Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

PeCha1982

New member
Ja zaktualizowałem. Co prawda nie od razu pierwszego dnia, ale to raczej dlatego, że aktualizacja była świeża i nie bardzo ktokolwiek wiedział jak tv będzie się po niej zachowywał.
Jak się okazało, że nic się nie popsuło to zaktualizowałem.
Przez WiFi.
Sam się wyłączył i włączył i było ok.
Tak sobie pomyślałem, że może to wyłączanie na 2 minuty z pilota a potem na 3 z kontaktu to chyba w takim razie przy aktualizacji przez USB, bo mi nic takiego się nie wyświetliło żeby zrobić.

Jedyne na co musiałem na początku uważać, to na pilota, bo wydawał mi się bardzo czuły (kilka razy coś mi się niechcący wcisnęło przy odkładaniu albo przy braniu do ręki), a przy aktualizacji wolałem za bardzo nie klikać nic ponad to, co trzeba.

Także ja bym zaktualizował. Tylko rozumie się samo przez się, żeby dokładnie czytać to, co się wyświetla i postępować dokładnie tak, jak jest napisane.
 

mehias

New member
Ja zaktualizowałem. Co prawda nie od razu pierwszego dnia, ale to raczej dlatego, że aktualizacja była świeża i nie bardzo ktokolwiek wiedział jak tv będzie się po niej zachowywał.
Jak się okazało, że nic się nie popsuło to zaktualizowałem.
Przez WiFi.
Sam się wyłączył i włączył i było ok.
Tak sobie pomyślałem, że może to wyłączanie na 2 minuty z pilota a potem na 3 z kontaktu to chyba w takim razie przy aktualizacji przez USB, bo mi nic takiego się nie wyświetliło żeby zrobić.

Jedyne na co musiałem na początku uważać, to na pilota, bo wydawał mi się bardzo czuły (kilka razy coś mi się niechcący wcisnęło przy odkładaniu albo przy braniu do ręki), a przy aktualizacji wolałem za bardzo nie klikać nic ponad to, co trzeba.

Także ja bym zaktualizował. Tylko rozumie się samo przez się, żeby dokładnie czytać to, co się wyświetla i postępować dokładnie tak, jak jest napisane.


naprawde nie masz zadnych problemow po ostatniej aktualizacji ???

odlaczyc mu usb i satelitke przy aktualizacji ??? i ile czasu trwa caly ten proces ???
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Jestem zainteresowany tym modelem ale powoli mam wątpliwości jak czytam te wszystkie lamenty ,co robic ,co robic ?
 

PeCha1982

New member
naprawde nie masz zadnych problemow po ostatniej aktualizacji ???

odlaczyc mu usb i satelitke przy aktualizacji ??? i ile czasu trwa caly ten proces ???
Naprawdę nie mam z nim problemów.

Co do aktualizacji, to już nie pamiętam dokładnie jak to było i ile trwało.
Korzystam z naziemnej TV i anteny pokojowej, której nie odłączałem na czas aktualizacji.
Na wszelki wypadek odłączyłem dyski, ale nie wiem czy to konieczne.
W razie czego tutaj jest instrukcja: Philips 6000 series 47PFL6008K/12 - Niezwykle smukły telewizor LED 3D Smart
 

SDman

Banned
Jestem zainteresowany tym modelem ale powoli mam wątpliwości jak czytam te wszystkie lamenty ,co robic ,co robic ?

Witam,
moim zdaniem kupno obecnego Philipsa to jak gra na giełdzie.
Albo zyskasz albo stracisz.
Ponieważ gram od paru lat nie kupiłem Philipsa, a miałem 2 wysokie modele serii 9
od 2005r.

Pozdr.
 

