Philips 42PFL6805H/12 Econova

leszek2401

New member
Witam,
Czy ktoś z Was ma już ten model i mógłby podzielić się swymi doświadczeniami? Jak on ma się do sprzętu z serii 9?
Pozdrawiam,
Leszek2401
 

Gawd

New member
Przyłączam się do prośby. Ma ktoś to cudo ? Wydaje się, że jest to najlepiej wyglądający TV w historii - prywatna opinia ;-)
 

Gawd

New member
Zaryzykowałem i kupiłem to cudo...
Przedstawię krótko ten model, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale coś tam wiem ;-).
Opakowanie:
Jak przystało na model ekologiczny (Econova) opakowanie w 100% z papieru, wszelkie akcesoria typu pilot, kable, śrubki w papierowych kopertach, lub kartonikach. Zero styropianu czy woreczków foliowych. Sam ekran zabezpieczony tylko arkuszem papieru z instrukcją szybkiego montażu. Całość sztywna i poprawnie zabezpieczona tylko, że w stylu Eko.
Akcesoria:
Nie jest tego dużo jednak jest trochę niespodzianek. W zestawie mamy TV, Pilota, kabelek zasilający i kabel USB do ładowania pilota, podstawę z nogą oraz komplet śrubek montażowych do uchwytu. O kilku broszurach informacyjnych nie będę wspominał bo jest to standard. Instrukcja obsługi typu książkowego nie jest załączona jednak dostępna jest na ekranie.
Wspomnianą niespodzianką jest to, że podstawa pod TV może być wykorzystana jako uchwyt do montażu na ścianie i w moim przypadku tak jest. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które mogli by wykorzystać inni producenci aby nie generować dodatkowych kosztów związanych z zakupem uchwytu ściennego. Wszystkie kabelki są koloru białego a kabel zasilający bardzo "chudy" jak od małego radia ;-) czyli jest adekwatny do poboru mocy przez urządzenie.
Design:
Wygląd Tv jest super nowoczesny i wydaje się, że ponadczasowy. Brak tu niepotrzebnych dodatków w stylu przezroczystej ramki otaczającej ekran do łapania kurzu czy śliskich powierzchni. Obudowa jest w 100% wykonana z aluminiowej blachy, chyba 2mm gr. lub więcej, dotyczy to przodu jak i tyłu obudowy! Wszystko jest idealnie spasowane i sztywne. Przypomina aluminiowe notebooki firmy Apple. Jak już wspominałem wszelkie powierzchnie są matowe szczotkowane. Sam ekran też jest matowy co jest wyjątkiem w dzisiejszych czasach! Osobiście matowy ekran bardzo mi przypadł do gustu. Obudowa nie posiada żadnych przycisków do sterowania jedynie trwały wyłącznik napięcia - sterowanie tylko za pomocą pilota.
Co do pilota to jest on też Eco. Zamiast typowych baterii mamy tu baterię słoneczną na tylnej jego części. W przypadku kiedy by zabrakło prądu w pilocie można go podłączyć do gniazda USB i załączonym kabelkiem doładować. Nie wiem na jak długo starczy napięcia z takiej słonecznej baterii - czas pokaże. Podstawa/wieszak też jest oczywiście w 100% wykonany z aluminium. Aby być w 100% Eco podkładki pod podstawą nie są gumowe a korkowe ! Taki mały detal ale świadczy o zaangażowaniu producenta w styl Eco.
TV:
Po podłączeniu wszystkiego TV zaczyna prowadzić użytkownika "za rękę" przez proces konfiguracji. Użytkownikom innych obecnych modeli Philipsa taka konfiguracja jest dobrze znana więc nie będą się zagłębiał.
Sygnał SD z kablówki jest odbierany nadzwyczaj sprawnie i przełączalnie kanału trwa ok 1s. Menu typowe dla Philipsa jest duże proste i działa bardzo sprawnie. Nie jest to może naszpikowane bajerami i wodotryskami jak menu np. Samsunga ale spełnia swoją funkcję. Pilota nie trzeba kierować bezpośrednio na TV, spokojnie "po ścianach" działa.
Multimedia:
Tu będzie krótko niestety. Możemy oglądać filmy zapisane na pamięci USB (dysk 500GB w formacie NTFS działa poprawnie), przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki z pików mp3 i tyle! Brak opcji internetowych typu NETtv czy innych. Jednak w moim przypadku opcje te są zbędne.
Obraz:
Kąty może nie dorównują TV plazmowym jednak w stosunku do innych odbiorników są bardzo przyzwoite i do codziennego oglądania nawet pod sporym kątem wystarczające. Opcji ustawienia obrazu jest całkiem sporo i nie zagłębiając się w szczegóły powiem, że każdy znajdzie ustawienie dla siebie.
Obraz jest stabilny i wystarczająco płynny. Specjaliści mogą dostrzec delikatne poszarpane krawędzie obiektów jednak oglądając TV z 3m nic nie widać i nie przeszkadza to w niczym – jednak jest to pewnie spowodowane jakością sygnału (SD). Przez złącze HDMI nie ma tego efektu wszystko jest idealnie ostre. Czerń jak przystało na TV Edge LED nie jest super jakości podczas oglądania w zaciemnionym pokoju jednak po delikatnej regulacji można uzyskać naprawdę przyzwoite wyniki. Mi osobiście taka czerń wystarcza i tak jest o niebo lepiej niż w poprzednim TV ;-). Można uruchomić czujnik oświetlenia który odpowiednio dobierze intensywność oświetlenia w stosunku do jasności pomieszczenia i zaoszczędzimy kilka dodatkowych watów .
Dźwięk:
Moc zainstalowanych głośników to 2x10W i grają naprawdę przyzwoicie nie jest to sprzęt super HiFi ale do codziennego oglądania w zupełności wystarczy i nie będzie problemu z nagłośnieniem pokoju w przyzwoity sposób. W przypadku problemów postaje kino domowe.
Podsumowanie:
TV jak na razie spisuje się wyśmienicie, nic nie stuka, piszczy czy charczy. Obudowa jest sztywna, masywna i w większości ma ok. 22mm grubości. Wyświetlany obraz SD jest b. dobrej jakości a w HD idealnej. Dźwięk wystarczająco mocny i czysty. Obsługa trywialna i bezproblemowa. Matowe powierzchnie i materiał (aluminium) zapewnią mu świeży i pozbawiony rys wygląd na lata. Kolor matowego aluminium dodaje mu super elegancji i nie wygląda na jasnej ścianie jak ciężki przedmiot tylko nowoczesny obraz. Wszystkie załączone akcesoria są przydatne i nic nie trzeba trzymać w worku w piwnicy ;-).
Specyfikacja techniczna jest dostępna w sieci więc nie będę jej załączał, patrz-> Google.
Zalety:
- genialny design, zastosowane materiały- aluminium,
- przydatna podstawa służąca także jako wieszak na ścianę,
- świetny solarny pilot z logicznym układem przycisków (po omacku rozpoznamy jaki wciskamy),
- wyświetlany obraz bardzo dobrej jakości oraz dzwięk,
- trywialna obsługa z wystarczającymi funkcjami multimedialnymi,
- ECO pełną gębą ;-)
Wady:
- cena mogła by być niższa,
- waga całości ok. 19kg,
- jakość czerni ale do zaakceptowania,
- dla wielu pewnie brak opcji internetowych – osobiście nie są mi potrzebne.

