Philips 47PFL8404 vs Toshiba 47ZV635DG

Lato7

New member
Witam,

Do niedawna byłem pewien swego wyboru - Philips 47PFL8404 (pokój ok 20m2, 3,5 x 5,5 m, telewizor stałby na dłuższej ścianie czyli odległość, z jakiej na niego patrzę to jakieś 3m). Przeznaczenie - w większości filmy DVD, X-Box 360, dodatkowo czasem telewizja, póki co jeszcze ciągle analogowa kablówka ale docelowo cyfrowa HD. Philips skusił mnie przede wszystkim ambilightem, widziałem ten telewizor u kolegi w nocy i bajka jak się ogląda, oczy się w ogóle nie męczą.
Ostatnio jednak zacząłem chodzić po sklepach oraz czytać fora internetowe i zabiło mi to przysłowiowego ćwieka w postaci Toshiby 47ZV635DG, któa nie ma ambilighta ale przekonuje mnie jakością obrazu.

Na co wy byście się zdecydowali?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Musze Ci powiedzieć że trudno odpowiedzieć na to pytanie,gdyż oba telewizory są naprawdę dobre i warte zakupu.

Ostatnio Toshiba poprawiła swój wizerunek telewizorów i są coraz lepsze ich modele oraz są niedrogie,gdyż produkowane są w Polsce koło Wrocławia.

Do minusów Toshiby względem Philipsa zaliczył bym
-Brak dostępu do netu
-Matryca z połyskiem
-Brak bajeru ambilight

Jeżeli te minusy Ci nie zawadzają to kup sobie Toshibę,gdyż ma ona jeden duży plus nad Philipsem,a mianowicie brak słynnego teatru,który niestety posiada Philips.

Teraz,jeżeli Ci trochę pomogłem w wyborze to ostateczna decyzja należy do Ciebie.
 

Lato7

New member
Dzięki za podpowiedzi!

Spytam o jeszcze jedną rzecz - który lepiej radzi sobie z sygnałem SD?
Docelowo ma być cyfrowa kablówka ale nawet tam nie wszystkie kanały są nadawane w formacie HD a 47 cali to już kawał ekranu i widać 'pikselozę'...
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedzi!

Spytam o jeszcze jedną rzecz - który lepiej radzi sobie z sygnałem SD?
Docelowo ma być cyfrowa kablówka ale nawet tam nie wszystkie kanały są nadawane w formacie HD a 47 cali to już kawał ekranu i widać 'pikselozę'...

Oba telewizory radzą sobie nie najgorzej z sygnałem SD,ale małą przewagę posiada Toshiba ze swoim dobrym procesorem do skalowania Meta Brain który jest silnikiem technologi Resolution+.

Ale pamiętaj o tym że jak będziesz miał swój telewizor podłączony pod dekoder cyfrowy to całą czarną robotę poprawy jakości przesyłanego obrazu będzie spełniać dekoder,i im lepszy dekoder tym lepsza jakość odbieranego obrazu na telewizorze.

Osobiście w swojej kablówce posiadam Technisata HD K2 który jest mistrzem w poprawie jakości sygnału SD i całą robotę nad poprawą obrazu przejmuje Technisat,a nie telewizor,żaden telewizor nie będzie w stanie tak poprawić sygnału SD jak doskonały Technisat HD K2.i to nie jest tylko moja opinia,ale również innych użytkowników tego dekodera jak i recenzje z czasopism.
 

boggy

New member
Witam.
Ja też mam dylemat między Toshibą a Philipsem ale modelami 32VX635 i 32PFL7404. W tej chwili mam Toshibę i zastanawiam się nad wymianą na Philipsa (moja Tosiba ma pewien defekt, opisany w dziale Toshiba). W sumie to jeśli chodzi o jakość obrazu, to ta Toshiba spełnia moje oczekiwania. Czy jeśli zamienię ją na Philipsa to poczuję gorszą jakość obrazu, gorszą czerń, gorsze kąty, itp? Czy ktoś miał te dwa modele i mógłby je porównać?
 

Lato7

New member
Decyzja zapadła, jutro odbieram Philipsa 47PFL8404.
Dam znać jak pierwsze wrażenia z eksploatacji, może dzięki temu ktoś będzie miał ciut łatwiej z decyzją niż ja :)
 

kub@

New member
Lato7 czekamy na wrażenia z tego tv :D
też zastanawiam się między Toschibą a tymi Philipsami :)
 
Ostatnia edycja:

Lato7

New member
A zatem...
Telewizor od trzech godzin już w domu i podłączony.
Jest... duży. Wizualnie bardzo mi się podoba. Uruchamiam i... bomba.
Obraz z analogowej póki co kablówki jest dużo lepszy niż myślałem, że będzie. Sporo zależy też od kanału - ale ogólnie nie ma różnicy in minus w stosunku do 32 calowego Samsunga HD Ready, którego miałem wcześniej. Ambilight - BAJKA! Kto raz obejrzy wieczorem film nie będzie chciał już żadnego innego telewizora niż Philips. Oczy się nie męczą, nastrojowo jest no i wszyscy robią 'wow' na widok obrazu 'wylewającego się' z ekranu.
Sam obraz - po przebrnięciu przez wstępne ustawianie jest świetny. Ostry, z nasyconymi kolorami, o przyjemnym kontraście. Kiedy podłączyłem X-Boxa 360 i zagrałem w Forza Motorsport 3 oraz NHL 2009 oniemiałem. Żadnego smużenia, artefaktów, widać po prostu to co trzeba - i to jak widać! Analogicznie po odpaleniu filmu DVD z mojego Harman Kardona jest cudnie.
Jedyne co muszę teraz zrobić to zmienić kablówkę na cyfrową HD i tyle :)