PeCha1982

New member
No i sa schody po aktualizacji tv wylaczyl sie i wlaczyl pogral chyba z 5 min i teraz ciemnosc widze .....
Może teraz, rano będzie już działał. Wiesz, u mnie najmniejszego problemu nie było, ale po lekturze tego wątku zadałem mu aktualizowanie i poszedłem zjeść obiad, dlatego może nie pamiętam ile aktualizacja trwała.
Bywały tutaj zdania, że coś tam nie działało tak, jak powinno i te 2 minuty z pilota i potem 3 z gniazdka podczas instalacji sprawiały, że było ok. Innym działało na drugi dzień, w sensie po rezygnacji z walki, wyłączeniu wieczorem tv i włączeniu rano.
Ja zrobiłem tak, jak mi telewizor kazał. Dałem mu czas na wszystko (tak mi się wydaje) i jest wszystko w porządku.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jedni chwala ten telewizor a inni maja z nim problem .Ciekawe ..

Ja zamówiłem moj tv 55 cali przez internet .Zawsze mam 10 dni na test .Przez weekend test xbox one na tym tv.Dam znac co jak .
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Powyłączasz Natural motion to obraz klatkuje jakby telewizor stał na stole wibracyjnym. A jak włączysz choćby na minimum to zwyczajnie nie wyrabia i obraz się gubi.
Kolego obraz nie powinien klatkować.... Kiedyś miałem problem z "klatkowaniem" po wyłączeniu opcji PNM i pomogła ponowna instalacja telewizora albo aktualizacja oprogramowania. Mam wrażenie, że ludziom się zdaje, że obraz klatkuje jak się za dużo naoglądają z włączonym PNM... Trzeba też wziąć pod uwagę, że filmy są kręcone z szybkością ~24 czy ileś tam klatek na sekundę, więc i tak to nie jest dużo.
 

tower3

New member
Witam.

Telewizor wrócił wreszcie z serwisu. Wymieniono płytę główną!

Wszystko wygląda na razie ok.

Chociaż nie wiem czy to znowu wina nowego firmware 000.173.046.000 czy coś innego.
Mam problem z dźwiękiem 5.1 przez amplituner po kabli optycznym.
Cały czas przerywa! Wszystko jedno czy puszczam DVB-C czy po serwerze dlna
Sprawdzałem na 2 różnych kablach i 2 różnych portach i to samo.
Problem jest tylko z dźwiękiem bo obraz niezależnie od jakości jest ok.
Przed naprawą nie miałem takiego problemu ale wtedy też miałem starszy firmware 000.173.045.000.

No chyba że mi ampli pada :( chociaż nie bo przez BD mam wszystko ok po optyku.

To nie problem ampli, Philips ma go juz od serii z 2012roku. Do tej pory nie są we stanie naprawić problemu mikro przerw w dźwięku 5.1 z optyka:/

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka
 

bla.zej

New member
Kolego obraz nie powinien klatkować.... Kiedyś miałem problem z "klatkowaniem" po wyłączeniu opcji PNM i pomogła ponowna instalacja telewizora albo aktualizacja oprogramowania. Mam wrażenie, że ludziom się zdaje, że obraz klatkuje jak się za dużo naoglądają z włączonym PNM... Trzeba też wziąć pod uwagę, że filmy są kręcone z szybkością ~24 czy ileś tam klatek na sekundę, więc i tak to nie jest dużo.


Po włączeniu PNM nawet na minimum zaczynają sie pojawiać błędy obrazu opisane przezemnie wceśniej (plamy, kratki itp.) Sprobuję jeszcze zainstalować od nowa, bo aktualizacja softu nie pomogła. Myślę też nad telefonem do supportu Philipsa, ciekawe co mi powiedzą.
 

PeCha1982

New member
I nie rozmywa Ci sie obraz czyli artefaktow brak ?....ba ja zastosowalem ta recepte co podales i przy dynamicznych akcjach same smugi a nawet jak teraz widze nie potrzeba nawet dynamicznych bo przy szybszych ruchach czlowieka na filmie tez to samo :sad:
Oglądam właśnie Skyfall. Jestem po wstępie i teraz właśnie zaczęła się piosenka. Co by nie mówić początek jest w tym filmie dynamiczny, ale nie zauważyłem żadnych smug, żadnego przycinania, klatkowania, żadnych artefaktów, no nic zupełnie. Obraz żyleta.

