Philips 47PFL4007H - INPUT LAG [TEST]

krissj

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Wczoraj robiem testy Input Lag'a dla modelu tv Philips 47PFL4007H.
Jest to TV rozpatrywany przez wielu w sferze ewentualnego zakupu, lecz z tego co zauważyłem w paru miejscach w sieci niema konkretnej odpowiedzi na temat Input Lag'a. Ok, są testy dla modelu 42PFL4007 który wypadł bardzo dobrze, lecz nawet pod samym testem w postach są zapytania co do przekątnej tej samej serii tylko 47".

Zaczynamy.
Najpierw tv sprawdzałem bezpośrednio na dwóch grach. Pierwsze wrażenie? Byłem zaskoczony płynnością i jakością wyświetlanego obrazu. Dla sprawdzenia efektu czy nie ma przekłamań wrzuciłem 2 różne tytuły: bardzo dobry symulator rajdów oraz FPS'a.
Na start po zobaczeniu jak się tv zachowuje bezpośrednio w grach postanowiłem na własne oczy sprawdzić INPUT LAG'a.
To co ujrzałem przeszło wszelkie moje oczekiwania. Jakie było moje zdziwienie po tym co zobaczyłem. Zdziwienie było, ale pozytywne i bezcenne.

W rolach głównych występują:

Sam PC jest wystarczająco mocny i nie ma w teście INPUT LAG'a większego znaczenia więc nie będę się rozpisywał na temat jego pełnej konfiguracji.
Jedyny podzespół wart opisu to karta graficzna. Zastosowana w w/w PC to Sapphire HD6670 DDR5 1GB DVI/HDMI. Podaję ją ze względu na wyjścia.

Sygnał: na monitor Acer x233W 22" za pomocą oryginalnego adaptera DVI->D-Sub
Sygnał: na tv Philips 47PFL4007H 47" za pomocą kabla HDMI 1.8m v1.4 / podpięte HDMI-Port2 w TV

Sprawdzone w teście ustawienia dla trybów:
- KINO
- Oszczędzanie energii (w tym własna kalibracja w/w trybu)

Co warto zaznaczyć test wykonałem wielokrotnie by zniwelować ewentualne błędy w pomiarze.
Aparat cyfrowy ustawiony w trybie manualnym na czasach ekspozycji 1/400, 1/500 lub nawet maksymalnym 1/1250s by lepiej uchwycić rezultaty. ISO przeważnie ustawione na 400 by rozjaśnić rejestrowane zdjęcia przy wyłączonym świetle w pomieszczeniu.

W trybie KINO, tv wielokrotnie zachowywał wynik na poziomie 0 ms.
W trybie oszczędzania energii z kalibracją tego trybu o dziwo uzyskiwałem rezultaty na poziomie przeważnie od 0 ms do UWAGA! -16 ms w stosunku do zastosowanego monitora! Tak to nie pomyłka ten minus, tv miał krótsze czasy niż monitor!

Po zagraniu w 2 tytuły na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że tv zachowuje się bardzo dobrze jak normalny monitor (tylko to nie ta przekątna :) ), ale jak ujrzałem wyniki testów po zrzuceniu zdjęć z aparatu cyfrowego to mi kopara opadła.

UWAGA. Posiadam ogromny pakiet zdjęć z testów już są na serwerze lecz nie mogę załączyć Wam linka do nich ze względu na moją znikomą ilość postów poniżej 5... Jak ktoś zechce proszę o kontakt na priv. W miarę możliwości jak najszybciej link do zdjęć tutaj udostępnię.

Ps. Moje osobiste spostrzeżenia:
Odwzorowanie czerni - wzorowe, kąty widzenia bardzo dobre, bardzo dobra jakość obrazu bez względu czy to DVB-T czy satelita, dźwięk czysty z basem (możliwość regulacji wysokich i niskich tonów). Pobór energii w trybie "oszczędzania energii" i po kalibracji wynosi od 43 do 45 W ! (Odpowiednia kalibracja, a tv nie traci przy tym na jasności i kontraście), dobry ergonomiczny pilot, dobra czarna szklana podstawa jako masa podtrzymująca sam tv, tv się nie nagrzewa jak to często bywa u konkurencji (jedyne lekko ciepłe miejsce to z tyłu tuż nad portami HDMI). Po usunięciu polskich znaków z plików tekstowych do filmów i konwersji ich do np. *.SRT czyta prawidłowo (dla wielu będzie to wada, mi to nie przeszkadza. Kontener SRT przygotowuję w 30-40 sekund).

Resztę zostawiam Wam do oceny.
 