Przepraszam za błędy ale to moja pierwsza taka recenzja.

Producent deklaruje zużycie prądu na poziomie 40W w trybie Eco jednak ze względu na brak miernika nie jestem w stanie tego sprawdzić.
Pozdrawiam

Standardowa obraz jest bardzo nasycony itd jednak po odowiedniej kalibracji można uzyskać naprawdę dobre rezutlaty.
 

Gawd

New member
Dodam jeszcze...
Podłączyłem kablówkę cyfrową DVB-C przez zastosowanie karty CI Technisat CONAX TechniCrypt CX gdzie mój dostawca telewizji dostarczył dwa kanały HD i powiem, że jakoś obrazu jest powalająca. :)
Pewne wady:
Moduł CI jednak nie współpracuje idealnie z TV. Gdy wyłączę odbiornik na jakimś z kanałów cyfrowych to po ponownym włączeniu pokazuje się komunikat "Program zaszyfrowany". Gdy jednak wyłączę TV na jedynym z analogowych kanałów i ponownie włączę nie ma tego problemu i można oglądać cyfrową telewizję bez problemów.
Innym problemem jest to, że gdy oglądamy program cyfrowy i najdzie nas ochota podłączenia dysku HDD przez USB to pojawia się komunikat " Problem z kartą" i powrót do poprzednio oglądanego programu jest niemożliwy. Pozostaje trwałe wyłączenie TV i ponowne uruchomienie bez HDD. Oczywiście z programami analogowymi nie ma takiego problemu.

Myślę, że problem leży albo po stronie Modułu CI który nie jest do końca kompatybilny lub posiada stare oprogramowanie. TV ma wgrane najnowsze możliwe oprogramowanie.
Ma ktoś podobne problemy z TV Philipsa?
 
Do góry