Philips 42PFL7655H

bebee

New member
Witam! Już od jakiegoś czasu planowałem zakup modelu 42PFL7665 ale w końcu przekonała mnie cena i zdecydowałem się na 42PFL7655, według informacji zawartej na stronie producenta wynika że różnią się one tylko kolorem? Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tego modelu czy jesteście zadowoleni ze swojej decyzji? Mam małe obawy co do wykonania(lekko tandetne) oraz skalowania obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skalowanie nie jest mocna stroną tego modelu.
Nie podałeś w jakich warunkach ma grać :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

Ale znakomite skalowanie dzięki chipsetom H 264 ma najnowszy model Toshiby 42 SL 738.
42sl738_front.jpg

http://pl.consumer.toshiba.eu/pl/products/tv/42SL738
http://pl.consumer.toshiba.eu/pl/products/tv/42SL738#productDetailSpecifications
Dodatkowo - rewelacyjny wygląd
 
Ostatnia edycja:

bebee

New member
zdecydowałem się już na model 42PFL7655, narazie jest podłączony pod sygnał analogowy i muszę powiedzieć że mnie pozytywnie zaskoczył, w sklepie skalowanie i sam obraz wyglądało dużo gorzej, Ambilight naprawdę robi wrażenie. Jedynym minusem który do tej pory dostrzegłem to że po odpaleniu filmu w formacie mkv przy przewijaniu zawiesza się, choć może przy uaktualnieniu softa problem zniknie.
 

wizb

New member
Czyli jestes zadowolony? Pytam bo tez sie ostatnio rozgladam za telewizorem i wlasnie ten PHILIPS wpadl mi w oko (dokladnie to model 7665 - ze srebrna oprawa). Nawet troche testowalem 2 egzemplarze ale moje obserwacje byly niezbyt dobre. Inna sprawa ze nie mialem mozliwosci konfiguracji telewizorow. Z tego co piszesz wynika iz w domu telewizor zachowuje sie lepiej niz w sklepie co potwierdzaloby moje podejrzenia ze po prostu niewlasciwie byly w sklepie ustawione.
 

wizb

New member
Miałbym jeszcze pytanie do użytkowników 7665. Czy długo trwa przełączanie z jednego kanału na drugi? Niedawno oglądałem na YouTube prezentację Sharp-a LE820 i tam trwało to jakieś 4-5 sek.
 

habs

New member
Miałbym jeszcze pytanie do użytkowników 7665. Czy długo trwa przełączanie z jednego kanału na drugi? Niedawno oglądałem na YouTube prezentację Sharp-a LE820 i tam trwało to jakieś 4-5 sek.

Przełączanie między hd-hd szybki ok.1sek, między kanałami nie hd też szybko , ale z nie hd na hd i na odwrót to około 3sek.
 

bebee

New member
posiadam Philipsa model 42PFL7655 niestety muszę trochę ponarzekać;
1. jeśli chodzi o USB to makabra, nie widzi napisów, nie czyta większości formatów a jak już to strasznie przycina, szczegulinie mkv( jak dla mnie, nie da sie oglądać) jedynie divxy chodzą płynnie, przewijanie tylko dla cierpliwych
2.Chwilowe zaniki głosu( 5-10sek.)
3.Jeśli chodzi o skalowanie obrazu przez wejście hdmi to znowu wieliki minus, po kilkunastu minutach przestaje skalować
4. menu strasznie biedne
Jedyną zaletą jest obraz, szczególni w hd naprawde robi wrażenie, również duży plus dla ambilight, choć mimo wszystko zastanawiam sie czy nie próbować zareklamować go z powodu jego "wad"
 

RASKO

New member
Też mam ten telewizor.
Mam też porównanie z tak wychwalanym Sharpem 810.
Własciwie pod żadnym względem Sharp nie wygrywa.
Z divix-ami jest tam jeszcze gorzej, napisów również nie czyta.
Zaników głosu u siebie nie stwierdziłem, tak jak i tych problemów ze skalowaniem.
Phil ma też trochę bajerów (choćby pełny net), z których czasem korzystam.
No i Sharp już był dwa razy wymieniany na gwarancji - poszła matryca i coś tam jeszcze.
Myślę, że nie ma dramatu na tle konkurencji :D


posiadam Philipsa model 42PFL7655 niestety muszę trochę ponarzekać;
1. jeśli chodzi o USB to makabra, nie widzi napisów, nie czyta większości formatów a jak już to strasznie przycina, szczegulinie mkv( jak dla mnie, nie da sie oglądać) jedynie divxy chodzą płynnie, przewijanie tylko dla cierpliwych
2.Chwilowe zaniki głosu( 5-10sek.)
3.Jeśli chodzi o skalowanie obrazu przez wejście hdmi to znowu wieliki minus, po kilkunastu minutach przestaje skalować
4. menu strasznie biedne
Jedyną zaletą jest obraz, szczególni w hd naprawde robi wrażenie, również duży plus dla ambilight, choć mimo wszystko zastanawiam sie czy nie próbować zareklamować go z powodu jego "wad"
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadam Philipsa model 42PFL7655 niestety muszę trochę ponarzekać;
1. jeśli chodzi o USB to makabra, nie widzi napisów, nie czyta większości formatów a jak już to strasznie przycina, szczegulinie mkv( jak dla mnie, nie da sie oglądać) jedynie divxy chodzą płynnie, przewijanie tylko dla cierpliwych
2.Chwilowe zaniki głosu( 5-10sek.)
3.Jeśli chodzi o skalowanie obrazu przez wejście hdmi to znowu wieliki minus, po kilkunastu minutach przestaje skalować
4. menu strasznie biedne
Jedyną zaletą jest obraz, szczególni w hd naprawde robi wrażenie, również duży plus dla ambilight, choć mimo wszystko zastanawiam sie czy nie próbować zareklamować go z powodu jego "wad"

