Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
proponuje zeby Asqinejem zalozyl nowy watek z ustawieniami zeby bylo lepiej do niego dotrzec
http://www.hdtv.com.pl/forum/974401-post1376.html
Te ustawienia się zmieniają i lepiej, żeby każdy w nich pogrzebał (może ktoś chętny na założenie wątku?). Zauważyłem, że w różnych wersjach oprogramowania inaczej działa funkcja dynamicznego podświetlenia i np. Standard zachowuje się już inaczej (w dzień dyn. podśw. wyłączam, a na noc biorę najlepsze zasilanie i wszystko bez czujnika światła).
 

monoik

New member
Jest wielu ludzi którzy podłączają komputer do telewizora, laptopa do telewizora i mają najlepszy smart na świecie i najlepszą jakość obrazu. Żaden telewizor z obecnych nawet za 100.000 $ nie będzie miał takiego rozwiązania multimedialnego jak telewizor za 1000 zł plus komputer który i tak jest w domu. Mądrzy ludzie już dawno to stosują w ten sposób.

Słaby argument. Jestem z TV zadowolony, uzywam go do tv cyfrowej i kompa, ale po Twojej recenzji takie tlumaczenie jakości smarta jest, delikatnie mówiąc, niesatysfakcjonujace.
 

Wucio

New member
Witam.

Telewizor wrócił wreszcie z serwisu. Wymieniono płytę główną!

Wszystko wygląda na razie ok.

Chociaż nie wiem czy to znowu wina nowego firmware 000.173.046.000 czy coś innego.
Mam problem z dźwiękiem 5.1 przez amplituner po kabli optycznym.
Cały czas przerywa! Wszystko jedno czy puszczam DVB-C czy po serwerze dlna
Sprawdzałem na 2 różnych kablach i 2 różnych portach i to samo.
Problem jest tylko z dźwiękiem bo obraz niezależnie od jakości jest ok.
Przed naprawą nie miałem takiego problemu ale wtedy też miałem starszy firmware 000.173.045.000.

No chyba że mi ampli pada :( chociaż nie bo przez BD mam wszystko ok po optyku.


No to życzę aby mu się "poukładało" i żeby nie sprawiał więcej kłopotów.

Mój z problemem wyłączania/włączania dotarł do sklepu i trwa testowanie.
 

czehuziom

New member
Mam dziwne problemy z modułem CI. Niekiedy zdarza się po włączeniu TV, nie mogą oglądać kablówki tzn. działają tylko standardowe kanały cyfrowe, przy reszcie wyświetla się komunikat o zaszyfrowanym kanale. Pomaga wyjęcie i włożenie karty. Ten sam problem występuje również wtedy gdy zmieniam np. źródło na HDMI1 żeby pograć w PS3. Gdy po jakimś czasie znów chcę przełączam na kablówkę, wyświetla się komunikat o zaszyfrowanym kanale.
Nie wiem czy to wina karty, modułu czy TV...
Miał ktoś już tego typu problem?
 

mehias

New member
Ok . Telewizor ustawiony , obraz super , ambilight daje super efekty jak wylaczylem na chwile to juz nie chce zwyklego tv . wypakowuje filmy 3D zobacze jak obraz w trojwymiarze .

Jeden minus ktory zauwazylem jako pierwszy to kabel sieciowy , ech philips philips mogles sie postarac o inne gniazdo by moc dokupic kabel lepszej jakosci......


Jeszcze nie aktualizowalem bo nie wiem jak wejsc by sprawdzic jaki ma soft.....narazie bawie sie sprawdzaniem obrazu na roznych formatach....
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jeden minus ktory zauwazylem jako pierwszy to kabel sieciowy , ech philips philips mogles sie postarac o inne gniazdo by moc dokupic kabel lepszej jakosci......

Witam,
czyżby ten model był audiofilski ?
jakby tylko to było problemem życie dla wielu byłoby piękne.

Pozdr.
 

mehias

New member
Witam,
czyżby ten model był audiofilski ?
jakby tylko to było problemem życie dla wielu byłoby piękne.

