jak w modelu 60PFL9607S/12 cztery opcje tj.: Wyłącz , Minimum , Średnio oraz Maksimum .
Do oglądania widowisk sportowych zalecana jest opcja : Minimum , do oglądania filmów opcja: Wyłącz.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:

Czyli kolega Lolek bajki opowiada o on/off.A twierdzi że się bawił nim długo....
 

yahimo

New member
Witam uprzejmie,

Mają podobnie jak w modelu 60PFL9607S/12 cztery opcje tj.: Wyłącz , Minimum , Średnio oraz Maksimum .
Do oglądania widowisk sportowych zalecana jest opcja : Minimum , do oglądania filmów opcja: Wyłącz.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:

accu czy jesteś pewien że Philips 8007 ma czterostopniową regulację perfect natural motion?
Jeśli tak to rozumiem że możemy regulować funkcją "efektu teatru" a nie jak piszą wł-wył?
 

accu

New member
Bez reklam
Czyli kolega Lolek bajki opowiada o on/off.A twierdzi że się bawił nim długo....

Witam uprzejmie,
Mogą co najwyżej nie powodować odpowiedniej reakcji telewizora , chociaż fizycznie te cztery opcje
są aktywne i każdą z nich można uaktywnić .
Proszę zapytać kolegę Szybal , jak zachowuje się telewizor w czterech opcjach funkcji :perfect Natural
Motion , oraz jak telewizor zachowuje się gdy funkcja :Clear LCD jest w opcji ;Włącz i jak jest w opcji:Wyłącz .

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

karelmar

Member
Podczas oglądanią filmów 3d zauważyłem dużą wrażliwość okularów, które traciły efekt 3d przy dalszym oddaleniu od telewizora. Obrazy w 3d zawierały minimalne odbicia, przez co napisy i postacie były mniej wyra źne. Testowałem na filmach Brave (Merida Waleczna) 3d iso oraz Resident Evil 2012 3sbs mkv. Obraz na Philipsie 9607 puszczany przez laptopa Asus G74sx z hdmi 1.4a 1080p 24 hz. oprogramowanie Roxio oraz nvidia 3d play. Natomiast na laptopie z matrycą 3d i okularami vision 3d oraz częstotliwością 120 hz obraz żyleta bez żadnych mikro od bić.
 

Tomasz93

Member
Ktoś tu napisał, że Kiki robi dobrą robotę, a jego testy wiele wnoszą, ale ja mam nieco inne zdanie i zgadzam się z niektórymi opiniami wyrażonymi w tym wątku.

Czekałem z pewnym zniecierpliwieniem na kolejny test Kikiego, aby móc przekonać się po raz kolejny, że to, co nazywa on testem, w dużym stopniu jest niemiarodajne. Poruszałem już ten temat na forum.

I w końcu pojawił się kolejny test i to nie byle jakiego telewizora, ale ponownie test jest, nazwijmy to, zafałszowany. Kiki swego czasu potwierdził tu na forum, że każdy telewizor przez niego testowany jest skalibrowany. Natomiast ja uważam, że tak nie jest, a jeśli jest faktycznie skalibrowany, to jest to zrobione nieumiejętnie, niewłaściwie.

