Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Lookzord

New member
Mam go miesiąc z mm bez prof. kalibracji i muszę przyznać, że w 80% jestem zadowolony. W moim egzemplarzu na szczescie nie ma zjawiska cloudingu a banding podczas meczów wystepuje ale trzeba wiedzieć gdzie patrzyc i skupić mocno wzrok. Do tej pory nikt z oglądających oprócz mnie nie zauważył.
Chciałbym się was tylko zapytać o płynność obrazu. Czytałem cały wątek o uplynniaczu perfect natural motion i muszę przyznać, że dość nieprzyjemne jest oglądanie niektórych scen bez niego (klatkowanie poruszajacej sie kamery lub obiektów). Za to z włączonym na min. widać już efekt gorącego powietrza.
Dlaczego tak sie dzieje? Podczasz ogladania tego samego materiału (np. netflix stranger things 4k) na telefonie lg g6 (ips) lub na monitorze komputerowym nie ma klatkowania ale tez nie ma efektu takiej plynnosci jak z ulepszaczem. Na starszych duzo tańszych telewizorach bez szeroko reklamowanych ulepszaczy lub picture indexow w mojej ocenie podstawowy obraz nie klatkowal tak bardzo.
Czy ma na to wpływ lepszy procesor lub większy rozmiar matrycy?
 

tomaszeklolek

New member
Mam go miesiąc z mm bez prof. kalibracji i muszę przyznać, że w 80% jestem zadowolony. W moim egzemplarzu na szczescie nie ma zjawiska cloudingu a banding podczas meczów wystepuje ale trzeba wiedzieć gdzie patrzyc i skupić mocno wzrok. Do tej pory nikt z oglądających oprócz mnie nie zauważył.
Chciałbym się was tylko zapytać o płynność obrazu. Czytałem cały wątek o uplynniaczu perfect natural motion i muszę przyznać, że dość nieprzyjemne jest oglądanie niektórych scen bez niego (klatkowanie poruszajacej sie kamery lub obiektów). Za to z włączonym na min. widać już efekt gorącego powietrza.
Dlaczego tak sie dzieje? Podczasz ogladania tego samego materiału (np. netflix stranger things 4k) na telefonie lg g6 (ips) lub na monitorze komputerowym nie ma klatkowania ale tez nie ma efektu takiej plynnosci jak z ulepszaczem. Na starszych duzo tańszych telewizorach bez szeroko reklamowanych ulepszaczy lub picture indexow w mojej ocenie podstawowy obraz nie klatkowal tak bardzo.
Czy ma na to wpływ lepszy procesor lub większy rozmiar matrycy?

Niestety im wiekszy ekran tym wiecej widac. Szkoda ze nie ma regulacji plynnosci od 0 do 10 jak np w samsungu
 

marek181

New member
Aplikacja musi być zainstalowana za pomocą jakiegoś np.es file explorer (sa w necie instrukcje jak to zrobić). Jedynie do obsługi potrzeba myszkę bo pilotem nie da rady.
 

MKusiu

Member
TV radzi sobie bez problemu z takim formatem i wagą:
Kod:
[b]- ViDEO............: ~13.7 Mbps, x264
- RESOLUTiON.......: 1920 x 804
waga koło 13GB
oraz
ViDEO............: ~58.2 Mbps, HEVC, HDR, BT.2020 (mkv)
RESOLUTiON.......: 3840 x 2160
waga koło 45GB [/b]
 

miet55

Member
Bez reklam
Wciskasz info i masz wyświetlanie informacje przesyłu.
Albo jestem ślepy, albo na moim modelu nie ma dostępu do info. Za przycisk info robi "+" na pilocie ale tylko podczas oglądania TV. Z Netflix'a żeby mieć więcej informacji podczas oglądania mat. odpowiada kursor/joystick (góra-dół). Tam niestety żadnego info o rozdzielczości jaka ustawiła się z automatu.
 

miet55

Member
Bez reklam
Też czekam żeby Kiki oświecił ;)
Wracając do tematu net mam na poziomie 15 z kawałkiem mbps, chodź Netflix zaleca inny pomiar poprzez własną stronę (fast.com). U mnie to jednak bardzo podobnie się ma. Wczoraj zrobiłem hotspot'a z S5 i zauważyłem lepszą jakość na Netflixie (mat. 4K).
 
Ostatnia edycja:

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś z was robił speedtest na Philips 55PUS6561/12?
Interesuje mnie ile Mbps jest w stanie przyjąć karta sieciowa tego TV.
U mnie jest wynik 54 Mbps.
 
Do góry