Musze cie tu poprawić.
punkt1. Zgodzę się usb jest nie do filmów - można kupić pleyera ja mam xtreamera i super działa.
punkt2. Mi jeszcze nigdy głos nie zginął. Kolega miał ten problem to mu wgrałem nowy soft i już gitara.
punkt3. Skaluje rewelacja i może przyczyny poszukaj w urządzeniu podpiętym
punkt4. Menu nie biedne a inne.
Obraz super i to się liczy
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Tak, ostatni soft 000.140.032.000 z 2011-03-04 między innymi powinien usuwać kłopoty z usterkami w odbieraniu prawidłowego dźwięku(również poprzez złącze HDMI) oraz w przełączaniu kanałów cyfrowych(DVB-C).
Pozdrawiam ,:)
:kom:
 

zzibi2

New member
Witam, jako że z TV już się zdążyłem zapoznać (4 mies) pozwolę sobie na mały wpis.

TV jest super, obraz płynny, czerń dobra, nie ma efektu smug przy szybkiej akcji, ale mam kilka żali:
1. Zrywający dźwięk (zarówno z PS3 jak i dekodera TV - oba przez HDMI). Restart telewizora pomaga - najnowszy soft [000.140.032.000] nic nie zmienił (właściwie wcześniej nawet tego nie było).
2. Nie czyta napisów - byłem tego świadom przy zakupie ale wydawało mi się że to będzie poprawione. Nie czyta np RMVB.
3. Skalowanie obrazu - czasami nie reaguje właściwie (ale to może być wina że źle je dobrałem).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, jako że z TV już się zdążyłem zapoznać (4 mies) pozwolę sobie na mały wpis.

TV jest super, obraz płynny, czerń dobra, nie ma efektu smug przy szybkiej akcji, ale mam kilka żali:
1. Zrywający dźwięk (zarówno z PS3 jak i dekodera TV - oba przez HDMI). Restart telewizora pomaga - najnowszy soft [000.140.032.000] nic nie zmienił (właściwie wcześniej nawet tego nie było).
2. Nie czyta napisów - byłem tego świadom przy zakupie ale wydawało mi się że to będzie poprawione. Nie czyta np RMVB.
3. Skalowanie obrazu - czasami nie reaguje właściwie (ale to może być wina że źle je dobrałem).

Witam.
W informacji dotyczących pobierania czytamy:
wersja.032(końcówka)-68KB
Są podane 3 poprawki oprogramowania podane w j.angielskim.
W pierwszej poprawce napisano:Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.- co mniej więcej oznacza : poprawa przerywanego dźwięku podczas oglądania telewizji,lub przez podłączone urządzenia poprzez złącza HDMI.
Czy rzeczywiście naprawia ten soft usterkę z dźwiękiem o której piszesz tego nie wiem.U mnie dżwięk jest w porządku.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

zzibi2

New member
Witam ponownie,
na obecną chwilę z dźwiękiem przestały bywać problemy (po wgraniu kolejnego firmware).

Kolejne dziwne zachowania które wyłapałem:
1. Obecnie przy starcie ciągle TV próbuje przełączyć dźwięk na wzmacniacz informują o tym stosownym komunikatem - ba dzieje się tak nawet gdy zmienię źródło sygnału (w serwisie mówili abym wzywał do tego techników ale jeszcze tego nie zrobiłem)..
2. Podczas jednoczesnego włączania konsoli (PS3 HDMI) i TV nie ma dźwięku ani fonii. TV nie widzi sygnały, nawet jak przeskoczy się na inne źródło sygnały i z powrotem. Pomaga jedynie restart jednego z urządzeń (TV bądź PS3).

Taki spory minus:
Jednym z braków które zauważyłem jest brak PVR [może ktoś coś poleci do tego] - pomimo że są takie możliwości techniczne - nie ma stosownego oprogramowania (i jak mówią nie infolinii - nie będzie żadnych nowości).
Pokazuje to tylko nastawienie formy (żądnych upgradów).

Co do samej funkcji ambilight - jak dla mnie zbędna więc jej nawet nie używam.


Witam.
W informacji dotyczących pobierania czytamy:
wersja.032(końcówka)-68KB
Są podane 3 poprawki oprogramowania podane w j.angielskim.
W pierwszej poprawce napisano:Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.- co mniej więcej oznacza : poprawa przerywanego dźwięku podczas oglądania telewizji,lub przez podłączone urządzenia poprzez złącza HDMI.
Czy rzeczywiście naprawia ten soft usterkę z dźwiękiem o której piszesz tego nie wiem.U mnie dżwięk jest w porządku.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

mat22

New member
Posiadam 7655 od ponad pol roku, obraz rewelacja z dźwiękiem nie miałem problemów nigdy, do menu sie przyzwyczailem gdyz jest to moj drugi philips. ambilight rewelacja, ladnie wykonany z usb nie korzystam wiec nie wiem jak jest - mam podpietego kompa na hdmi, ze skalowaniem nie ma problemu - kwestia ustawienia urządzenia zewnętrznego! Trzeba poszperać w sterownikach, problemów z podlłączeniem do konsoli rowniez nie mialem, cos co jest na duzy plus do autodopasowanie ekranu nawet na kalbu hdmi. Zauwazylem ze u mojej mamy w samsungu nie mozna wybrac tej opcji gdyz dekoder jest podlaczony poprzez hdmi (sick!). W Philipsie nie ma takich problemów, po co komu badziewne 3d-jest jeszcze mocno niedopracowane, no chyba ze w modelach od 5k. warto byloby sie przyjzec, generalnie bardzo polecam
 
Do góry