Philips 50PUS6262/12 Odtwarzanie filmów

rodruk

New member
Witam !
Mam pytanie do Forumowiczów, natury technicznej jak i prawnej. Cztery lata temu kupiłem telewizor Philips 50PUS6262/12. Jadąc do sklepu zabrałem ze sobą dyski twarde aby sprawdzić jakość odtwarzania. Wtedy wszystko było ok. Jakieś dwa miesiące temu spróbowałem obejrzeć sobie stary film sprzed pięciu lat (nieważne czy nagrany kamerą, czy ściągnięty skąśtam). Niestety wyświetlił się komunikat "nieobsługiwany format". Chodziło o AVI. Koleś na info Philipsa powiedział mi, że zrobili aktualizację oprogramowania i rzeczywiście aviki nie są już obsługiwane ze względu na "walkę z piractwem".(sic !) Mam pytania. Czy cofnięcie telewizora do ustawień fabrycznych coś pomoże ? Drugie pytanie do prawników. Czy nie jest to zmiana warunków umowy ? TV w swojej specyfikacji (do dzisiaj tego nie zmienili) ma wyraźnie jak byk napisane, że takowy format obsługuje. To co później jakiś kolo z Eindhoven sobie wymyślił szczerze nie za bardzo mnie obchodzi. Liczy się chyba to co jest w dniu zakupu ?
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam !

Mam pytanie do Forumowiczów, natury technicznej jak i prawnej. Cztery lata temu kupiłem telewizor Philips 50PUS6262/12. Jadąc do sklepu zabrałem ze sobą dyski twarde aby sprawdzić jakość odtwarzania. Wtedy wszystko było ok. Jakieś dwa miesiące temu spróbowałem obejrzeć sobie stary film sprzed pięciu lat (nieważne czy nagrany kamerą, czy ściągnięty skąśtam). Niestety wyświetlił się komunikat "nieobsługiwany format". Chodziło o AVI. Koleś na info Philipsa powiedział mi, że zrobili aktualizację oprogramowania i rzeczywiście aviki nie są już obsługiwane ze względu na "walkę z piractwem".(sic !) Mam pytania. Czy cofnięcie telewizora do ustawień fabrycznych coś pomoże ? Drugie pytanie do prawników. Czy nie jest to zmiana warunków umowy ? TV w swojej specyfikacji (do dzisiaj tego nie zmienili) ma wyraźnie jak byk napisane, że takowy format obsługuje. To co później jakiś kolo z Eindhoven sobie wymyślił szczerze nie za bardzo mnie obchodzi. Liczy się chyba to co jest w dniu zakupu ?
Bardzo dobre pytanie, choć nie wiem, czy na tym forum znajdzie się prawnik ;)
Ja mam model sprzed roku i szczerze pisząc, nawet nie wiem czy odbiera ten format. Jeszcze kilka lat temu często puszczałem filmy z pendrive'a, teraz już znacznie mniej.
Mimo wszystko, ciekaw jestem odpowiedzi.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież nie ma obowiązku wykonywania update.
Ja w swoich telewizorach nie robiłem update - ciesząc się pełnym zadowoleniem w dniu zakupu. I zawsze wychodziłem na tym dla mnie - bardzo dobrze. Nie miałem nowych, innych, zmienionych - potrzeb.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli coś było zagwarantowane przy zakupie to nie można sobie tego ot tak zmieniać. Np jak masz płatna telewizję typu canal Plus czy Polsat i tam jakiś kanał jest gwarantowany to przy jego wyrzuceniu z oferty możesz zrezygnować z umowy bez ponoszenia kary umownej. Taka sytuacja była w styczniu na Polsacie właśnie.
Co do przywracania ustawień fabrycznych to niestety ale nic to nie da. Musiałbyś wgrać starszy soft.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry