Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

hd maniak

Member
Mam takie pytanie czy możesz mi odpowiedziec na pytanie bo sam mam Philipsa model 7101 i chciałbym wiedziec jaki masz obraz przez moduł cam na kanale canal+4k zwłaszcza jak sa wyswietlane w hdr mecze . Bo u mnie obraz jest ciemny i kolory wyblakle skolei jesli przelacze na tryb jaskrawy to jest jasny ale znowu kolory wg mnie są prześwietlone
 

Dax88

New member
Musisz kupić dla siebie oddzielny telewizor i po kłopocie.

Rzetelna odpowiedź, rzetelnego sprzedawcy, który informuje o wszystkich wadach i zaletach, ach nie, błąd, to n ie bajka. SPRZEDAWCA dla którego ważna jest SPRZEDAŻ a nie zadowolony klient, bo kto by kupił telewizor gdyby ktoś mu nadmienił o tym że występuje niechciany efekt bandingu.

O jakim podwójnym wyświetlaniu piszecie? Jakoś nie trafiłem na taki efekt. Podeśle ktoś link?
Jeżeli chcesz odtworzyć film w 4K bądz nawet 720, robi się takie czary mary, ja wcześniej tego nie miałem dopiero po tej aktualizacji.:
Wpisz sobie w wyszukiwarce youtube 4k 60 fps i pierwsza pozycja chyba z Kostaryki

https://zapodaj.net/f2d5ebfb7b47c.jpg.html

Najśmieszniejsze jest to że jak wybierze sie film z poziomu telefonu i włączy się przesyłanie obrazu na TV obraz jest pełny, ale coś przycina..



Ciekawy jestem czy moduły,procesory i krasnale zabudowane w tym TV mają na tyle mocy by uciągnąć obraz 4K bez przycinania już nie piszę o 60 fpsach.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Rzetelna odpowiedź, rzetelnego sprzedawcy, który informuje o wszystkich wadach i zaletach, ach nie, błąd, to n ie bajka. SPRZEDAWCA dla którego ważna jest SPRZEDAŻ a nie zadowolony klient, bo kto by kupił telewizor gdyby ktoś mu nadmienił o tym że występuje niechciany efekt bandingu.


Jeżeli chcesz odtworzyć film w 4K bądz nawet 720, robi się takie czary mary, ja wcześniej tego nie miałem dopiero po tej aktualizacji.:
Wpisz sobie w wyszukiwarce youtube 4k 60 fps i pierwsza pozycja chyba z Kostaryki

https://zapodaj.net/f2d5ebfb7b47c.jpg.html

Najśmieszniejsze jest to że jak wybierze sie film z poziomu telefonu i włączy się przesyłanie obrazu na TV obraz jest pełny, ale coś przycina..



Ciekawy jestem czy moduły,procesory i krasnale zabudowane w tym TV mają na tyle mocy by uciągnąć obraz 4K bez przycinania już nie piszę o 60 fpsach.

Jeżeli chodzi o obraz 4K to był on wyświetlany poprawnie przez YT w tym TV przez bardzo długi czas. Ostatnia wersja YouTube sprawiła, że odchodzą takie "kwiatki" z obrazem. Zazwyczaj właśnie na materiałach 60/50 fps. Na chwilę obecną musimy czekać na nową wersję aplikacji od Google. Jeżeli odinstalujesz update aplikacji to wtedy YT nie wyświetla podwójnego obrazu. Również można zmniejszyć rozdzielczość w obecnej aplikacji, jednak raczej takie efekt nikogo nie zadowala :)
 

Dax88

New member
w sumie niektóre filmy działają normalnie, kilku youtuberów ma filmy z którymi sa takie "kwiatki" reszta działa znakomicie
 

fred23

Member
Polecam sprawdzić obraz na NC+ 4K , tam jest przynajmniej bez ściemy , i podczas MŚ w Rosji nie zauważyłem żadnych wad w obrazie, cały czas macie powtarzane ważne jest źródło, jak źródło do doopy to jakiego obrazu sie spodziewacie ??
 

miet55

Member
Bez reklam
Mam takie pytanie czy możesz mi odpowiedziec na pytanie bo sam mam Philipsa model 7101 i chciałbym wiedziec jaki masz obraz przez moduł cam na kanale canal+4k zwłaszcza jak sa wyswietlane w hdr mecze . Bo u mnie obraz jest ciemny i kolory wyblakle skolei jesli przelacze na tryb jaskrawy to jest jasny ale znowu kolory wg mnie są prześwietlone

Zrób własne ustawienia, moje to:
Styl obrazu – Osobisty

TV/REC/SMART

Kolor 47
Kontrast 55
Ostrość 5
Jasność 50

Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie kolorów - Średnio
Temperatura barwowa - Własne
Niestandardowa temp. Barw - 115 - 90 - 75

Kontrast
Tryb kontrastu - Standard
Kontrast dynamiczny - Średnio
Kontrast obrazu - 90
Czujnik światła - Włącz
Gama - 0

Ostrość
Ultra Resolutuion - Włącz
Redukcja szumów - Średnio
Redukcja MPEG - Minimum

Ruch
Prrfect Natural Motion - Średnio
Clear LCD - Włącz

Dla 4K zwiększam ostrość do 10
np. kolejny tryb (jaskrawy) z ustawieniami jak osobisty i ostrością 10. Jedno szybkie przełączenie i masz.
 

mikdun

New member
Podwójny obraz pojawia się u mnie kiedy jest strumień 50 lub 60 klatek na sekundę. Niezależnie od źródła i rozdzielczości.
 

