Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

areq1987

New member
Witam można prosić o jaką kalibrację bo kupiłem założyłem telewizję UPC i porażka pikseloza aż miło aż się pytałem montera czy to na pewno kanały HD.. :( Tylko że ja mam wersję 55 cali nie wiem czy to robi jakaś różnice?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Dzięki spróbuję a możliwe że ten obraz taki jest nieciekawy bo oglądam 55 cali z niecałych 2m i to sygnał UPC nie ma nic do rzeczy? A może ten tv ma slabą jakość nie wiem czy nie oddać go przez to sieci 5ghz też nie widział musiałem dopiero z kanałami kombinować..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
Pikseloza nie ma nic do rzeczy co do samego telewizora, ale jak masz sygnał tv przez internet to wtedy możesz mieć pikseloze to ze względu na złą jakość sygnału
 

areq1987

New member
Pikseloza nie ma nic do rzeczy co do samego telewizora, ale jak masz sygnał tv przez internet to wtedy możesz mieć pikseloze to ze względu na złą jakość sygnału
Może nie tyle pikseloza, źle się wyraziłem. Raczej taka rozjeżdżające się ziarnistość brak ostrości jak w obrazie FHD. Jakby bitrate nie wyrabiał nawet w statycznych scenach np jak tutaj https://youtu.be/rIBdLGU2Bro

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
Jeśli jest dokładnie tak jak na tym filmie z youtuba że czasami obraz wskakuje na dobrą jakość to jest wina przesyłu, też mam telewizje po sieci od netii i czasami zdarza się że mam dokładnie tak jak ja tym filmie, programy HD robią się SD...to właśnie jest winą złego łącza, według konsultanta netii jest to spowodowane słabym przesyłem internetu co mogą powodować inne urządzenia czyli komputer lub telefon działający po tej samej sieci, po zgłoszeniu mi to jakoś rozdzielili że komp nie zakłóca transferu, im więcej urządzeń pod jedną linią tym gorsza jakość sygnału odbieranego tv
 

areq1987

New member
Jeśli jest dokładnie tak jak na tym filmie z youtuba że czasami obraz wskakuje na dobrą jakość to jest wina przesyłu, też mam telewizje po sieci od netii i czasami zdarza się że mam dokładnie tak jak ja tym filmie, programy HD robią się SD...to właśnie jest winą złego łącza, według konsultanta netii jest to spowodowane słabym przesyłem internetu co mogą powodować inne urządzenia czyli komputer lub telefon działający po tej samej sieci, po zgłoszeniu mi to jakoś rozdzielili że komp nie zakłóca transferu, im więcej urządzeń pod jedną linią tym gorsza jakość sygnału odbieranego tv
Nie wiem czy ta kablówka UPC idzie po necie bo to moja pierwsza kablówka.. Nie mam niby żadnego dekodera tylko kartę ci+..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są już ceny nowe.
50PUS7504 za 3099 zł
55PUS7504 za 3699 zł
50PUS8804 za 3599 zł
55pus8804 za 4199 zł
 

nagdob

Member
Bez reklam
Nie wiem czy ta kablówka UPC idzie po necie bo to moja pierwsza kablówka.. Nie mam niby żadnego dekodera tylko kartę ci+..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

A kabel antenowy masz podłączony do TV czy nie? Jak masz to pewnie idzie po kablu. Jeżeli tak to słaby sygnał.
 

areq1987

New member
Tak mam przez kabel antenowy sygnał jest jakieś 95/100 instalator musiał nawet zmniejszyć bo był za duży.
Powylaczalem wszystkie polepszacze i dalej rozmywające się ziarno.. Nie mam już siły do tego tv. :/ https://youtu.be/xSYA57rTWdk

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tak mam przez kabel antenowy sygnał jest jakieś 95/100 instalator musiał nawet zmniejszyć bo był za duży.
Powylaczalem wszystkie polepszacze i dalej rozmywające się ziarno.. Nie mam już siły do tego tv. :/ https://youtu.be/xSYA57rTWdk

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Cześć,
Oglądałem ten film w różnych rozdzielczościach jednak nie widzę na nim problemów z obrazem. Możesz dokładnie opisać o co chodzi i nagrać film gdzie przeklikujesz przez wszystkie opcje obrazu?
 

convoys2

New member
Tak mam przez kabel antenowy sygnał jest jakieś 95/100 instalator musiał nawet zmniejszyć bo był za duży.
Powylaczalem wszystkie polepszacze i dalej rozmywające się ziarno.. Nie mam już siły do tego tv. :/ https://youtu.be/xSYA57rTWdk

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Ja bym na twoim miejscu oddal to badziewie. Zrobilem glupote bo od razu wyrzucilem pudelko, a bez tego nie da rady zwrocic sprzetu.

O ile obraz wyglada swietnie przy dobrym zrodle (wysoka rozdzielczosc to nie wszystko, wazny tez jest bitrate na odpowiednim poziomie) http://www.hdtv.com.pl/forum/1535280-post1827.html to niestety przy gorszym jest ziarno. Przejrzalem caly temat i wiele osob zwracalo na to uwage. Pisali, ze na starszych telewizorach jakosc obrazu w nizszej rozdzielczosci byla o wiele lepsza. Jedna osoba wrzucila nawet zdjecia porownawcze z tego philipsa i jakiegos innego i roznica na niekorzysc philipsa byla kolosalna.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Sygnał antenowy może być dobry, ale jakość zła. Wtedy też będzie dooopa. Obraz tego modelu trzeba dobrze wyregulować, bo fabrycznie ustawiony nie nadaje się do niczego. Ja oglądam z satelity na module CI+ i jest gitarka. Oczywiście po odpowiednim ustawieniu obrazu.
 

matib90

New member
Powiem w ten sposób. Obraz po kablu HDMI to porażka niezależnie od ustawień obrazu. Niestety najprawdopodobniej jest to wada oprogramowania, które nie za abrdzo ogarnia. Przestaw sobie na tryb obrazu MONITOR to nie będziesz miał tzw ziarnistości ale nie będziesz mógł sobie skalibrować po swojemu obrazu jedynie kilka funkcji.

Poczytałem sobie nawet forum zagraniczne na ten temat i niestety nikt nie jest w stanie poradzić się co zrobić żeby było wszystko w porządku i pozwolę sobie link z innego forum tutaj wkleić gdzie też o tym piszą

https://www.avforums.com/threads/philips-55pus7303-12-calibration-im-lost.2202108/
 

Konrados1906

New member
Pilot jest tak słabej jakości czy tylko ja tak mam? Około pół roku a już schodzi z niego folia ...
Pomijam ze jest masakrycznie nieprecyzyjny ten „joystick” i ciężko czasami wcisnąć „ok” ale to trochę przesada już
 

Attachments

  • CFF024BC-A84E-4C39-8653-75259438A767.jpg
    CFF024BC-A84E-4C39-8653-75259438A767.jpg
    35,7 KB · Wyś: 25

areq1987

New member
Ja bym na twoim miejscu oddal to badziewie. Zrobilem glupote bo od razu wyrzucilem pudelko, a bez tego nie da rady zwrocic sprzetu.

O ile obraz wyglada swietnie przy dobrym zrodle (wysoka rozdzielczosc to nie wszystko, wazny tez jest bitrate na odpowiednim poziomie) http://www.hdtv.com.pl/forum/1535280-post1827.html to niestety przy gorszym jest ziarno. Przejrzalem caly temat i wiele osob zwracalo na to uwage. Pisali, ze na starszych telewizorach jakosc obrazu w nizszej rozdzielczosci byla o wiele lepsza. Jedna osoba wrzucila nawet zdjecia porownawcze z tego philipsa i jakiegos innego i roznica na niekorzysc philipsa byla kolosalna.
I co polecasz? zauważyłem że z większej odległości tak 2,5m już nie widać tego ziarna. Niestety przy 1,8 jak u mnie nie da się oglądać UPC. Netflix jest ok..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
Pilot jest tak słabej jakości czy tylko ja tak mam? Około pół roku a już schodzi z niego folia ...
Pomijam ze jest masakrycznie nieprecyzyjny ten „joystick” i ciężko czasami wcisnąć „ok” ale to trochę przesada już

U mnie też zeszło jakieś pół roku i z nudów starłem tą ochronę na całym kwadracie
 

convoys2

New member
I co polecasz? zauważyłem że z większej odległości tak 2,5m już nie widać tego ziarna. Niestety przy 1,8 jak u mnie nie da się oglądać UPC. Netflix jest ok..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Nic nie polece, ale moge zasugerowac abys poczytal o Samsungu NU740. Znajomy ma i chwali.
 
Do góry