Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

cureman

Active member
Bez reklam
Naciśnij NIEBIESKI klawisz na pilocie. Tam masz alfabetyczny spis treści instrukcji obsługi, czyli szukasz interesującej Cię sprawy, lub CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI.

Wchodzę w menu i pokazuje mi info o sygnale,nie wiem jak przejść na ikonę z dźwiękiem .Na strzałach nie idzie ...pierwszy raz mam taki problem w życiu z tv ,hehe jak amator .Dzieki za pomoc ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Wchodzę w menu i pokazuje mi info o sygnale,nie wiem jak przejść na ikonę z dźwiękiem .Na strzałach nie idzie ...pierwszy raz mam taki problem w życiu z tv ,hehe jak amator .Dzieki za pomoc ;)

Witam uprzejmie,

"Na strzałach nie idzie" :hihi:
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lucjan 5

New member
Wchodzę w menu i pokazuje mi info o sygnale,nie wiem jak przejść na ikonę z dźwiękiem .Na strzałach nie idzie ...pierwszy raz mam taki problem w życiu z tv ,hehe jak amator .Dzieki za pomoc ;)

Gdy naciśniesz klawisz "options" i nie pokaże Ci się "styl dźwięku", "tryb obrazu" i inne opcje lecz prostokąt z innymi informacjami, popatrz na górną krawędź ekranu i zobaczysz tam trzy małe ikonki obok siebie. Środkowa po uaktywnieniu (strzałką w górę i OK) otworzy to o co Ci chodzi. Z tym, że to są tryby dźwięku i obrazu FABRYCZNE. Używam ich i jestem bardzo zadowolony z takich ustawień.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Dzieki za pomoc juz wszystko znalazłem ! .Ma, następne pytanie jak puścić gre z ipada na ekran tego tv ? (Hihi kolejny zonk )
 

imper

New member
Witam
Mam ten tv od kilku miesięcy i nie miałem problemów. Jakiś tydzień temu zrobiłem aktualizacje i niby wszystko ok. Dopiero dzisiaj oglądałem wieczorem i od razu rzuciło mi się w oczy świecenie w lewych rogach. Nigdy wcześniej tego nie było, całość ładnie równo świeciła. Podejrzewam, że to wina aktualizacji. Czy ktoś ma też taki problem? Chciałbym wrócić do starego, ale czy można gdzieś znaleźć soft z grudnia?
 

phil7008

New member
Bez reklam
Cureman polacz sie z tv przez hdmi lub miracast jezeli twoj ogryzek ogarnia WIDI
Imper swiecenie moglo pojawic sie po (uciskaniu) czyszczeniu matrycy niestety ten typ tak ma, wlacz dynamiczne podswietlenie moze bedzie lepiej ,raczej aktualizacja softu nie ma nic do rzeczy chyba ze faktycznie ingerowala w ustawienia tv ktore skutecznie maskowaly niedoskonalosci technologi wykonania matrycy

Tapnięte z Kamyka
 
Ostatnia edycja:

imper

New member
zrobiłem wywiad i nikt nie czyścił matrycy. Więc to raczej od tego. Sprawdziłbym tego softa...jeśli ma ktoś ten z grudnia i mógłby wrzucić na jakiś upload to byłbym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Czy w tym Philipsie jest jakieś demo w zakładce smart tv ,jakieś filmy w 3d cos podobnego do tego z Samsunga ?
 

asqinejem

New member
Jeśli mój miernik jest sprawny, tzn. że przy ustawieniach obrazu ~Standard telewizor pobiera 60-75W, a przy ~Oszczędzanie energii (włączony czujnik światła i dynamiczne podświetlenie na tryb Najlepsze zasilanie lub Standard), to jakieś 20W mniej. Nie stałem przy mierniku kilka godzin, bo gdy zobaczyłem takie wyniki, to jaki był tego sens? :)

