Philips 55PUS6561 - DLNA

M!s!ek

New member
Cześć,

Posiadam TV Philips 55PUS6561. Jaki obecnie program na androida, jest najlepszy do odtwarzania filmów/muzyki w sieci lokalnej (w moim przypadku wifi).

Pozdrawiam
M!s!ek
 

Krasa87

New member
Podłączam się do pytania. Nie wiem czy w ogóle jest to możliwe, ale z poziomu tv chciałbym widzieć udostępniony folder na kompie i z tego odpalać sobie filmy itd. Niestety próbowałem różnych media serwerów - żaden nie widział tv.
 

Zigi

New member
Właśnie walczę z moim 55PUS8601 i tematem odtwarzania w sieci lokalnej z NASa Synology DS2016j. I niby możliwości mam sporo, ale każda obarczona jest jakimś drobnym „ale”.

Poniżej to co przetestowałem.
a) Plex - wymaga postawienia serwera i niestety ale mój nas ma dla niego za słaby procesor nawet mimo zaznaczenia opcji bezpośredniego przesyłania strumienia.
Z komputera powinien działać bezproblemowo jeśli tylko sprzęt wydoli (Krasa 87 - jeśli nie działa to wina może leżeć np po stronie zapory sieciowej na komputerze). Generalnie dość ciekawe rozwiązanie i proste w obsłudze jak na swoje możliwości.

b) Kodi - spory kombajn. Dzięki wtyczkom ma po skonfigurowaniu wszystko co trzeba do odtwrzania lokalnie i bezpośrednio z internetu jeśli tylko dysponujemy sensownym łączem. Widzi udziały smb (windowsa) i nfs dzieki wystarczy zwykłe udostępnianie udziału sieciowego. Pobiera sam napisy z internetu itp. Generalnie cud, miód i orzeszki i ma tylko jedną wadę - na Philipsach nie działa poprawnie przesyłanie dźwięku 5.1 na ampli przez spdif i kanał zwrotny hdmi.

c) Wbudowany w TV player Philipsa - widzi urządzenie DLNA, działa AC3 i DTS. Prosty ale działa super płynnie. I tylko nie potrafi przez nie przeczytać napisów z osobnych plików. Z dysku podpiętego do USB tak po DLNA nie. Czyta ewentualnie zawarte w mkw ale mało kto wrzuca je w ten sposób.
Philips mimo usilnych próśb nie dodał tej funkcjonalności a to że jest to możliwe pokazują chociażby tv Samsunga.

d) MX player - bezpośrednio z sieci sobie nie pociągnie ale można użyć menagera plików i w nim otworzyć dany plik. Nie udało mi się na razie uzyskać 5.1 ale jakoś wybitnie się nie starałem.

e) VLC player - może sobie czytać pliki z udziałów w sieci. Nie udało mi się odpalić 5.1.
 

Zigi

New member
...
f) Archos - działa AC3 na ampli (passthrough - mode 2), są napisy, jest obsługa zasobów sieciowych wszelkiego typu. Ma pobieranie automatyczne napisów, miniatur i opisów choć z trafnością przyporządkowania tytułów do samych filmów bywa różnie. Wydaje się najlepiej rokować z wymienionych.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak z ciekawosci odtwarza Wam plynnie zasoby 4K z zewnetrznych playerow? (kodi, mx player, itp,)

"Zigi" 7600 tez nie odtwarza dolaczonych napisow po DLNA, scalam napisy programem mkvmerge, plik 8 GB konweruje ok 2-3 min.
 

Zigi

New member
4K z lokalnych plików odtwarzałem na razie tylko z playera wbudowanego nie sprawdzałem i w streamie w Kodi - szło ładnie. Z ciekawości zerknąłem na poziom transmisji - 25Mbit/s. Gdzieś mam coś pobranego to wieczorkiem przetestuję.

Napisy można scalać, ale czy to faktycznie wygodne rozwiązanie...? Zobaczymy jak się Archos sprawdzi.
Skoro on potrafi to może i Kodi zacznie się dogadywać w którejś wersji z tv phlipsa, bo jak dla mnie to byłoby zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.
 

Zigi

New member
Odnośnie Archosa - niestety nie działa przekazywanie na apli DTSu. Co ciekawe przy włączonej opcji film wyświetla się jakby włączone było przewijanie. Przy trybie zwykłym - czyli dekodowaniu do pcm działa normalnie.
 

Krasa87

New member
Zigi - dzięki za info, aczkolwiek pisałem już w ogólnym temacie o tym modelu że normalnie zgrałem TV z Universal Media Server na PC. Wymagało to jedynie aktualizacji TV. Na kompie udostępniłem jeden katalog i standardowy player TV odpala wszystko. O dziwo łapie też zewnętrzne napisay w formacie SRT (w napi projekt można ustawić żeby ściągało tylko ten format). Testowałem na mkv, avi, różnych kodowaniach. Czasami się zwiesi (może wina wifi) ale ogólnie wszystko in plus.

Nie wiem jak odnośnie dźwięku, gdyż nie posiadam jeszcze kina do tego, ale jak tylko się pojawi dam znać.
 

Zigi

New member
Przez wbudowany player to audio bez problemu pójdzie. Z tego co widzę na zrzutach z tego programu ma transkodowanie z napisami w standardzie czyli tv dostaje gotowy strumień z napisami i też dlatego nie ma problemów.
Ale swoją drogą wypróbuj sobie Archosa, co prawda z dts-em ma problem ale poza tym fajny program
 

Roni_84

New member
Jak to jest z tym DLNA w tych telewizorach philipsa?? w specyfikacji 55pus6561 jest napisane ze nie ma DLNA a wy tutaj o tym rozprawiacie.
 

bluray

Banned
Str 103 manual:
Obsługiwane oprogramowanie serwera
multimedialnego (DMS)
Można używać dowolnego oprogramowania
serwera multimedialnego z certyfikatem DLNA 1.5
(klasy DMS).
 
Do góry