Philips 5507 - multimedialne dno.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Umiecie czytać ze zrozumieniem co napisali po polsku inni ?
Jakoś mam wątpliwości .
Proszę uważnie przeczytać wypowiedzi poprzedzające.
 

jaskol

New member
Wbrew pozorom trudno kupić TV, który bedzie spełniał wszystkie nasze wymagania, w dodatku w rozsadnej cenie !
Mi nie zalezy na 3D - ale dobrym obrazie i dobrym odtwarzaniu mkv - i nadal nie wiem, co jest lepszego od tego Phila ;)
 

enceladus

Banned

b3rs_pl

New member
Witam. Od razu mówię że dostałem ten TV w prezencie. Na początku oczywiście cieszyłem się jak mops nowym nabytkiem, niestety to się zmieniło. Ten TV ma tylko 3 zalety, poza tym to jedna wielka wada. Te zalety to dobra jakość obrazu, design oraz niski pobór prądu.
To wszystko.

Teraz wady:
1. Brak normalnych wejść component, euro i 2 kanałów audio (L I R). Wszystko to idzie przez durne przejściówki. O ile obraz z mojego XBoxa dało się uzyskać tak już dżwięku niestety nie. Poronione.
2. Żeby nagrać program trzeba mieć USB-ka co najmniej 32GB co uważam za dużą przesadę.
3. Palcująca się obudowa.
4. Mnogość funkcji wszelakich (obraz, dżwięk i inne) też uważam za wadę gdyż trudno przez to ustawić telewizor pod swoje preferencje.
Nie wiadomo co wybrać po prostu.
5. Nie czyta polskich ogonków w napisach SRT a tak się niestety składa że wszelkie nowości kinowe są tylko z napisami...
6. Pilot i menu. Wszystko za bardzo pokomplikowane, niewygodnie rozmieszczone przyciski na pilocie. Intuicyjność sterowania do dupy.
7. Niektórzy wspominają o bardzo dobrym dżwięku. Wolne żarty, dżwięk w tym TV jest co najwyżej przeciętny, nic ponadto. Na DigitalVersus można sobie zobaczyć wykres audio tego modelu.
8. Funkcje Smart TV. Co to w ogóle ma być ja się pytam !? Widgety działają tak jakby chciały a nie mogły a przeglądarka internetu to już dno totalne. Strony ładują się baaardzo powoli, poza tym brak obsługi Flasha, także o normalnym surfowaniu po necie można sobie co najwyżej pomarzyć.
Jak znajdę więcej wad to dam znać. A pewnie znajdę...
Wiem że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ale jak tu nie zaglądać skoro normalne użytkowanie sprawia tyle trudności i przykrości zarazem.
Philips to teraz już czysta chińszczyzna, skończyły się dobre czasy tej firmy na rynku TV.

Napisałem tego posta by przestrzec potencjalnych nabywców przed telewizorami tej firmy (no, może poza ich najwyższym modelem ).
Żegnam.


1. Przeczytaj instrukcję. Do XBoxa, TV i do przejściówki... To że nie umiesz podłączyć audio, nie znaczy że się tego nie da zrobić. Przejściówki mogą okazać się wygodniejsze niż ich brak.

2. Ktoś cię zamroził czy się wczoraj urodziłeś? Koszt USB Flasha 32GB to chyba pryszcz przy cenie TV.

3. W jakim sensie? ;):D:lol:
Telewizory też się czyści...

4. W TV są opcje szybkiego konfigurowania a przy pierwszym odpaleniu masz kreator ustawień, wciąż za dużo? To może sam nie wiesz czego chcesz?

5. Tu niestety Philips zawodzi. Można to obejść przez podpięcie BluRaya/DVD z obsługą polskich znaków lub komputera. Najlepiej jest to zrobić przez HDMI jeżeli urządzenie ma funkcję CEC to można będzie nim sterować z poziomu TV.

6. Jest to kwestia przyzwyczajenia i rozpaczliwa próba wyszukania dziury w całym.

7. Dźwięk jest dość słaby ale można podpiąć głośniki np. przez gniazdo słuchawkowe w TV i problem z głowy.

8. Zgadzam się. Wypuszczanie softu w takim stanie powinno być karane chłostą! O ile przeglądarka jest w mojej skromnej opinii niepotrzebnym dodatkiem to cała reszta powinna działać o niebo lepiej. I nie chodzi mi tu aż tak o szybkość, ale o prawidłowość działania i ergonomię.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wpisy wykraczają poza temat .
Następne informacje proszę umieszczać w istniejącym wątku o modelu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry