Philips 46PFL5507K czy Panasonic TX-P42ST50E ?

DaFFy_BZ

New member
Witam.
W pierwszej kolejności odpowiedzi na pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5,7x3,7m, aczkolwiek docelowa przestrzeń dla oglądania tv to jakieś 3x3,7m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? póki co 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna po stronie zachodniej, światło padać będzie na tv z lewej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? monitor z tunerem TV, P2470HD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? DVB-T/C/S
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na początek analog z kablówki, docelowo cyfrowa "n"
10.Jakie urządzenia ? HTPC, xbox360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, discovery
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak ... około 30% dziennie.
16.Preferencje co do marki ? jakoś zawsze był Samsung, ale ostatnio ciekawi mnie Philips
17.Preferencje co do wielkości ? na pewno nie mniej niż 40", a optymalne wydaje mi się 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena ; )
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej popołudnia i wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500~4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? dobrze gdyby było, raczej nie mam preferencji
22. Preferowana technologia brak
23. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60%tv, 20%xbox360, 20%pc
24. czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
25. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie, ale raczej dużo tv to umożliwia już.
26. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
27. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? raczej tak,
28. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI -> xbox360, dekoder n, DVI -> HTPC,

Od dłuższego czasu przeglądam wątki na forum i wciąż nie wiem co wybrać. Jakoś od zawsze lubiłem Samsunga i zastanawiałem się nad modelami D6750, ES6800, ale ich ceny są dość wysokie.
Ostatnio moją uwagę przykuł model Philipsa 46PFL5507k i nawet jestem w stanie przełknąć brak polskiej czcionki w napisach.
Dodatkowo napatoczyła się plazma Panasonica, ale nie ma DVB-S co jak dla mnie jest większym minusem niż brak polskiej czcionki w napisach.
Może koledzy rozwieją moje wątpliwości? A może zasugerują coś innego?
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Ooo, czyli prawdopodobnie Philips w poniedziałek umożliwi obsługę polskiej czcionki w tym tv ?

Jeżeli będzie to miało miejsce nawet w niedalekiej przyszlości, to trzeba powiedzieć, że rzeczywiście na zdrowie marce Philips wyszedł mariaż z Chińczykami. Chyba coś w końcu do nich dotarło, że żadnego rynku, czy klienta nie należy lekceważyć.
 

Xisiek

New member
Jezeli mozesz kotrolowac oswietlenie w pokoju, albo jakosc obrazu jest priorytetem (zachwyt bedzie wieczorem) nie ma dylematu - tylko st 50 - daje glebie i czern nieosiagalna niedawno w na tym pulapie cenowy dla kogokolwiek (minus taki ze panasonic ma pewne 'przywary).
 

DaFFy_BZ

New member
Witam.
Odświeżam po dość dłuższym czasie bo tv nie kupiony a budżet się zmienił. Do wydania jest około 6000zł i teraz mam dylemat pomiędzy:
- Samsung UE46ES8000
- Philips 46pfl7007k czy nawet 46pfl8007k
- Panasonic TX-P50VT50E.
Panasonic kusi wymiarem i jakością obrazu, choć nie wiem jak bardzo w tyle będą Samsung i Philips.
Pomożecie? A może macie coś lepszego do zasugerowania?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jesteś w zakresie PFL 8007 - to będzie extraklasa.
A razie wątpliwości poproś o prezentację w domu.
 
Do góry