Philips 42PFL6007/K czy LG42LM660S

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Sam się zastanawiam nad PFL6007 tylko, że w 47".
Biorę jeszcze pod uwagę Philips 5507 lub Samsung ES6800
LG nie przekonało mnie obrazem.
Słaba płynność. Strasznie błyszcząca matryca.
No i slabiutki kontrast.
Philips PFL6007 również ma matryce LG ciekawe jak on świeci nie było go w żadnym z marketów.
Kiki miał zamieścić jakiś czas temu test 6007, ale do tej pory cisza :(
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nasycenie barw, płynność ruchu, cena. Nie jest to zły model, prezentuje się lepiej niż na targach, gdzie go widziałem po raz pierwszy, ale można było spodziewać się więcej. W sumie zapomniałem sprawdzić czy zmienili coś przy Ambilight.
 

Carty

New member
W czym wg Ciebie VL963 i Panas ET5E są lepsze od 6007 ??
Mam teraz na parę dni Toshibę 42VL963, ale wcześniej zastanawiałem się też m.in. nad Philipsem 6007.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie do bani - najważniejsze są bebechy. Toshiba też korzysta z tej samej matrycy, co np. LM670, Panasonic chyba też, ale tu pewności nie mam. Ale tak naprawdę najważniejsze jest wnętrze telewizora, więc procesor graficzny. To jak telewizor jest skonfigurowany w fabryce też masz spore znaczenie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja raczej popieram odwrotną teorię - matryca to 20% wyświetlanego obrazu.
Matryce Sharpa są bardzo dobre, więc firma która korzysta z tych matryc ma poczatek, czyli te 20% dobre. Ale jeśli nie potrafi tego wykorzystać, to niestety nawet świetna matryca nic tu nie da.
Choć z drugiej strony - nie znam żadnego słabego TV na matrycy Sharpa... Oprócz niektórych modeli Sharpa :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych modeli brałbym zdecydowanie Philipsa PFL 6007.
Poproś o prezentację w domu to sam się przekonasz
Dziś sprawdziłem model LG 640 , 670 i wszystkie miały tą samą przypadłość jak w teście. Sharpie obraz jak jest blisko przed kamerą.
W Philipsie płynie super.
Wiem jakie są opinie użytkowników Philipsa więc możesz śmiało do nich dołączyć. Jakość obrazu, prezentacja, wygląd, ambilight - oceniają w samych superlatywach.
 

michal4

New member
Wczesniej bylem zdecydowany na LG 660/670, teraz jestem mocno przekonany do tego Philipsa 6007.

Serio Toshiba VL963 i Panasonic ET5 sa lepsze? Interesuje mnie telewizor 55' z pasywnym 3d.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
55" Philipsa nie widziałem jeszcze, max do nas wpadł 47" . Kiki teraz testuje i pisze że mu się podoba, może u mnie warunki sklepowe trochę na niekorzyść Philipsa działają, ale kiedy testowałem parę obrazów testowych, to gradacja kolorów była bardzo podobna do tego co mamy w modelu 4307. A w tej cenie powinno to być rozwiązane.
 

jaskol

New member
W czym wg Ciebie VL963 i Panas ET5E są lepsze od 6007 ??

Sporo ogladam wieczorem, wiec dla mnie wazna jest dobra czern oraz płynnosc rochu (sport)

Po teście Phila 5507 - wychodzi ze jest OK,
Panasonic prawie OK, choc na anglojezycznym forum narzekają na słabą-szarą czerń

Czy TV z Edge-LED maja słabszą czern od LCD sprzed 2 lat ?
 

MCR

New member
Czekając na test 6007 w międzyczasie w sklepach pojawia się seria 6907. Zarówno jako klasyk PFL jak i designerski PDL
 
Do góry