Philips 42PFL5604H czy Panasonic TX-L42S10E

saiko

New member
Szukam telewizora LCD 40-42'' głównie do tv - Cyfra+ oraz od czasu do czasu filmy HD. Który byście wybrali, a może polecicie inny. Kwota do 3000zł. Dzięki za odpowiedzi :)
 

MacOn

New member
Chciałby wznowić ten wątek i ponawiam pytanie ;)
Philips 42PFL5604H czy Panasonic TX-L42S10E który lepszy pod względem jakość obrazu, szczególnie obrazu SD ? Może ktoś ma taki telewizorek ? ;)
 

kosztowiok

New member
Lepszy jest Panasonic ze względu na 5-letnią gwarancję. S10 jest ok, ale lepszy design i obraz ma G10. Zamiast L42S10 zastanów się nad L37G10 w podobnej cenie. Jeżeli Philips to myślałbym już o serii 8 z ambilightem, no ale to już ponad 3000..
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli moge Ci coś doradzić to w cenie 3 tys. możesz mieć PHILIPSA PFL7404. Świetny sprzęt. Jeśli SONY to 40W5500 za 200 zł więcej.

Pozdrawiam
 

kosztowiok

New member
SLAV7 napisał:
Jeśli moge Ci coś doradzić to w cenie 3 tys. możesz mieć PHILIPSA PFL7404. Świetny sprzęt. Jeśli SONY to 40W5500 za 200 zł więcej.

Pozdrawiam


Ten Sony ma 8 bitową matrycę. Już lepszy był model W4500... Panasonic jest pod tym względem mocniejszy.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kosztowiok napisał:
Ten Sony ma 8 bitową matrycę. Już lepszy był model W4500... Panasonic jest pod tym względem mocniejszy.

Co ty Kolego Kosztowiok tak bronisz tego Panasonica,i tylko Lcd Panasonica polecasz,widzę że idziesz w ślady innego Kolegi Lupol który też wyłącznie poleca produkty ,ale nie Panasonica tylko firmy LG,nie można być wyłącznie zapatrzonym w jedną firmę,gdyż bardziej bystry członek tego forum to zauważy i nie będzie waszych porad brał na serio.
A wracając do tematu matryc to co z tego że Panasonic G10,15 ma 10 bitową matrycę,a Sony W5500 8 bitową skoro Panasonic ma gorszą elektronikę wspomagającą wyświetlany obraz i w rezultacie czego i tak nie dorównuje modelowi W 5500 pod względem wyświetlanego obrazu.
Zacznij być bardziej obiektywny i elastyczny,a nie zapatrzony w jedną firmę która zalicza się do średniaków na rynku telewizorów Lcd.
Pamiętaj że firma Panasonic to przede wszystkim dobre plazmy oraz nagrywarki dvd i odtwarzacze dvd i w tych dziedzinach jest naprawdę dobra.
 

kosztowiok

New member
vienna1980 napisał:
Co ty Kolego Kosztowiok tak bronisz tego Panasonica,i tylko Lcd Panasonica polecasz,widzę że idziesz w ślady innego Kolegi Lupol który też wyłącznie poleca produkty ,ale nie Panasonica tylko firmy LG,nie można być wyłącznie zapatrzonym w jedną firmę,gdyż bardziej bystry członek tego forum to zauważy i nie będzie waszych porad brał na serio.
A wracając do tematu matryc to co z tego że Panasonic G10,15 ma 10 bitową matrycę,a Sony W5500 8 bitową skoro Panasonic ma gorszą elektronikę wspomagającą wyświetlany obraz i w rezultacie czego i tak nie dorównuje modelowi W 5500 pod względem wyświetlanego obrazu.
Zacznij być bardziej obiektywny i elastyczny,a nie zapatrzony w jedną firmę która zalicza się do średniaków na rynku telewizorów Lcd.
Pamiętaj że firma Panasonic to przede wszystkim dobre plazmy oraz nagrywarki dvd i odtwarzacze dvd i w tych dziedzinach jest naprawdę dobra.

Ale kolega ma w temacie własnie lcd Panasonica, więc o co ci chodzi? Inaczej bym tutaj nie wchodził. Pod względem czerni Panasonic nie dorównuje w5500, a pod względem kątów W5500 nie dorównuje Panasonic. Taka uroda matryc IPS Panasonica. Poza tym koledze polecałem również Philipsa serii 8 (niewiele droższy od w5500), więc nie jestem zapatrzony w jedną markę...
 

jery--

New member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
Co ty Kolego Kosztowiok tak bronisz tego Panasonica,i tylko Lcd Panasonica polecasz,widzę że idziesz w ślady innego Kolegi Lupol który też wyłącznie poleca produkty ,ale nie Panasonica tylko firmy LG,nie można być wyłącznie zapatrzonym w jedną firmę,gdyż bardziej bystry członek tego forum to zauważy i nie będzie waszych porad brał na serio.
To raczej Ty kolego jesteś fanboyem Sony. W różnych wątkach ludzie pytają o konkretne marki i modele a Ty wyjeżdżasz ciągle z tym W 5500.
Masz jakieś prowizje od Sony?