Ostatnia edycja:

krissj

New member
Do *p5zx. Kiki to nie Krissj. To dwie różne osoby. Proszę nie mieszać użytkowników na forum.
*Kiki tak wiem, że ten test DLA PRZEKĄTNEJ 42" jest, ale jak wspomniałem pare osób pytało o Input lag bezpośrednio w modelu 47" bo były wątpliwości czy też będzie tak samo. W związku z powyższym dokonałem testu. Jak się trochę postów moich nazbiera więcej udostępnię zdjęcia bo na razie to mam zablokowaną możliwość dokładania linków do zewnętrznych źródeł...
 

tomekpg

New member
Dzięki wielkie za test który wykonałeś. Planuję kupić ten model za kilka dni, jednak mam jeszcze jedną wątpliwość. Mam zamiar korzystać dość dużo z przeglądarki internetowej, a w teście modelu 42' nie była ona zbyt dobrze opisana. Stąd też moja prośba, jeśli miałbyś chwilę mógłbyś zrobić mały teścik przeglądarki, np odwiedzając jakieś popularne witryny i porównywać prawidłowość ich wyświetlania, oraz np czas potrzebny do wyświetlenia całości. Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

krissj

New member
Witam,

Troszkę mnie nie było...
W najbliższym czasie niestety nie będę w stanie dokonać takowych testów. Może na poczatku przeszłego roku. Jedynie raz notebook podłączany był pod tv przez HDMI v1.4 i obraz oraz tekst na stornach WWW był jak żyletka. Przy przewijaniu zero problemów z tekstem, przeskoków, zacięć itd, al e to raczej wynika z płynności pracy przeglądarki na samym komputerze, w każdym razie obraz powalał jakością, ostrością i to nie podlega dyskusji.
Ale wiadomo to szło bezpośrednio z notebooka i to nie jest to samo o co pytasz.
Mimo wszystko, na mnie nawet taki dostęp do internetu zrobił ogromne wrażenie.
47" jako monitor? ;)

*Patryk0 na priv pytał o rożnego rodzaju kodowania polskich znaków w pliku wynikowym *.SRT. Konkretnie czy da się je uzyskać.
To bardzo dobre zapytanie więc i wszystkim napiszę: na razie jeszcze tego nie sprawdzałem (konwertowałem jedynie plik z *.TXT do *.SRT z usuwaniem polskich znaków i cała reszta chodziła bardzo dobrze, trzeba tylko przy konwertowaniu pamiętać o prawidłowym ustawieniu klatek/s dla wynikowego *.SRT, sprawdzając wcześniej samą ilość klatek/s w materiale wideo).

Na dniach postaram się sprawdzić czy da się uzyskać polskie znaki "bawiąc" się ich kodowaniem przy uzyskiwaniu głównego popularnego kontenera *.SRT (chodź to nie jest jedyny wynikowy kontener dla tego modelu tv).

;)
 

krissj

New member
Sprawdziłem to co miałem sprawdzić. Zabawa w kodowanie polskich znaków przy uzyskiwaniu głównego popularnego kontenera *.SRT zakończyła się fiaskiem. Zgodnie z tym co pisałem należy usunąć polskie znaki z pliku *.TXT i przekonwertować go do *.SRT.
 

HD-TV

New member
Ten tv ma 100 hz

Dzięki za odpowiedź bo na stronie np Ceneo ma podane że ma 200hz a na innej że 60 ale na większości jest podane że 200 HZ. Czyli podsumowując telewizor idealnie nadaje się do gier? A jak z innymi parametrami, które tyczą się gier słyszałem o czymś takim jak Full 4:4:4 color reproduction nie wiem co to jest i gdzie odczytać takie informacje bo za kilka miesięcy planuje zakupić telewizor, który nadawał będzie się do m.in. gier a ten wydaje się idealney tylko nie wiem czy 100 Hz to nie za mało do filmów bluray czy mkv fullhd z których też dość często zamierzam korzystać.

A jeśli chodzi o smart tv w tym telewizorze to czy chodzi płynnie nie zacina się nic tak jak np tutaj na tym tv youtube.com/watch?v=sgqUE2J2sLY
 
Ostatnia edycja:

krissj

New member
Rozumiem że nie było także smużenia itd, ale mam do ciebie jedno pytanie czy ten telewizor ma 60 czy 200 Hz?

... na stronie np Ceneo ma podane że ma 200hz a na innej że 60 ale na większości jest podane że 200 HZ. Czyli podsumowując telewizor idealnie nadaje się do gier? A jak z innymi parametrami, które tyczą się gier słyszałem o czymś takim jak Full 4:4:4 color reproduction nie wiem co to jest i gdzie odczytać takie informacje bo za kilka miesięcy planuje zakupić telewizor, który nadawał będzie się do m.in. gier a ten wydaje się idealney tylko nie wiem czy 100 Hz to nie za mało do filmów bluray czy mkv fullhd z których też dość często zamierzam korzystać.

