Philips 55" PFL7606 PASYWNY 3D !

bluray

Banned
Dziś wszedł pierwszy duży ekran 55" LCD od Philipsa !
Model 55 PFL7606.
Gra 3D lepiej niż niskie modele LG 570. Ale to są niuanse.
Dizajn: szczokowane aluminium. Fajna niezbyt cienka ramka.
Bo uważam, że Samsung przesadził z obramowaniem.
A teraz cena:
7999 pln !!!
Taka cena w drogim Saturnie dobrze wróży.
W listopadzie 2010' za 46" Sam C8000 dałem tyle samo.
I mam te paskudne aktywne 3D.
Nic tylko się pochlastać.

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie jest to kwestia wybory albo jak kto woli kasy.
System 3D to tylko gadżet. Telewizor trzeba wybierać kupując do 2D.
Ale cena fajna . Zobaczymy jaka jakość w 2D.
Toshiba ma też super modele 55WL 786 w niższej cenie i pięknie grają w 2D.
 

redlum

New member
Bez reklam
Tylko, że model C8000 to był najwyższy model Samsunga, a ten jest ze średniej półki. Zapomniałeś także dodać, że wyższe modele Philipsa będą wyposażone w aktywne 3D. Tak samo jak inne firmy - Philips pokazał co należy do przeciętnej technologii, a co do hi-endu.
 

marian111

New member
Okulary pasywne-szajs?

Dziś w Saturnie (Wawa ARKADIA) wszedł pierwszy duży ekran 55" LCD od Philipsa !
Model 55 PFL7606.
Gra 3D lepiej niż niskie modele LG 570. Ale to są niuanse.
Dizajn: szczokowane aluminium. Fajna niezbyt cienka ramka.
Bo uważam, że Samsung przesadził z obramowaniem.
A teraz cena:
7999 pln !!!
Taka cena w drogim Saturnie dobrze wróży.
W listopadzie 2010' za 46" Sam C8000 dałem tyle samo.
I mam te paskudne aktywne 3D.
Nic tylko się pochlastać.

2 ms reakcji jak to u Phila.
Pasywne 3D rządzi - to opinia sprzedawców sieci SATURN.

Jedno tylko pytanie to dlaczego za jedną parę aktywnych mogę mieć dziesięć albo i więcej pasywnych. Rynek wie co robi, dają po siedem do LG i jest łapanka?
 

bluray

Banned
Cena:
6 240 zł za 55", szczotkowane aluminium i logo PHILIPS !
To jest przejaw nowej polityki cenowej Philipsa po oddaniu produkcji telewizorów chinskiej firmie.

To pierwszy "nowożytny" model Phila o takiej przekatnej.
Ten model to moze być killer w wyzszej półce.
Poczekajmy na testy.
Tak świadomie piszę z wyższej bo w mojej opinii "aktywne" 3D juz nie żyje.
Kolejny raz potwierdzają to sprzedawcy z Saturna.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
nie ma jak eksperci z Saturna od rynku RTV - jeden parę lat temu próbował mi wcisnąć 20'' Sharpa (4:3) jako TV HDready. Ale to było parę lat temu - pewnie od tego czasu już ich wyszkolili.
 

Santi

New member
Zapomniałeś także dodać, że wyższe modele Philipsa będą wyposażone w aktywne 3D. Tak samo jak inne firmy - Philips pokazał co należy do przeciętnej technologii, a co do hi-endu.

Ciekawe dlaczego ta przecietna technologia jest przez wiekszosc lepiej oceniana niz hi-end? :p
Moze ten hi-end to tylko hi-price. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A dlaczego nikt nie wspomniał, ze paswyne 3D to juz nie HD? Ja tam zdecydowanie wole dobre 2D niz obecne 3D, obojetnie czy w HD migawkowym czy SD pasywnym.
 

redlum

New member
Bez reklam
Ciekawe dlaczego ta przecietna technologia jest przez wiekszosc lepiej oceniana niz hi-end? :p
Moze ten hi-end to tylko hi-price. :)

Nie chodzi tutaj o samą technologie 3D. Philips w swoich hi-endowych TV postawił na 3D aktywne które w przypadku tych TV jest tylko dodatkiem. W tej chwili materiału 3D jest mniej niż 1% dobrego materiału 2D. Więc kupując TV i sugerując się tylko czy TV ma aktywny czy pasywne 3D, a nie zwracając uwagi na inne parametry jest głupotą.
 

bluray

Banned
[1] technologia Cinema 3D ma certyfikat 1080p - full HD. Jest news w tej sprawie w sekcji NEWS.
[2] Panowie z Saturna ARKADIA mają bezpośredni kontakt z klientami i to na wielką skalę.
To wieloletni pracownicy i znakomici fachowcy. Znam ich od lat.
 

redlum

New member
Bez reklam
[1] technologia Cinema 3D ma certyfikat 1080p - full HD. Jest news w tej sprawie w sekcji NEWS.
[2] Panowie z Saturna ARKADIA mają bezpośredni kontakt z klientami i to na wielką skalę.
To wieloletni pracownicy i znakomici fachowcy. Znam ich od lat.

nie przekręcaj faktów - certyfikat dostał jeden z TV (47LW570S-ZD) inne TV od LG nie mają takiego certyfikatu



PS tak dla przypomnienia - LG samo przyznało że ta technologia ma braki
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...da-poprawe-jakosci-telewizorow-ale-kiedy.html
 

bluray

Banned
LG samo przyznało że ta technologia ma braki
To nieprawda.
Przez tyle lat nie spotkalem w Gdansku
Kompetentnej osoby w Saturnie i w Media
To jest możliwe, dlatego rozmawiam tylko ze znanymi mi od lat sprzedawcami.
Często wspólnie testujemy nowości. Trzeba tylko przynieść własny materiał do odpowiednich testów.
Jako jedyny na świecie (!!!) zobaczyłem i opisałem AVATAR 3D na Cinema 3D.
Bo mam ten BD i wniosłem do sklepu.
Wy tez to możecie. Bo trudna jest wymiana produków między działami w MM/S.