Moim zdaniem dynamiczne podświetlenie najlepiej włączać na noc (czujnik światła też, choć ja go np. nie używam). W dzień najlepiej darować sobie te funkcje, bo faktycznie może być za ciemno.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Dzisiaj o 15;30 pojawił się na ekranie telewizora komunikat o nowym oprogramowaniu i sugestia aby zrobić to natychmiast. Zastosowałem się do poleceń. Wersja oprogramowania QF2EU-0.171.56.0. Mimo, że ostrzegano o możliwości kilkukrotnego wyłączania się telewizora, nic takiego nie nastąpiło. Po zakończeniu operacji polecono mi odłączenie NOŚNIKÓW PAMIĘCI USB ORAZ PRZEWODU ZASILANIA NA MINUTĘ. Co też uczyniłem. Na razie jedyną zmianą wyraźną w moim przypadku to zniknięcie w Smart TV obok podglądu bieżącego programu, propozycji telewizji niemieckiej, a pojawienie się polskich . Jeśli zauważę jeszcze coś nowego nie omieszkam donieść.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jeśli mój miernik jest sprawny, tzn. że przy ustawieniach obrazu ~Standard telewizor pobiera 60-75W, a przy ~Oszczędzanie energii (włączony czujnik światła i dynamiczne podświetlenie na tryb Najlepsze zasilanie lub Standard), to jakieś 20W mniej. Nie stałem przy mierniku kilka godzin, bo gdy zobaczyłem takie wyniki, to jaki był tego sens? :)

Moim zdaniem dynamiczne podświetlenie najlepiej włączać na noc (czujnik światła też, choć ja go np. nie używam). W dzień najlepiej darować sobie te funkcje, bo faktycznie może być za ciemno.

Ja ustawiłem sobie oszczędzanie energi na ,, osobisty "" i obraz jest jasny i w dzien ok ( Tryb osobisty pobiera najwiecej energi ? )Dzis miałem chwile grozy z tym telewizorem ,jako ze gram ostatnio tylko na xbox one a bardzo mało na x360 postanowiłem podłączyć x360 i ustawić sobie obraz pod ta konsole i tu zonk bo telewizor mi sie wyłączał po jakis 40 sekundach chyba z 5 razy na stan uśpienia .! Czytałem gdzies w tym temacie ze juz pare osób miało taki problem z wylaczaniem tego tv .Nie powiem troche sie wystraszylem ! .
 

asqinejem

New member
Ja ustawiłem sobie oszczędzanie energi na ,, osobisty "" i obraz jest jasny i w dzien ok ( Tryb osobisty pobiera najwiecej energi ? )
Z fabrycznych najwięcej energii pobiera pewnie Jaskrawy, ale przy tym TV to i tak jest wszystko mało. Gdy klikniesz Zielony przycisk i wybierzesz Oszcz. energii, to masz szybki dostęp do ustawień obrazu, a nie ustawień "oszczędzania energii" (ale możesz tam oczywiście włączyć ustawienia obrazu skonfigurowane na najniższe zużycie prądu).
Dzis miałem chwile grozy z tym telewizorem ,jako ze gram ostatnio tylko na xbox one a bardzo mało na x360 postanowiłem podłączyć x360 i ustawić sobie obraz pod ta konsole i tu zonk bo telewizor mi sie wyłączał po jakis 40 sekundach chyba z 5 razy na stan uśpienia .! Czytałem gdzies w tym temacie ze juz pare osób miało taki problem z wylaczaniem tego tv .Nie powiem troche sie wystraszylem ! .
Mi też się dziś wyłączał kilkukrotnie (po ok. minucie). Odłączenie na kilka minut z gniazdka póki co "rozwiązało problem".
Dzisiaj o 15;30 pojawił się na ekranie telewizora komunikat o nowym oprogramowaniu i sugestia aby zrobić to natychmiast. Zastosowałem się do poleceń. Wersja oprogramowania QF2EU-0.171.56.0.
Ciekawe jest to, że najnowsza oficjalna wersja, to 000.173.046.000. Może dzisiejsze wyłączenia u mnie miały związek z tym? Tylko że ja mam wersję właśnie najnowszą.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Dzisiaj o 15;30 pojawił się na ekranie telewizora komunikat o nowym oprogramowaniu i sugestia aby zrobić to natychmiast. Zastosowałem się do poleceń. Wersja oprogramowania QF2EU-0.171.56.0. Mimo, że ostrzegano o możliwości kilkukrotnego wyłączania się telewizora, nic takiego nie nastąpiło. Po zakończeniu operacji polecono mi odłączenie NOŚNIKÓW PAMIĘCI USB ORAZ PRZEWODU ZASILANIA NA MINUTĘ. Co też uczyniłem. Na razie jedyną zmianą wyraźną w moim przypadku to zniknięcie w Smart TV obok podglądu bieżącego programu, propozycji telewizji niemieckiej, a pojawienie się polskich . Jeśli zauważę jeszcze coś nowego nie omieszkam donieść.

Mi nie pokazało ze jest nowy soft a tv sie wyłączył z 5 razy ! ...
 
Do góry