Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bob1969

Member
Bez reklam
Prawdę mówiąc, na własne ryzyko, to można wgrywać jakieś alternatywne softy nie wiadomo skąd a nie oprogramowanie pobrane z oficjalnej strony.
 

patrykxes

New member
Czesc,
1. Zastanawiam sie nad zakupem telewizora Philips 42PFL6008K, gdzie w RTV-EURO-AGD w całym mieście mają tylko wystawowe egzemplarze z półek dość dobrze wypalone, czy warto taki model brać za 2990 ?
2. Widziałem obraz w sklepie z cyfrowej TV i skalowanie jakoś słabo wyglądało, obraz bardzo rozpikselowany (gorszy niż w CRT), czy to kwestia ustawień ?
3. Podobno ten model nie ma FullHD w 3D czy to prawda ?
4. Czy potwierdzacie że ten model posiada matryce 100Hz ?
5. Czy test przedstawiony na 1 stronie w tym wątku dla modelu 47PFL6008K można odnieść do 42PFL6008K (wydaje mi się, że różnica powinna być tylko w rozmiarze ekranu a nie podzespołach elektronicznych) ?

PS. Jestem początkujący w sprawach dotyczących TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Nie brałbym powystawowego- skoro są nowe. Napisz na PW dostaniesz info.
2.Z całą pewnością.
3.Nie prawda
4.Tak - ma matrycę natywną 100Hz
5. Dokładnie jest tak jak napisałeś, sprawdziłem.
 

PiotrG

New member
Nie odpowiem Ci na razie. Poczekam z tydzień, poobserwuje... Ostatnio też po instalacji wg twojej instrukcji miałem dobrze ale potem problem wrócił po paru dniach.
Na razie jest git.

Mija tydzień od zainstalowania nowego softu. Przez ten cały czas nie odnotowałem ani jednego restartu. Problemów z włączeniem i wyłączaniem też nie miałem. Generalnie oglądałem filmy i słuchałem muzyki z dysku sieciowego (DLNA), trochę z pendrive'a, trochę SmartTV (youtube). Telewizji nie ma więc nie wiem jak tam spawa wygląda.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Jak ktoś się o to pyta, to widać jest różnica. Pasywne 3D nie jest w Full HD- ale to nie kwestia Philipsa, tylko ogólnie technologii. Transmisji owszem, nie uświadczy, ale już filmów 3d jest do obejrzenia całkiem sporo- i od czasu do czasu sobie dla urozmaicenia taki film można obejrzeć.

Aktywne 3D oferuje zauważalnie wyższą jakość, ale jednak to migotanie po obejrzeniu całego filmu wywołuje bóle głowy (przynajmniej u mnie). Więc generalnie mimo wszystko polecam pasywne.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Mija tydzień od zainstalowania nowego softu. Przez ten cały czas nie odnotowałem ani jednego restartu. Problemów z włączeniem i wyłączaniem też nie miałem. Generalnie oglądałem filmy i słuchałem muzyki z dysku sieciowego (DLNA), trochę z pendrive'a, trochę SmartTV (youtube). Telewizji nie ma więc nie wiem jak tam spawa wygląda.


czyli Twoj problem juz rozwiazany?
 

MrGybek

New member
Witam
Niedawno zakupiłem model 42 calowy tego telewizora i widuje dość często w nim artefakty (bądź wydaje mi się że są to artefakty) mianowicie zawsze występuje rozmycie w około napisów.
Np. w final fantasy XIII filmy renderowane bez problemu natomiast podczas filmów na silniku gry bądź podczas gry gdzie napisy są nakładane na obraz, w momencie ruchu kamery czy ruchu w pobliżu napisów występuje rozmycie. Występuje ono również przy napisach w filmach jak i w samych filmach, wydaje mi się że głównie przy szybkich ruchach kamery w różnych miejscach na ekranie.
Interesuje mnie jak to wygląda na tle innych ledów, czy jest to w miarę normalne czy występuje np. w konkretnie tym modelu, czy należało by go wysłać na gwarancje (jeszcze tygodnia nie ma ) bądź może trzeba coś ustawić w opcjach ( już próbowałem ale mi się nie udało).
Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.
 