Tak się składa, że znam doskonale płytę Pioneera (z racji jej posiadania), którą Kiki wykorzystuje do swoich testów. Zdjęcia ujęć, które Kiki standardowo wykorzystuje do testów - między innymi miłego, tańczącego azjatę z "sync of beauty", równie miłą skrzypaczkę w czerwieni, ujęcie globu z perspektywy kosmosu, samuraja z mieczem, sushi itp. - nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a konkretnie z tym, co zawarł tam reżyser. Na przykład ujęcie, czy też kadr, z napisem "sync of beauty", które Kiki w każdym teście używa do opisania czerni, również niniejszego Philipsa, ma mało wspólnego z tym, co można byłoby nazwać skalibrowanym obrazem lub z tym, co ów kadr ma pokazywać. Zazwyczaj w testach Kikiego jest to czarna plama z jakąś postacią po lewej, a tak naprawdę, jeśli mamy właściwie skalibrowany telewizor, to ów kadr powinien pokazywać ścianę i podłogę (najbardziej widoczną w lewej części kadru), wyraźnie od siebie oddzielone, a nie jednolite czarne tło. Przyjmując skalę kolorów 16-235, gdzie 16 to referencyjna czerń, a 235 to biel, wówczas tło, ściana, za tańczącym azjatą ma wartość 16 natomiast podłoga ma wartość 25 (w przybliżeniu). W minimalnym stopniu można dostrzec to o czym mówię na zdjęciu przedstawiającym tryb "Film" (gdzie na lewo od postaci widzimy jaśniejszą część ciemnego tła, to właśnie ta podłoga), ale i ten tryb jest daleki od ideału, aczkolwiek jest już bardziej czytelny aniżeli pierwsze zdjęcie "sync of beauty" przedstawiające skalibrowany obraz - jak mniemam - i wielką czarną plamę. Patrząc na to zdjęcie, ta ciemna plama może być wynikiem, na przykład, załączonego dynamicznego kontrastu lub znacznego zmniejszenia jasności i znacznego zwiększenia kontrastu. Używając między innymi takich ustawień każdy telewizor, który będzie wyświetlał ów kadr będzie mógł pochwalić się tym, co Kiki nazywa perfekcyjną czernią.

Przetestowałem z tą płytą wiele telewizorów i wiem jak powinien wyglądać prawidłowy obraz na poszczególnych kadrach, na pewno nie tak jak przedstawia to Kiki.

Podobnie jest w przypadku innych zdjęć. Na przykład kadr przedstawiający Ziemię z perspektywy kosmosu praktycznie w każdym teście Kikiego jest z lewej strony prześwietlony, co ponownie może wskazywać na fakt, że mamy do czynienia ze zbyt wysokim kontrastem lub załączeniem dynamicznego kontrastu. W prawidłowo skalibrowanym telewizorze ów kadr nie będzie miał takiego prześwietlenia z lewej strony. Będzie widoczny praktycznie cały kontynent, który znajduje się w lewej części tego kadru. A tutaj zwykle mamy białą plamę.

Nie napisałem tego, aby powiedzieć, że Philips 9607 jest złym telewizorem, ale po to, aby pokazać, że testy Kikiego są niemiarodajne. Bo gdybym kupił taki telewizor, który po kalibracji miałby taki obraz jak na załączonych zdjęciach z testu Kikiego, to czym prędzej musiałbym go oddać. Wiele osób zachwyca się testami Kikiego, ale mówi to tylko o jednym, a mianowicie, że osoby te nie mają pojęcia jak powinien wyglądać właściwie skalibrowany obraz.

Mam nadzieję, że mój post nie zostanie usunięty:)
 

regnes

New member
Witam :)

Do mojego Tv 9607 mam podłączony odtwarzacz Xtreamer Prodigy i podczas puszczania sygnału (filmu) 3D obrazy obok siebie tv-ka wyświetla obraz prawidłowo czyli jest 3D, natomiast jeżeli materiał jest nagrany w 3D góra/dół źle zestraja obrazy i jest kaszanka na ekranie. Zmieniałem wejścia HDMI w TV nic nie dało, zmieniłem kable nic nie dało. Nadmieniam, że ten sam film z HDD puszczony przez USB jest OK. Pozostał Xtreamer ? Podłączyłem drugi pożyczony od kolegi który ma panasonica v50 u niego jest Ok. u mnie to samo źle nakłada obraz i jest kup.. co jest z tym TV ... Sam się włącza, 3D źle zestraja .... porażka

Pozdro
 

robertos80

New member
przeczytałem 2/3 testu, dalej nie dałem rady, to wygląda jak broszura reklamowa, może ktoś tu zacytować jakiś fragment, który naprawdę jest testem? po co wstawiać zdjęcie pilota na pół strony albo kolesia siedzącego z uśmiechem przed tv? zdjęcie np. Luisa Figo wygląda identycznie jak w testowanych telewizorach za 1/4 ceny tego tv

prawdziwy test powinien wyglądać jak np ten:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1351581763

Kiki, skoro zapłaciliście za kalibrację, to nie można było przedstawić tu wyników pomiarów, jak np wygląda przebieg gamma w poszczególnych trybach, zmierzona czerń itp?
 
Do góry