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
jery-- napisał:
To raczej Ty kolego jesteś fanboyem Sony. W różnych wątkach ludzie pytają o konkretne marki i modele a Ty wyjeżdżasz ciągle z tym W 5500.
Masz jakieś prowizje od Sony?

Pozdrawiam

Jak byś był kolego bystrzejszy to byś zauważył że nie polecam wyłącznie telewizorów marki Sony i nie jestem fanem tej firmy gdyż nie posiadam w domu telewizora tej firmy,a z telewizorów posiadam niedawno kupionego leda Philips 469704 który pracuje w duecie z znakomitym dekoderem Technisata HDK2 za ponad 3000 zł. i tworzy duet nie do pobicia pod względem jakości obrazu.

Pamiętaj ze kupno dobrego telewizora to nie wszystko,gdyż musi on współpracować z dobrym dekoderem.To tak jak kupujesz dobry amplituner to musisz do niego kupić dobry zestaw kolumn,gdyż inaczej nie wykorzystasz potencjału tego amplitunera.

A często polecam telewizory marki Sony dlatego ponieważ nie mam co ukrywać są to naprawdę dobre telewizory i warte zakupu.

U mnie w rodzinie mają dwa telewizory marki Sony które im poleciłem jedną z serii Z i jedną z W i są z nich bardzo zadowoleni i znam je na pamięć ich wady i zalety.

Jestem pewien iż nie posiadasz telewizora marki Sony i nie zaznajomiłeś się z nim,gdyż wówczas miałbyś inne zdanie o nich,a ja spędziłem przy nich dużo czasu.

A więc nim coś napiszesz to dobrze najpierw się zastanów i przemyśl to,gdyż nie polecam tylko telewizorów marki Sony,ale też Philips,Toshiba,Sharp,Samsung,a nieraz nawet krytykowany Panasonic,na dowód tego możesz przeczytać moją historię postów.

Rekomenduję telewizory zależnie od potrzeb i warunków osób potrzebujących pomocy.

I jestem pewien iż lepiej się znam na telewizorach niż kolega,a tak na marginesie to jestem videofilem a jednocześnie audiofilem.

Po raz pierwszy na tym forum zostałem skrytykowany i osobiście sobie tego nie życzę,gdyż pomagam osobom dzieląc się swoją wiedzą w kupnie telewizora ponieważ niektórzy kompletnie nie posiadają wiedzy jaki telewizor kupić i po prostu im doradzam.

I nie wypisuj mi bzdur Kolego!
 

kosztowiok

New member
vienna1980 napisał:
Jak byś był kolego bystrzejszy to byś zauważył że nie polecam wyłącznie telewizorów marki Sony i nie jestem fanem tej firmy gdyż nie posiadam w domu telewizora tej firmy,a z telewizorów posiadam niedawno kupionego leda Philips 469704 który pracuje w duecie z znakomitym dekoderem Technisata HDK2 za ponad 3000 zł. i tworzy duet nie do pobicia pod względem jakości obrazu.

...

Po raz pierwszy na tym forum zostałem skrytykowany i osobiście sobie tego nie życzę,gdyż pomagam osobom dzieląc się swoją wiedzą w kupnie telewizora ponieważ niektórzy kompletnie nie posiadają wiedzy jaki telewizor kupić i po prostu im doradzam.

I nie wypisuj mi bzdur Kolego!


vienna1980 napisał:
Co ty Kolego Kosztowiok tak bronisz tego Panasonica,i tylko Lcd Panasonica polecasz,widzę że idziesz w ślady innego Kolegi Lupol który też wyłącznie poleca produkty ,ale nie Panasonica tylko firmy LG,nie można być wyłącznie zapatrzonym w jedną firmę,gdyż bardziej bystry członek tego forum to zauważy i nie będzie waszych porad brał na serio.




Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe...
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kosztowiok napisał:
Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe...

Ty też Kolego kosztowiok zastanów się nad tym co piszesz,gdyż ja tylko zwróciłem uwagę Tobie że ciągle polecasz telewizory Panasonica i bronisz tej firmy,ale nie obraziłem ciebie w tej formie jak ja zostałem obrażony.

Nie napisałem o Tobie ze jesteś fan boyem Panasonica i ile płacą Ci prowizji od Panasonica.A o mnie niesłusznie tak napisano i nie pozwolę sobie na to.

Tak więc jak nie masz racji to nie zabieraj głosu,gdyż z mojej strony było to tylko zwrócenie uwagi Twojej osobie że obracasz się tylko w kręgu telewizorów marki Panasonic i to stawało się już dla mnie nudne,a może dla bardziej bystrych osób też.