evolv

Member
Wystarczy wyłączyć funkcję - perfect natural motion i artefakty w całości znikają :) generalnie jak czytałem na różnych forach to ludzie w ogóle zalecają wyłącznie wszystkich opcji znajdujących się pod "pixel precise hd". Jako ktoś kto pracował z telewizorami ponad 3 lata, po 2 dniach użytkowania mogę z całą stanowczością polecić ten tv - zwłaszcza jeżeli chodzi o jakość obrazu. Mam natomiast dwa problemy - pytania. Czy w ostatnim "funkcjonalnym" sofcie działają napisy przez dlna? I drugie pewnie mniej spotykane - pomimo, iż mam 2 telefony htc one, to żaden nie chce się połączyć z tv przez miracast (mam póki co soft chyba najstarszy QF2EU-0.64.18.0).
 

PiotrG

New member
Witam
Niedawno zakupiłem model 42 calowy tego telewizora i widuje dość często w nim artefakty (bądź wydaje mi się że są to artefakty) mianowicie zawsze występuje rozmycie w około napisów.
Np. w final fantasy XIII filmy renderowane bez problemu natomiast podczas filmów na silniku gry bądź podczas gry gdzie napisy są nakładane na obraz, w momencie ruchu kamery czy ruchu w pobliżu napisów występuje rozmycie. Występuje ono również przy napisach w filmach jak i w samych filmach, wydaje mi się że głównie przy szybkich ruchach kamery w różnych miejscach na ekranie.
Interesuje mnie jak to wygląda na tle innych ledów, czy jest to w miarę normalne czy występuje np. w konkretnie tym modelu, czy należało by go wysłać na gwarancje (jeszcze tygodnia nie ma ) bądź może trzeba coś ustawić w opcjach ( już próbowałem ale mi się nie udało).
Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.
Dokładnie jak kolega wyżej napisał to kwestia parametrów Pixel Precision. Zobacz czy te objawy masz w trybie "Film" tam wszystko jest wyłączone domyślnie i problemów nie powinieneś uświadczyć.
 

sarar

New member
Jaki wieszak polecacie pod ten TV? Taki slim - z odległością tv od ściany około 2 cm nie popsuje efektu ambi light? A jak nie slim to jaki?
 

piot.rek

New member
To co poprawiono w wersji 0.56

QF2EU-0.171.56.0 (Date published: 2013-09-05)
 Improvements in quick startup implementation.
 Solution for screen edges reset

Naprawiono przypadłość z brakiem możliwości włączenia TV za pomocą pilota - co osobiście najbardziej mnie cieszy. Nie dodano, żadnej nowej funkcjonalności (może to i dobrze :) )

Mam pytanie do uzytkownikow najnowszego softu (171.056), czy po wgraniu nowego softu dostepne jest polskie menu? bo przy ściąganiu softu brak jest polskiego języka
 

PiotrG

New member
Mam pytanie do uzytkownikow najnowszego softu (171.056), czy po wgraniu nowego softu dostepne jest polskie menu? bo przy ściąganiu softu brak jest polskiego języka

Tak, jest dostępne polskie menu.
Dokładnie, wystarczy ściągnąć zipa ze strony 47PFL6008K/12 Philips 6000 series Niezwykle smukły telewizor LED 3D Smart 47PFL6008K 119 cm (47") Easy 3D DVB-T/C/S/S2 z dwustronnym systemem Ambilight XL i Pixel Precise HD - Philips Support pomimo że w nazwie zawiera en. Instalujesz zgodnie z instrukcją obsługi. Potem zalecane jest uruchomienie ponownej instalacji telewizora.
 
Do góry