Philips 47pfl7008 czy Panasonic TX-L47DT60E

Jaki model lepszy


  • Total voters
    0

Rainmanatb

New member
Witam
Chciałbym uzyskać kilka informacji technicznych w temacie dwóch telewizorów
Panasonica TX-L47DT60 jak i Philipsa 47PFL7008. Informacje te pomogą mi wybrać między tymi dwoma modelami.
W kwestii Philipsa informacje na stronie producenta są dość skąpe, a w samych sklepach są wręcz rozbieżne w związku z czym chciał bym się dowiedzieć faktycznej i dokładnej specyfikacji modelu 47PFL7008 .
1. Na jakiej częstotliwości pracuje WiFi tylko 2,4GHz czy również na 5Ghz?
2. Czy moduł CI współpracuje z operatorem kablówki UPC?
3. Czy telewizor posiada port VGA (d-sub)?
4. Czy telewizor posiada Tuner DVB-S (na stronie euro piszą że tak, na stronie producenta znowu że nie)?
5. Czy telewizor ma wsparcie dla urządzeń wskazujący (mysz, klawiatura) na USB (może ktoś akurat używa urządzeń Logitecha z odbiornikiem Unifing)?
6. Czy telewizor posiada jakiekolwiek USB 3.0
7. Jak byście ocenili obraz 3D, najlepiej w stosunku do Panasonica DT60?
8. Jak wygląda obsługa plików MKV (ponoć np. panasonic ma z tym problem)
9.Czy w obecnej wersji softu telewizor obsługuje pliki TXT oraz czy wyświetla polskie znaki?
10. O jakiej prędkości jest port LAN (standard to niby 100Mb/s, ale może poszli o krok dalej i jest 1000Mb/s)?
11. Jak oceniacie awaryjność Philipsów, szukając w googlach o problemach/uszkodzeniach w obu modelach lista na temat philipsa jest strasznie długa, ale może to wynikać większej popularności marki Philips?

W przypadku Panasonica prawie wszystkie informację podane są na stronie ( to chyba najlepiej zorganizowana specyfikacja. Według producenta port CI jest zgodny z CI+ ale czy będzie działał., w związku z czym czy w modelu DT60:
1.Port CI obsługuje kablówkę UPC, ktoś pisał że nie ale nie mogę tego nigdzie potwierdzić
Znalazłem na wp że seria WT działa, a tu znowu jedne modele działają inne nie:/ et5e
2.Jak wygląda obsługa plików MKV (ponoć są problemy).
3.Czy ta czerń faktycznie jest tak słaba, że warto brać ją pod uwagę?

Reasumując pod względem techniczny oba modele są obiecujące, ale obraz i dźwięk, efekty wizualne i design (cieniutka ramka) Philipsa według testu są lepsze od Panasonica, do tego można dodać różnice w cenia . Znowu Panasonic jest bardziej funkcjonalny, na pewno DVB-S;T,C, Bluetooth (czyli możliwość podłączenia audio przez Bluetooth), obsługa Flasha. Być może wyjaśnienie tych kilku niewiadomych w philipsie pozwoli wyłonić jednego zwycięzce.
 
Ostatnia edycja:

Festan06

New member
Nastawiłem się na Panasonica TX-L47DT60E i Panasonic TX-L47WT60E ale ten WT za drogi.Muszę przyjrzeć się Philipsowi.Jest tańszy od DT.Ale czy lepszy?Mam niemiłe doświadczenia z tą marką.A Panasa mam plazmę i byłem zadowolony.Czekam na jakieś konkretne info o tym Philipsie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips też dokonał dużych zmian poprawy jakości.
Panasonic ma świetny nowy interfejs.
Philips ma extra czerń, cienką ramkę, kamerę skype,Ambilight
Ale wybór oczywiście należy do Ciebie.
 

Rainmanatb

New member
Kiki jednak skusiłem się na Panasonica, ale to tylko z powodu marnych informacji na stronie philipsa. W Panasonicu wiedzialem czego sie spodziewać, w Philipsie mogła to byćjedynie niespodzianka.
Mam tylko dwa pytanka
1 czy idze jakoś wyłączyć "tryb teatralny" jakiś taki sztuczny niekiedy obraz ( albo ki sie wydaje wcześniej miałem tv z laptopad podłączonego pod 22"monitor)
2 podczas montowania telewizora zauważyłem jednego bubla, a mianowicie przy dotknięciu matrycy w środkowej dolnej cześci przy ramce matryca wydajensie być luźna ( w zasadzie caly dół matrycy jest jak by luźny). Delikatnie sprawdzilem pozostałe miejsca w zdluz ramki i reszta jest ok. Czy tak ma być czy to może reklamować
 

Riv11

New member
Bez reklam
Wejdź w ustawienia obrazu i wyłącz IFC, efekt teatru zniknie. Luz matrycy jeat normalny.
 