Zresztą na tym forum niektóre osoby zwracają innym osobom w podobnych przypadkach jak ja to zrobiłem uwagę,ale jest to w formie uwagi jak ja to zrobiłem,a nie w formie obrażenia kogoś jak mi to zrobiono.

Tak więc Ty kolego też nie wypisuj bezsensownych bzdur.
 

kosztowiok

New member
vienna1980 napisał:
Ty też Kolego kosztowiok zastanów się nad tym co piszesz,gdyż ja tylko zwróciłem uwagę Tobie że ciągle polecasz telewizory Panasonica i bronisz tej firmy,ale nie obraziłem ciebie w tej formie jak ja zostałem obrażony.

Nie napisałem o Tobie ze jesteś fan boyem Panasonica i ile płacą Ci prowizji od Panasonica.A o mnie niesłusznie tak napisano i nie pozwolę sobie na to.

Tak więc jak nie masz racji to nie zabieraj głosu,gdyż z mojej strony było to tylko zwrócenie uwagi Twojej osobie że obracasz się tylko w kręgu telewizorów marki Panasonic i to stawało się już dla mnie nudne,a może dla bardziej bystrych osób też.

Zresztą na tym forum niektóre osoby zwracają innym osobom w podobnych przypadkach jak ja to zrobiłem uwagę,ale jest to w formie uwagi jak ja to zrobiłem,a nie w formie obrażenia kogoś jak mi to zrobiono.

Tak więc Ty kolego też nie wypisuj bezsensownych bzdur.

Ale ja dopiero mam zamiar kupić lcd Panasonica. Myślałem i dalej myślę nad plazmą, lcd Toshiby, Sony i Philipsa. Na tym wątku się wypowiadam, bo w temacie jest właśnie to co mnie interesuje..
 

jery--

New member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
Jak byś był kolego bystrzejszy to byś zauważył że nie polecam wyłącznie telewizorów marki Sony i nie jestem fanem tej firmy...
A to przepraszam i zwracam honor!
Akurat przed napisaniem mojego postu czytałem wątek gdzie ktoś pytał o LCD Philipsa lub Samsunga a Ty tam też z tym W5500.

Ps.1. W domu mam Philipsa i ... Sony ( to solidna firma ale uważam że niczym szczególnym się nie wyróżnia w z pośród innych producentów TV).
Ps.2.Z tą uwagą o mojej bystrości to mam nadzieję że tyczyła się tylko małej uwagi z jaką śledzę Twoje posty;).

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
jery-- napisał:
A to przepraszam i zwracam honor!
Akurat przed napisaniem mojego postu czytałem wątek gdzie ktoś pytał o LCD Philipsa lub Samsunga a Ty tam też z tym W5500.

Ps.1. W domu mam Philipsa i ... Sony ( to solidna firma ale uważam że niczym szczególnym się nie wyróżnia w z pośród innych producentów TV).
Ps.2.Z tą uwagą o mojej bystrości to mam nadzieję że tyczyła się tylko małej uwagi z jaką śledzę Twoje posty;).

Pozdrawiam

PRZEPROSINY PRZYJĘTE!

A na przyszłość mała uwaga nim coś pochopnie napiszesz to najpierw to dobrze przemyśl,gdyż te forum jest stworzone po to żeby sobie nawzajem pomagać,a nie żeby kogoś obrażać i się nawzajem wykłócać.
 

MacOn

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)
* To ma być telewizor głównie do tv (N-ka) głównie sport ,discovery (w przyszłości "może" cyfra+ )
Kanałów HD nie ma za dużo więc siłą rzeczy będę oglądał też "zwykłe"

* filmy HD z komputera + czasami do grania

* odległość do tv - ok 2,5m (pokój średnio nasłoneczniony ,posiadam rolety,nagrywam i oglądam wieczorem więc nie ma problemu ze słońcem ;)

Zastanawiam się głównie nad:
- Panasonic TX-L42S10E (5 lat gwarancji )
- Panasonic TX-P42S10E ( 900 lini-fullHD ??)
- Philips 42PFL5604H

Jak widzicie chodzi głównie o cenę ;) nie przekracza 2700zł za 42"
A tak serio to interesuje mnie jakość obrazu ( HD i SD ), smużenie przy oglądaniu piłki nożnej, powidoki itd..
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Jesli mogę coś doradzić, to do kwoty 2800 polecam przemyślec poniższe typy. Kolejnośc nie jest przypadkowa.

1. SONY 40V5500
2. SAMSUNG 40B550
3. TOSHIBA 42XV635
4. PANSONIC L42S10

PHILIPS 42PFL5604 to nie jest dobra opcja. Dopiero od 7404 zaczyna się prawdziwy PHILIPS.

Poczytaj opinie na imnych stronach i forach, obejrzyj w sklepie a potem wybierz dla siebie najlepszą opcję. Każdy ma swoje plusy i minusy, ale każdy jest dobry w tej klasie.

Pozdrawiam
 
Do góry