Philips 58PUS8546/12 - ustawieni

kacpperex

New member
Witam was serdecznie,

Mam ten telewizor od 2 tygodni i nie mogę poprawnie ustawić obrazu kiedy już wydaje mi się ze jest Ok, to odkrywam szumy lub brak poprawnej jasności.
Telewizor służy do konsoli Xbox i nc+.
Canalplus 4K - jest w ogóle jakbym oglądał w okularach przeciwsłonecznych. Kanały hd nie oddają swojej głębi. Mam philipsa 7505 próbowałem przenieść jego ustawienia jednak nie przyniosło sukcesu.
 

Wasiu84

New member
Ja miałem to samo ciemne sceny były tragiczne, garnitury czarne w filmach były jedna czarna plamą. Zmieniałem ustawienia i nic. Co się okazało, że ustawienia obrazu które zmieniam dotyczą tylko menu android tv. Włączałem film, klikałem domek wchodziłem w menu w zębatkę ustawienia obrazu i robiłem zmiany które było widać że wpływają na obraz, ale po powrocie do filmu, film dalej był ciemny.
Do się okazało, że ustawienia są Strasznie ukryte. Jeśli uruchomisz jakiś film na netflixie, hbo max czy innej aplikacji (uwaga musi być film włączony w menu tych aplikacji zmiany ustawień nie wpłyną na odtwarzany film) naciśnij na pilocie zębatkę po prawej wyjdzie menu klikasz "często używane opcje" potem wyjdzie menu z lewej strony i wówczas wybierz "wszystkie opcje" i pojawia się ustawienia obrazu, dźwięku itd i wówczas dokonuj zmian, wówczas one będą miały efekt na obraz. Dolby vision-jasny i zmiany jak w profilu "film" powoduje że obraz jest świetny.
Z początku byłem mega zawiedziony, w ciemnych scenach nic nie było widać, a na hbomax zbliża się premiera Batmana i bałem się, że będe oglądał czarne plamy przez 2h.
 
Ostatnia edycja:
Do góry