Pozdr.

Zawsze znajdzie sie krytyk do wszystkiego , jednemu pasuje to innemu nie, mi akurat ten fakt z kablem przeszkadza i chcialem to wyrazic tylko.....pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
Witam,
czyżby ten model był audiofilski ?
jakby tylko to było problemem życie dla wielu byłoby piękne.

Pozdr.

powinni dorzucic jeszcze zlote bezpieczniki i lepsze kable do wbudowanych glosnikow hehehehhe wtedy to by grało:fool: :p:p:p ,ale fakt kabel jest sredniej jakosci i na dodatek w zlym miejscu mialem problem z przykreceniem wieszaka do tv
 

mateczek

New member
Niektorzy nie rozumieja co czytaja... caly czas o tym samym, a wystarczy raz przeczytac watek i wszystko wiadomo. Po co to biadolenie...
Wysłane z 4xHD

A co tu do zrozumienia masz?? Jest wybór. Powyłączasz Natural motion to obraz klatkuje jakby telewizor stał na stole wibracyjnym. A jak włączysz choćby na minimum to zwyczajnie nie wyrabia i obraz się gubi. Stąd podobnie ja kolega wyżej mam kwadraciki lub plamy. Tak czy siak zamiast skupiać się na filmie to uwagę moją skupiają techniczne wady tv.
Czerń i kolory ok. Dlatego mówię, że zdjęcia super ale ruch porażka. U kolegi w LG za 1000 PLN byłem bardziej zadowolony z płynności ruchu i braku zrywania obrazu. Aż miło się oglądało gdy z postaci nie robiły się plamy.
Każdy ma inną wrażliwość ja tam wolał bym szarość zamiast czerni, ale żeby mi zakłóceń i artefaktów na obrazie nie robiło.
Kupiłem tego Philipsa i moja strata trudno!!!!!!!!!!!!!

Poza tym również potrafi się sam włączyć w nocy:)
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
aby dodać Ci trochę otuchy to powiem że miałem ten model i na początku też przy włączonym na minimum polepszaczu ruchu (teatr) pojawiały się kwadraty na ruchu nad głową aktora, ale to zniknęło po jakimś czasie. Ktoś już pisał w tym wątku że miał podobnie i zniknęło może się wygrzać musiał, zatem w górę serca.
 

PeCha1982

New member
PeCha1982 a gdzie znalezc ten przepis ???
Miałem gdzieś link do tego posta, ale zaginął w akcji :( ale widzę, że już sobie poradziłeś z ustawieniami :)

Mi natomiast przypomniało się, że bawiłem się z ustawieniami podczas któregoś biegu w Soczi.
Czyli zmieniłem ustawienia asqinejem i teraz mam takie oto:

Styl obrazu: naturalny
Backlight: 100
Kolor: 72
Ostrość: 2
Redukcja szumów: wył
Usterki MPEG: min
Perfect Natural Motion: średnie
Clear LCD: wł
Ostrość zaawansowana: wył
Kontrast dynamiczny: max
Dynamiczne podświetlenie: najlepszy
Wzmocnienie kolorów: wył
Czujnik światła: wł
Gamma: +4
Temp koloru: własna: 127/119/119/0/0/0
Kontrast wideo: 90
Jasność: 50

Dźwiękiem na razie się nie bawiłem. Styl jest ustawiony na Film.

Ambilight
Tryb: dynamiczny
Jasność: 7

No. I to by było na tyle.
 

mehias

New member
Miałem gdzieś link do tego posta, ale zaginął w akcji :( ale widzę, że już sobie poradziłeś z ustawieniami :)

Mi natomiast przypomniało się, że bawiłem się z ustawieniami podczas któregoś biegu w Soczi.
Czyli zmieniłem ustawienia asqinejem i teraz mam takie oto:

Styl obrazu: naturalny
Backlight: 100
Kolor: 72
Ostrość: 2
Redukcja szumów: wył
Usterki MPEG: min
Perfect Natural Motion: średnie
Clear LCD: wł
Ostrość zaawansowana: wył
Kontrast dynamiczny: max
Dynamiczne podświetlenie: najlepszy
Wzmocnienie kolorów: wył
Czujnik światła: wł
Gamma: +4
Temp koloru: własna: 127/119/119/0/0/0
Kontrast wideo: 90
Jasność: 50

Dźwiękiem na razie się nie bawiłem. Styl jest ustawiony na Film.