A jeśli chodzi o smart tv w tym telewizorze to czy chodzi płynnie nie zacina się nic tak jak np tutaj na tym tv youtube.com/watch?v=sgqUE2J2sLY

1. Brak jakiegokolwiek smużenia czy to przy piłce, szybkiej scenie lub lecących napisach np. w dole ekranu na programach informacyjnych.
2. NA moje oko TV ma chyba 100 hz tak to na żywo wygląda (chodź na stronach było pisane 60->200hz PPHD) i nawet przy wyłączonym Pixel PLUS HD chodzi wszystko BARDZO DOBRZE. Byłem zaskoczony.
3. Full 4:4:4 reproduction czy pochodnymi daj sobie spokój. Niedługo będą zdjęcia z testów i pewnie po obejrzeniu ich, włożysz szybko buty na nogi i pójdziesz od razu do sklepu lub klikniesz w końcu na jakiś koszyk w internecie. Lepszego do gier raczej nie ma.
4. 60/100hz + aktywny Pixel PLUS HD 200 hz (lub i nie koniecznie ;-) ) wystarczy Tobie dla FullHD w *.flv lub *.mp4. Co ciekawe, ja mam wyłączony PPHD na stałe i jeszcze ŻADNA osoba, która tv już widziała tego nie zauważyła :grin:. PPHD przydaje się przy bardzo dynamicznych scenach. Jednakże dostawianie klatek tak jak i u konkurencji może być w niektórych scenach już zauważalne.
5. Smart TV - nie testowany (tu niech wypowiedzą się inni użytkownicy tego modelu TV
 
Ostatnia edycja:

HD-TV

New member
1. Brak jakiegokolwiek smużenia czy to przy piłce, szybkiej scenie lub lecących napisach np. w dole ekranu na programach informacyjnych.
2. Tv ma 100 hz i nawet przy wyłączonym Pixel PLUS HD chodzi wszystko BARDZO DOBRZE. Byłem zaskoczony.
3. Full 4:4:4 reproduction czy pochodnymi daj sobie spokój. Niedługo będą zdjęcia z testów i pewnie po obejrzeniu ich, włożysz szybko buty na nogi i pójdziesz od razu do sklepu lub klikniesz w końcu na jakiś koszyk w internecie. Lepszego do gier raczej nie ma.
4. 100hz + aktywny Pixel PLUS HD 200 hz (lub i nie koniecznie ;-) ) wystarczy Tobie dla FullHD w *.flv lub *.mp4. Co ciekawe, ja mam wyłączony PPHD na stałe i jeszcze ŻADNA osoba, która tv już widziała tego nie zauważyła :grin:. PPHD przydaje się przy bardzo dynamicznych scenach. Jednakże dostawianie klatek tak jak i u konkurencji może być w niektórych scenach już zauważalne.
5. Smart TV - nie testowany (tu niech wypowiedzą się inni użytkownicy tego modelu TV

Wielkie dzięki za odpowiedź bo właśnie jestem na etapie zakupu TV i do niedawna myślałem, że to będzie łatwiejsze zadanie wydawało mi się, że każdy telewizor nada się do gier a tutaj dowiedziałem się o tym input lagu. W związku z tym mam pytanie odnośnie marki Philips jak jest z awaryjnością telewizorów bowiem ponad 2,6 tys to dla mnie duże pieniądze i chciałbym żeby tv pochodził dłużej niż okres gwarancyjny? Szukałem telewizora 46 cali i w oczy rzucały się popularne samsungi(ludzie chwalą te markę jeśli chodzi o TV) i nie wiem czy brać tego Philipsa( bo chyba nie znajdę lepszego TV do gier za te pieniądze) i zrezygnować z 3D i innych bajerów, na których jakoś specjalnie mi nie zależy i zamiast tego kupić dobry telewizor który przede wszystkim będę używał do gier i filmów HD (zamierzam dokupić PS3 w późniejszym czasie, na razie grałbym na PC podłączonym pod tv) a rodzice tylko do oglądania telewizji z testu wyczytałem że telewizor ma ładne kolory i czerń więc to jest dla mnie też argument za zakupem. Skoro telewizor ma rzeczywiście 100hz nic nie smuży i wydaje się idealny do moich zostawań to może warto go kupić zamiast jakiegoś samsunga? TV nie jest popularny na Allegro więc nie wiem czy brać jego czy jakiegoś Samsunga? Myślę że kiedyś utworze osobny temat o pomocy w wyborze telewizora ale na razie Philips jest moim faworytem i jestem prawie zdecydowany go kupić tylko jeszcze muszę rozwiać moje wątpliwości i porównać z Samsungami, ale jak już wcześniej wspomniałem wydaje mi się że lepszego do moich zastosowań nie znajdę.

