Philips 47pfl7404 problem z wielkością obrazu.

gorg

New member
To mój pierwszy telewizor LCD, może stąd ten problem.
Nie potrafię ustawić wielkości obrazu odpowiedniej do wielkości ekranu przy połączeniu HDMI cyfrówki dialogu.
Obraz jest za mały lub jeśli jest na cały ekran to ciut za dużo rozciągnięty.
Pomożecie laikowi ?

Z góry dziękuję. ;)
 

gorg

New member
Właśnie podłączyli mi cyfrówkę z Dialogu. Chyba, że masz na myśli model.
Przez SCARTa jest prawie dobrze, ale nie o to przecież chodzi...
 

marianin

New member
gorg napisał:
Przez HDMI zwęża obraz przy włączeniu i przełączeniu kanału, a po 10 sekundach rozszerza trochę za dużo.
U mnie podobnie dzieje się z niektórymi filmami DVD gdy je "puszczam" z mojego BR (via HDMI). Chyba tak jest ten sygnał (4:3) emitowany, że nijak TV sobie nim nie poradzi (przy włączonym autoformacie). Mogę wtedy jedynie zmienić ustawienie formatu obrazu w BR i tak też robię. Niektóre kanały nadawane w "N-ce" w HDTV też czasem są nadawane w 4:3 (z czarnymi pasami po bokach) i wtedy też tylko w tunerze mogę zmienić format obrazu.

Musisz zatem pogrzebać w tunerze od Dialogu :-(.

BTW Jakie masz łącze w dialogu i jak Ci te programy chodzą ?
nie tną się ?
Pozdrawiam
 

ddarekk

New member
To nie wina telewizora tylko dekodera Dialogu.Po prostu nie radzi sobie ze skalowaniem obrazu.W 16:9 bedą tylko programy HD. Oprócz tego sygnał jest w rozdzielczości 720 a nie 1080. Programy SD po HDMI będziesz miał tylko obraz 4:3. Niestety ja też władowałem sie w to g... na rok czasu.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
gorg napisał:
Przez HDMI zwęża obraz przy włączeniu i przełączeniu kanału, a po 10 sekundach rozszerza trochę za dużo.

Jeżeli masz w swoim telewizorze w menu format obrazu,podmenu nieskalowany to przy połączenie przez HDMI powinno się wybrać wlaśnie tę opcję,ja mam tak ustawione i jest całkiem dobrze.
 

gorg

New member
BTW Jakie masz łącze w dialogu i jak Ci te programy chodzą ?
nie tną się ?



Nic się nie tnie, wszystko hula jak należy.
Dzięki, pozdrawiam.
 

gorg

New member
ddarekk napisał:
To nie wina telewizora tylko dekodera Dialogu.Po prostu nie radzi sobie ze skalowaniem obrazu.W 16:9 bedą tylko programy HD. Oprócz tego sygnał jest w rozdzielczości 720 a nie 1080. Programy SD po HDMI będziesz miał tylko obraz 4:3. Niestety ja też władowałem sie w to g... na rok czasu.
Wielkie dzięki, a co zrobisz po roku ? jakie masz możliwości ?
 

gorg

New member
vienna1980 napisał:
Jeżeli masz w swoim telewizorze w menu format obrazu,podmenu nieskalowany to przy połączenie przez HDMI powinno się wybrać wlaśnie tę opcję,ja mam tak ustawione i jest całkiem dobrze.

Nic to nie daje niestety,
dzięki, pozdrawiam.
 

ddarekk

New member
gorg napisał:
Wielkie dzięki, a co zrobisz po roku ? jakie masz możliwości ?

Jesli nic w Dialogu sie nie poprawi (między innymi czekam na jakiś soft do dekodera) to przeprosze sie z Vectrą. Jeśli chodzi o telefon i internet to nic Dialogowi zarzucić nie mogę ale telewizja to niestety im sie nie udała.Połasiłem sie na promocje i mniejsze opłaty.Obraz na Sd jest gorszy miedzy innymi dlatego ze nie można puśćić go Przez HDMI.Programy HD także nie umywaja sie jakościowo do Vectry.No ale to chyba nie to miejsce aby rozpisywać sie o Dialogu. Przy okazji napisze o nowym nabytku jakim jest Philips 37/9604.
Jestem z lekka zauroczony tym telewizorkiem.W żadnym jak do tej pory (a troszkę ich widziałem ) nie było tak fajnego dzwięku. Obraz pewnie podobny jak w sony 5500 tyle tylko że sony nie ma ambi.Mogę z pewnością stwierdzic że philips kupił mnie tym wynalazkiem.
 
Do góry