Każdemu, kto zastanawia się nad tym modelem Philipsa, polecam go z czystym sumieniem. To kawał naprawdę porządnego sprzętu za całkiem uczciwe pieniądze. W porónaniu do Toshiby (którą jednak jak sam przyznaję widziałem jedynie w sklepie) - jest ciut lepiej. Ambilight, matowa, nie odbijająca obrazów matryca oraz naprawdę dobry obraz - nie tylko HD ale również SD sprawia, że mam wrażenie iż to były dobrze zainwestowane pieniądze.

Dzięki Kiki za podtrzymanie mnie na duchu, dzięki tobie to właśnie Phil a nie Tosia gości dziś w moim domu :)

Wracam kombinować dalej z ustawieniami, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania postaram się odpowiedzieć najlepiej jak będę umiał. :)
 

Lato7

New member
Jeżeli Toshiba to seria SV685. Ale to już trochę inny pułap cenowy.

Porównywanie topowego modelu Toshiby na LEDach z serią 8000 Philipsa chyba nie jest do końca fair...

Danzig74 - sport jest ok, oglądałem już mecz właśnie na uerosporcie, żadnych smug za piłką, ruch płynny, jest ok.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Nie, źle mnie zrozumiałeś. Mi chodziło o to, że jakby kasy starczyło, to warto zainteresować się Toshibą SV685. Choć napisałem, że to inny pułap cenowy. Wiadomo, że nie można porównywać modeli z podświetleniem CCFL lub nawet Edge LED z Full LED.
 

kapsell

New member
Bez reklam
toshiba

Porownanie sv z tym Philipsem to jak Opla z Audi :D

W moim przypadku wybralem (po prezentacji domowej) Toshibe zv, i jestem bardzo zadowolony. Obraz miazga, szczegolnie w ruchu!
 

webb9r

New member
Sam mialem w polowie grudnia dylemat jaki model wybrac. Ostatecznie zzdecydowalem sie wlasnie na 42 8404 i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Najpierw przejde do minusow, ktorych jest zdecydowanie mniej. Wiadomo - teleweizor idealny, o ile taki istnieje kosztuje krocie, wiec kazdy tv z takie pulapu cenowego ma jakies wady, a wybor sprowadza sie do kompromisu w kwestii "co komu jest potrzebne i z czego bedzie korzystal".

Do wad zaliczylbym jednak przecietna czern, bo rewelacji tu nie ma, ale i dramatu tez nie rzecz jasna oraz 100hz tylko przy wlaczonym natural motion, co nie do konca jest prawda, bowiem nie trzeba byc specem od technologi zeby wiedziec, ze czestotliowsc odswiezania nijak ma sie do odwzorowania naturalnego obrazu, tudziez jak kto woli efektu teatru. W innym przypadku ustawienie 100 Hz na monitorze CRT dawaloby ten sam efekt, a wiadomym jest ze nic takiego sie nie dzieje. Mi generalnie efekt teatru nie przypadl do gustu, aczkolwiek do jednej rzeczy bardzo sie przydaje - SPORT. Mozna odniesc wrazenie jakby sie faktycznie siedzialo na trybunach. Brak optycznego wyjscia tez jest jak dla mnie minusem.

Do zalet zaliczylbym naprawde dobry kontrast i ostrosc. Swietnie tez radzi sobie z kolorami, nie ma przejaskrawien, czerwony jest czerwonym, nie wpada w bordo ani w roz. Ambilight to na pewno kolejny plus tego tv. Kto obejrzal cos przy zgaszonych swiatlach i wlaczonym ambilight'cie wie o czym mowie. U mnie zalezy od nastroju, ale przyznam sie ze czesto z niego korzystam i dziwie sie, ze inni producenci nie wprowadzaja tej przydatnej jednak funkcji. Ktos kiedys wspomnial o slabych glosnikach. Bzdura jakich malo. Naprawde glosniki daja rade, surround jest jaki jest, ale chyba nikt nie spodziewa sie po wbudowanych glosnikach cudow. Design jest bardzo ciekawy i na pewno bedzie bardziej ozdoba, niz szpetnym kawalkiem plastiku w salonie. Wspolpraca z PC bez zarzutow. Dobry panel boczny z wszelkimi potrzebnymi wtyczkami (poza wspomnianym wczesniej opticalem) i rownie dobry panel tylni - wszystko jest gdzie byc powinno. Bardzo schludny i solidny pilot, nie zagmatwany, bardzo intuicyjna obsluga. Czujnik swiatla tez sie przydaje przy naswietlonych pomieszczeniach.


Z czystym sumieniem moge polecic ten model kazdemu, o ile wymienione przeze mnie wady nie sa dla kogos priorytetem. Mysle, ze stosunek cena/jakosc w tym modelu to solidna 4, a nawet 4+.


ps. sport prezentuje sie naprawde elegancko. Mam canal + sport HD i musze przyznac, ze odkrylem pilke nozna na nowo ; ) zwlaszcza z wlaczonym HD natural motion i 100 hz
 
Ostatnia edycja:
Do góry