Festan06

New member
Rainmanatb gratuluję zakupu.Też się skłaniam ku Panasowi DT Tylko poczekam miesiąc lub dwa.Cena spadnie.Wiadomo nowy model musi na początku odpowiednio kosztować.A swoją drogą będę obserwował Philipsa,może jakiś posiadacz tego TV napisze coś o nim.
Napisz jakie odczucia?Jak się Panas sprawuje?Czy dobrze radzi sobie z netem?No i obraz?Jakieś mankamenty?Każda opinia przyda się przyszłym nabywcą tego panasa.
 
Ostatnia edycja:

Festan06

New member
Czy ktoś się orientuje gdzie jest produkowana matryca do Panasonica 47DT60? Czy w Japoni tak jak ubiegłoroczny model DT50?
 

Rainmanatb

New member
Rainmanatb gratuluję zakupu.Też się skłaniam ku Panasowi DT Tylko poczekam miesiąc lub dwa.Cena spadnie.Wiadomo nowy model musi na początku odpowiednio kosztować.A swoją drogą będę obserwował Philipsa,może jakiś posiadacz tego TV napisze coś o nim.
Napisz jakie odczucia?Jak się Panas sprawuje?Czy dobrze radzi sobie z netem?No i obraz?Jakieś mankamenty?Każda opinia przyda się przyszłym nabywcą tego panasa.

Jestem właśnie w trakcie przeprowadzki (dlatego miałem takie "parcie" na konkretny model) i udało mi się sprawdzić na szybko czy tv jest sprawny:) ( dvb-t z małej antenki teleskopowej od tunera do Laptopa, a internet z telefonu). Pod koniec tygodnia jak trochę go po testuje dam znać. Na chwilę obecną co mogę powiedzieć to flash w przeglądarce działa, audio przez bluetooth również, pliki MKV odtwarza bez problemu. W linii prostej jestem 52km od nadajnika w Śremie, mieszkam na 4 pietrze w bloku i bez problemu łapie sygnał (50-89%, w zależności od muxa) z małej antenki bez wzmacniacza.
 

Rainmanatb

New member
Mam dość poważne pytanie. Jak wiadomo jednym z największych wrogów elektroniki jest wysoka temperatura, w związku z czym jak bardzo powinien sie nagrzewac tv? Ostatnio po 4h oglądania tv chciałem podłączyć pendriva i okazalo sie że miejsce w którym znajduje sie elektronika (a doładniej tył i bok) jest dość gorące przy chwilowym dotknięciu, a przy dłuższym konkakcie nawet dość nie przyjemnie gorące. Czy tak ma być? Z tego co wiem Panasonic chwali sie tym że w jego telewizory są PB free a z doświadczenia wiem (laptopy) , że luty bez ołowiu są twardsze i podatne na pękanie przy zmiennej temperaturze. Jak to się ma do innych marek?
 

roberttx

New member
Witam

Mam pytanie odnoście podłączenia dysku pod telewizor panasonic tx-l47dt60e czy już ktoś to robił? czy dysk musi mieć zasilanie zewnętrzne?
czy jak ustawi się nagrywanie a TV jest wyłączony (stan czuwania) dysk bez zewnętrznego zasilania będzie nagrywał?
 

Rainmanatb

New member
Panasonic ma USB3.0 więc prądu mu nie braknie (nawet na 3.5", mam tak podłączony dysk na SATA przez przejściówkę usb). Co do samego nagrywania to ustawiasz co i kiedy ma być nagrane i klikasz na pilocie power. Jak Telewizor zacznie nagrywać to dioda zmieni kolor z czerwonego na pomarańczowy. Sam tv ma jeszcze jeden bajer możesz nagrywać jeden kanał a oglądać drugi kanał w tym samym czasie (dwa tunery ;) )
 
Ostatnia edycja:
Do góry