Sprzedawcy są najlepiej poinformowani co sądzą kupujący i jakie dokonują wybory.
Dane sprzedażowe są utajnianie po to by były towarem na sprzedaż.
Każdy producent zamawia takie dane od GFK Polonia. Jest jednak zobowioązany zachowaniem tajemnicy. To oczywiste.

Zatem jedynym pewnym źródłem nam dostępnym są relacje zaufanych sprzedawców.
Czy KIKI kiedykolwiek upublicznił swoje dane sprzedażowe ?
Nigdy.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
[1] technologia Cinema 3D ma certyfikat 1080p - full HD. Jest news w tej sprawie w sekcji NEWS.
Certyfikat? Od kiedy to VDE, które wydało ten "certyfikat" zajmuje się certyfikacją technologii telewizyjnych? To był zwykły chwyt marketingowy LG i tyle.

Certyfikacją w tej branży zajmuje się EICTA. To oni stają za licencjami na oznaczenia HD READY i HD1080p. LG jest członkiem EICTA.
 

bluray

Banned

JackS.

New member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ala-iz-telewizor-w-technologii-cinema-3d.html
A jaki to renomowany instytut naukowy ryzykował by oszustwo w głośnym temacie ?
Zastanów sie najpierw, a potem pisz.
Oszustwo? A skąd wiesz co jest w tym "certyfikacie" napisane?
Możesz dać linka do jakiejkolwiek informacji ze strony VDE na temat tego "certyfikatu"?

Wszystkie informacje prasowe jakie widziałem na ten temat bazowały tylko i wyłącznie na wypowiedzi pana Havisa Kwon z LG.

Zdaje się, że Panowie oponenci nigdy nie widzieli Cinema 3D.
Widziałem, bawiłem się. Ale to, że nie mamy do czynienia z pełną rozdzielczością 1920x1080 w 3D widać już po przeglądnięciu instrukcji obsługi, gdzie jako minimalną odległość do patrzenia na obraz 3D zaleca się odległość większą, niż odległość optymalna do oglądania obrazu 2D 1920x1080p.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jest prosty test:
bimapa tgz. jedno-pixelowa. Mogę taką moją planszę wstawić.
Za kilka minut bedzie !
Czyli 1920 x 1080 pix z liniami na przemian białymi i czarnymi.
Przełączamy w tryb 3D i obserwujemy czy widzimy wszystkie piony i poziomy.
Już przy najmniejszym overscacnie powstają szare obszary.
Albo robimy z takiego *.jpg film 1920 x 1080. A dalej jak wyżej.
Szkoda, ze nikt tego prostego testu nie wykonał do tej pory.
Niestety m ieszkam na wsi i mam 40 km do Arkadii. I staram sie bywać w mieście jak najrzadziej.
 

wrx

New member
Bez reklam
2 ms reakcji jak to u Phila.
Na papierze.
Pasywne 3D rządzi - to opinia sprzedawców sieci SATURN.
Fakt, wyrocznia.
System 3D to tylko gadżet.
Nie, to nie jest tylko gadzet - ja zamierzam tego uzywac, mnie sie to podoba, co wiecej, nie moge ogladac 3D na TV, ktory nie ma tej fukcji.
Gadzetem, to jest "multimedialnosc" nad ktora placze polowa forum, jakim filmu nie odtworzy albo napisow.
A od tego sa odtwarzacze tychze multimediow.
Tak świadomie piszę z wyższej bo w mojej opinii "aktywne" 3D juz nie żyje.
Kolejny raz potwierdzają to sprzedawcy z Saturna.
To w koncu w czyjej opinii? Twojej potwierdzonej przez nich?
Pozdrow ich ode mnie.
nie ma jak eksperci z Saturna (...)pewnie od tego czasu już ich wyszkolili.
Gwarantuje Ci, ze nikt, nikogo nie wyszkolil - tam pracuja coraz to nowi pracownicy, a ich wiedza pozostawia MEGA wiele do zyczenia - nawet w oczach takiego laika jak ja.:mrgreen:
A dlaczego nikt nie wspomniał, ze paswyne 3D to juz nie HD?
Bo to jest juz nie wazne. Rozumiesz, aktywne "juz nie zyje", wiec kogo obchodzi jakosc obrazu w pasywnym?:grin:
No i zasadnicze pytanie, po co taki np. Philips to jeszcze robi?
I staram sie bywać w mieście jak najrzadziej.
Polecam zmienic taktyke.
Jest wiele innych sklepow, gdzie sa ludzie znajacy sie na rzeczy.
A jak chcesz zrobic test swoich fachowcow z Saturna, to "podrzuc" im babcie lub dziadka z prosba o porade.:grin:
Ja, jak juz ktos napisal, nigdy nie spotkalem rzetelnego sprzedawcy w MM, Saturn, Elektromarket - albo mowi ci to, co chcesz uslyszec albo opowiada kompletne bzdury.
A juz najwieksza mozliwa tragedia jest (slyszalem widzialem na wlasne oczy) gdy sklep/dystrybutor zatrudnia osoby z ulicy do promocji swoich produktow, a pozniej ludzie malo zorientowani cierpia po zakupie, gdy im ktos otworzy oczy...:???:
 
Ostatnia edycja:
Do góry