P.S Czy do tego TV da się podłączyć kino domowe lub jakieś głośniki?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krissj

New member
...Szukałem telewizora 46 cali i w oczy rzucały się popularne samsungi(ludzie chwalą te markę jeśli chodzi o TV) i nie wiem czy brać tego Philipsa( bo chyba nie znajdę lepszego TV do gier za te pieniądze) i zrezygnować z 3D i innych bajerów, na których jakoś specjalnie mi nie zależy i zamiast tego kupić dobry telewizor który przede wszystkim będę używał do gier i filmów HD (zamierzam dokupić PS3 w późniejszym czasie, na razie grałbym na PC podłączonym pod tv) a rodzice tylko do oglądania telewizji z testu wyczytałem że telewizor ma ładne kolory i czerń więc to jest dla mnie też argument za zakupem. Skoro telewizor ma rzeczywiście 100hz nic nie smuży i wydaje się idealny do moich zostawań to może warto go kupić zamiast jakiegoś samsunga? TV nie jest popularny na Allegro więc nie wiem czy brać jego czy jakiegoś Samsunga? Myślę że kiedyś utworze osobny temat o pomocy w wyborze telewizora ale na razie Philips jest moim faworytem i jestem prawie zdecydowany go kupić tylko jeszcze muszę rozwiać moje wątpliwości i porównać z Samsungami, ale jak już wcześniej wspomniałem wydaje mi się że lepszego do moich zastosowań nie znajdę.

P.S Czy do tego TV da się podłączyć kino domowe lub jakieś głośniki?

Pozdrawiam.

Witam,

Postaram się rozwiać wszelkie Twoje i innych wątpliwości udostępniając w końcu obiecane zdjęcia z wykonanych testów.

Oto link do zdjęć:
Zdjęcia Philips 47PFL4007H INPUT LAG TEST

Co do wyboru TV. Ja stawiałem na Samsung, LG, Philips. I powiem tak: Samsung niestety się pogarsza z jakością wykonania i jakością obrazu... Sprawdzone na wielu modelach. I to co kiedyś było normą, to za to dziś trzeba zapłacić w modelach nieco wyższych. Np. była bardzo udana seria C5000/6000 Samsunga, potem seria D i modele z serii 5000/6000. LG też miał swoje dobre niedrogie modele w 2010 i 2011 roku. Teraz stawia się głównie na design kosztem jakości samego sprzętu. Trochę szkoda.
Z ciekawostek jeszcze w 2010 i 2011 roku Philips dla mnie nie był marką w ogóle konkurencyjną i braną pod uwagę. Dziś za sprawą TP Vision jest zupełnie odwrotnie. Philips mocno się poprawił po wykupie, dzięki dobrej i rozsądnej strategii nowego właściciela, stopniowo oraz spokojnie wprowadzanym zmianom.

Twoje preferencje są bardzo podobne do moich. Przekątna 46-17", TV pod PC/Notebooka czasem jako monitor, brak potrzeby 3D i nie potrzebne nawet Smart TV. Za to liczyła się czerń, ogólna jakość i płynność w HD, brak smużenia i dobra płynna praca jako monitor.

Najpierw obejrzyj jednak zdjęcia z testów. Po obejrzeniu będziez wiedział czemu padł wybór na tego Philipsa.
Co do trwałości sprzętu ciężko się wypowiedzieć. Globalizacja produkcyjna robi jednak swoje i dziś czy to firma: KRZAK czy KŁAK czy nawet OKIL to i tak może chodź wcale nie musi się popsuć ;-)

Co do podłączenia. Poniżej masz panel wejść i wyjść: tylny i boczny. Powinno pomóc ;)

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/147545/3/philips_47pfl4007h.jpg
 
Ostatnia edycja:

HD-TV

New member
Wielkie dzięki z odpowiedź, ale mam ostatnie myślę już pytanie odnośnie tego telewizora czy wersja 47 rożni się tylko przekątną bo test wykonany przez portal hdtv był przeprowadzany na wersji 42" i po prostu nie wiem czy wersja 47 osiągnie tak samo dobre wyniki jak wersja 42
 

smolax71

New member
Witam
Mam 2 pytanka;
1. Co do odświeżania - czy podłączył ktoś ten tv do komputera i ustawił coś więcej niż 1920/1080 60 Hz ? - może zdjęcie z ekranu...
Czy jednak się nie da i jest matryca 60Hz + polepszacze.
2. Czy z tą samą matrycą jest odpowiednik z Cinema 3D ?

ad. 2. jest 6007 ale chyba ma większy input lag , chociaż w normie - można grać
 
Ostatnia edycja:
Do góry