19adamo88

New member
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b52463c91

Wrzuciłem porównanie 3 modeli której mnie interesują.
Czy dla takiego zwykłego zjadacza chleba który przez 10 ostatnich lat oglądał tv na samsungach 32 calowych będzie różnica w oglądaniu powyższych TV? Za dużych różnic nie ma patrząc po porównaniu.

Czy warto dopłacać te parę stówek więcej jak może się okazać, że nie będę widział różnicy ?

TV oglądam głównie wieczorami. Ciemno w pokoju więc wydaję mi się , że lepsza matryca VA(pus7303). Jeśli już coś oglądam to głównie mecze więc pewnie matryca 100hz by się przydała. Chociaz tak jak mowilem, przez ostatnie lata ogladalem mecze na 32calach 50hz i nie mialem z tym problemu. Wszystko wygladało ok.

Mam równiez Xboxa, którego de facto rzadko używam ale używam.

Jak kupię nowy TV to głównie do treści na Youtube, mecze z TV, filmy z pendrive/dysku zewnętrznego.

Obecnie w wynajmowanym mieszkaniu mam 32 cale Philipsa z ambilight 2 stronnym i podoba mi się ten efekt dlatego zastanawiam się nad Philipsami.

Czym więcej czytam to forum tym bardziej boję się tych nowych TV(artefakty, przycinki obrazu, banding, nie równe podświetlenia matrycy itp itd)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b52463c91

Wrzuciłem porównanie 3 modeli której mnie interesują.
Czy dla takiego zwykłego zjadacza chleba który przez 10 ostatnich lat oglądał tv na samsungach 32 calowych będzie różnica w oglądaniu powyższych TV? Za dużych różnic nie ma patrząc po porównaniu.

Czy warto dopłacać te parę stówek więcej jak może się okazać, że nie będę widział różnicy ?

TV oglądam głównie wieczorami. Ciemno w pokoju więc wydaję mi się , że lepsza matryca VA(pus7303). Jeśli już coś oglądam to głównie mecze więc pewnie matryca 100hz by się przydała. Chociaz tak jak mowilem, przez ostatnie lata ogladalem mecze na 32calach 50hz i nie mialem z tym problemu. Wszystko wygladało ok.

Mam równiez Xboxa, którego de facto rzadko używam ale używam.

Jak kupię nowy TV to głównie do treści na Youtube, mecze z TV, filmy z pendrive/dysku zewnętrznego.

Obecnie w wynajmowanym mieszkaniu mam 32 cale Philipsa z ambilight 2 stronnym i podoba mi się ten efekt dlatego zastanawiam się nad Philipsami.

Czym więcej czytam to forum tym bardziej boję się tych nowych TV(artefakty, przycinki obrazu, banding, nie równe podświetlenia matrycy itp itd)




Tutaj ja bym wybrał i kogoś zaskoczy moja decyzja ale model 6561 , na drugim miejscu 7303 mimo matrycy 60Hz a na trzecim 7502
I gdybyś się zdecydował na model 6561 i jak byś trafił na rok produkcji 2018 to by było git ,
 

mikdun

New member
Korzystacie z funkcji Multi View?
Ja używałem tego przy okazji mundialu i jestem lekko zawiedziony. Owszem, działa, ale mogłem wybrać jako obraz w małym oknie tylko ostatnio używany sygnał z tunera (na głównym ekranie był sygnał z tunera Multimedii). Nie mogłem zmienić ani miejsca/rozmiaru wyświetlania małego obrazu (to jeszcze nie jest problem) ani programu tam wyświetlanego.

Jakie są wasze odczucia? Może są jakieś triki do tego trybu?
 

tomeko12

New member
Ten tryb pokazuje swoje możliwości przy TV z dwoma tunerami i ew. z dwoma modułami CAM. Wtedy, gdy oglądasz program i zaczynają się reklamy, przerzucasz program do okienka i latasz po reszcie programów.
 

mikdun

New member
No właśnie, dwa tunery obecne, bo jako jeden działa zewnętrzny tuner MM.

Mogę "przerzucić do okienka", ale może jeszcze jakieś triki warte poznania?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem model 49 calowy , i z uwagi że jesteśmy na etapie poszukiwania czegoś do zamiany z wysłużonego 32 calowego Panasonica Viera TX-32LX85P ( notabene pancerny i dalej ładnym obrazem), pytanie czy model 49' z tych Philipsów jest wart jeszcze uwagi ? Dość stary model , ale widzę że nie jest zły , a budżet około 2500-2700 zł
Wiadomo stary ma HD Ready i już mały , więc coś z UHD lub Full HD jest rozsądnym wyborem, a po wymianie mebli ściennych mam miejsce na Tv około 50'.
Oglądamy Netflix, czasem pogra się i obejrzy film na Xbox One S. Od ściany do kanapy jest około 3 metrów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre:
Philips 50pus7303 za 2599 zł
TcL 50Dp660 za 2250 zł
TcL 49 C7006 za 2200 zł
Z pakietem
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Własnie wróciłem ze sklepu i obejrzałem ten model 50PUS7303, i faktycznie wygląda nieziemsko. Porównanie z 6561 jest podobne , mam wrażenie że Philips jako jedna z niewielu firm nie poszła w stronę "cienkich" telewizorów :p
 
Do góry