Ale jaja!
Podczas oglądania wszedłem w ustawienia i mam zupełnie inne niż podczas oglądania TV (w nawiasie):

Styl obrazu: Standard (Naturalny)
Backlight: 85 (100)
Kolor: 56 (72)
Ostrość: 3 (2)
Redukcja szumów: wył
Usterki MPEG: wył (min)
Perfect Natural Motion: wył (średnio)
Clear LCD: wł
Ostrość zaawansowana: wył
Kontrast dynamiczny: wył (max)
Dynamiczne podświetlenie: najlepszy
Wzmocnienie kolorów: wył
Czujnik światła: wł
Gamma: +2 (+4)
Temp koloru: własna: 127/119/119/0/0/0
Kontrast wideo: 95 (90)
Jasność: 50

Dźwiękiem na razie się nie bawiłem. Styl jest ustawiony na Film.

Ambilight
Tryb: dynamiczny
Jasność: 7

Ciekaw jestem czemu tak się zrobiło??
 
Ostatnia edycja:

sebba

New member
To nie problem ampli, Philips ma go juz od serii z 2012roku. Do tej pory nie są we stanie naprawić problemu mikro przerw w dźwięku 5.1 z optyka:/

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka


Tak tylko, że jak puszczam ten sam film 5.1 z BD podłączonego do TV przez HDMI a dźwięk idzie po optyku nr2 do ampli to dźwięk jest OK! nic się nie zacina! i UWAGA! przełączając ampli w tym czasie na optyka nr1 z TV też jest wszystko OK!

Czyli dźwięk 5.1 z BD HDMI -> TV optyk -> ampli jest OK
a
TV DVB-C -> ampli przerywa! i PC laptop DLNA -> TV optyk -> ampli też przerywa.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Oglądam właśnie Skyfall. Jestem po wstępie i teraz właśnie zaczęła się piosenka. Co by nie mówić początek jest w tym filmie dynamiczny, ale nie zauważyłem żadnych smug, żadnego przycinania, klatkowania, żadnych artefaktów, no nic zupełnie. Obraz żyleta.

Ale jaja!
Podczas oglądania wszedłem w ustawienia i mam zupełnie inne niż podczas oglądania TV (w nawiasie):

Styl obrazu: Standard (Naturalny)
Backlight: 85 (100)
Kolor: 56 (72)
Ostrość: 3 (2)
Redukcja szumów: wył
Usterki MPEG: wył (min)
Perfect Natural Motion: wył (średnio)
Clear LCD: wł
Ostrość zaawansowana: wył
Kontrast dynamiczny: wył (max)
Dynamiczne podświetlenie: najlepszy
Wzmocnienie kolorów: wył
Czujnik światła: wł
Gamma: +2 (+4)
Temp koloru: własna: 127/119/119/0/0/0
Kontrast wideo: 95 (90)
Jasność: 50

Dźwiękiem na razie się nie bawiłem. Styl jest ustawiony na Film.

Ambilight
Tryb: dynamiczny
Jasność: 7

Ciekaw jestem czemu tak się zrobiło??

zadne jaja na kazde zrodlo masz osobne ustawienia, nawet na smarta jest osobno
 

mehias

New member
Ustawic ten zlom to naprawde porazka.....inzynierowie chyba podstawowke ukonczyli ci co to wymyslili.....coraz bardziej sie przekonuje co do zwrotu tego badziewia.......
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ustawic ten zlom to naprawde porazka.....inzynierowie chyba podstawowke ukonczyli ci co to wymyslili.....coraz bardziej sie przekonuje co do zwrotu tego badziewia.......

Zwracaj i przestań smuty walić ,Philipsa w tej cenie i klasie napewno jest lepszy od Samsunga .
 
Do góry