Ambilight
Tryb: dynamiczny
Jasność: 7

No. I to by było na tyle.

I nie rozmywa Ci sie obraz czyli artefaktow brak ?....ba ja zastosowalem ta recepte co podales i przy dynamicznych akcjach same smugi a nawet jak teraz widze nie potrzeba nawet dynamicznych bo przy szybszych ruchach czlowieka na filmie tez to samo :sad:
 

PeCha1982

New member
Nie zauważyłem. Może nie oglądałem aż tak szybkich filmów. Jutro wezmę coś z akcją na tapetę i się przyjrzę.
W każdym razie do tej pory nie zauważyłem nic, co by mnie odwiodło od oglądania i zachęciło do zmiany ustawień.
 

mehias

New member
Nie zauważyłem. Może nie oglądałem aż tak szybkich filmów. Jutro wezmę coś z akcją na tapetę i się przyjrzę.
W każdym razie do tej pory nie zauważyłem nic, co by mnie odwiodło od oglądania i zachęciło do zmiany ustawień.

ile czasu masz juz ten TV ?.... bo moze faktycznie jak napisal kolega wyzej trzeba czasu by sie cos wygrzalo w nim choc w to watpie. Ech mam go zaledwie od rana a juz zaluje ze go kupilem , dac ponad 4 tys. i miec problem ?????....sam sie sobie dziwie
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nic się nie wygrzeje. Dałeś kupę kasy za "kupę". Było poczytać testy na różnych portalach. Za taką kasę miałbyś super nowy TV SONY 50w829. Ale marketing robi cuda:)

POzdrawiam
 

mehias

New member
Nic się nie wygrzeje. Dałeś kupę kasy za "kupę". Było poczytać testy na różnych portalach. Za taką kasę miałbyś super nowy TV SONY 50w829. Ale marketing robi cuda:)

POzdrawiam

Mam jesze dziesiec dni na zwrot wiec pilnie go testuje a moze kiki by pomogl w ustawieniu tego cuda ???
 

PeCha1982

New member
ile czasu masz juz ten TV ?.... bo moze faktycznie jak napisal kolega wyzej trzeba czasu by sie cos wygrzalo w nim choc w to watpie. Ech mam go zaledwie od rana a juz zaluje ze go kupilem , dac ponad 4 tys. i miec problem ?????....sam sie sobie dziwie
Od 6 lutego. Jutro będą 3 tygodnie.

Mam jesze dziesiec dni na zwrot wiec pilnie go testuje a moze kiki by pomogl w ustawieniu tego cuda ???
Wiesz, jeszcze jest pytanie czy kupiłeś go do testowania czy oglądania TV, filmów?
Nie wiem, może to kwestia nastawienia? Ja powiedziałem sobie, że kupuję zaj****ty telewizor i tak jest najzwyczajniej w świecie. No nie mam się do czego przyczepić.
 
Ostatnia edycja:

mehias

New member
Od 6 lutego. Jutro będą 3 tygodnie.


Wiesz, jeszcze jest pytanie czy kupiłeś go do testowania czy oglądania TV, filmów?
Nie wiem, może to kwestia nastawienia? Ja powiedziałem sobie, że kupuję zaj****ty telewizor i tak jest najzwyczajniej w świecie. No nie mam się do czego przyczepić.

wiadoma rzecz do ogladania TV filmy ,do grania wogole....

podpowiedz tylko prosze o szczerosc czy robic mu aktualizacje czy pozostawic na tej z ktora dostalem ?
 
Do góry